Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdybym wcześniej wiedział o przecieku to na pewno bym tego tak nie zostawił. Teraz w środku sezonu grzewczego to trochę komplikuje sprawę.

Jeżeli to faktycznie tuleja i wymiana nie jest jakaś skomplikowana to trza wymienić. Gdzieś jest może jakaś instrukcja wymiany? Rozumiem, że tuleję kupię od Polimetu. Po czym poznam, że mam już piec z wymienną tuleją?

 

PS

W którym miejscu przeciera się ta tuleja?

Edytowane przez patol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciera się przy palniku razem ze ślimakiem (zamów komplet , około 280 zł z przesyłką) .

Tuleja to rura między zasobnikiem , a kotłem na dole ( jak otworzysz wąską klapę na środku) poznasz po śrubach .

Szukaj spawacza.

Przeciek nie jest spowodowany przetarciem tulei. Tuleja wystaje w palenisko chroniąc ścianę kotła od ognia. Tuleja się wypala/koroduje i następuje jej skrócenie. Wtedy korozja/ wypalanie atakuje blachę kotła i robi się dziurka. Dlatego tuleję trzeba co kilka lat kontrolować i wymieniać jak się zbytnio skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupić piec na pellet do swojego domu czytając te forum wnioskuję tylko jedno Granpal!? Moj piec musi spełniać norme 5 klasy i na dodatek być eco design. Ściany domu porotherm 25 + styropian grafit 15 cm, poddasze piana 25 cm szyby w oknach dwukomorowe, powierzchnia domu 220 m2, Garaż 50 m2 (ocieplony grafit 15 cm) oddalony od domu 25 m z domu do garażu położona w wykpie 35 m rury preizolowanej Uponor Ecoflex Varia rura Twin 2x32x2,9 /140 .

 

Czy ktoś może doradzić jaka moc pieca jest potrzebna i jakiej firmy piec wybrać? Brałem pod uwagę kostrzewę ale czytając forum poznałem nowe Marki takie jak Granpal, Edilkamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patol,

u mnie też wystąpił problem z pojawiającym się kondensatem - jedyne rozwiązanie jakie znam, to podniesienie temperatury na kotle.

Miałem ustawione 65st. - teraz podniosłem do 67 st i problemu nie ma.

Przy 65 st. i włączeniu co - temp. na kotle spadało do ok. 58 st przez co zaczynał "wytrącać" się kondensat - w znacznych ilościach.

Od momentu zwiększenia temperatury - jest go minimalna ilość ( bym powiedział śladowa )

 

Powodzenia

 

JK

 

 

Ale w jaki sposób podnieść temperaturę spalin?

Zaczął pojawiać mi się kondensat, czego wcześniej nigdy nie było.

W weekend porządnie wyczyszczę piec, ale póki co to jakaś masakra się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod palnikiem jeszcze nie czyściłem, ale póki co nic nie ruszam bo wszystko idealnie mi się pali... dmuchawa dmucha aż miło a pelet idealnie się spala. Tuleje na bank będę wymieniał wraz ze ślimakiem bo nie wierzę w to, że wcześniej ciekło a teraz "samo" się naprawiło :) Zresztą ewidentnie mam wrażenie, że ślimak z tuleją jest krótszy to ładnie zobrazował Cuuube :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...