Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy robótkach ręcznych naleciało syfu do środka kotła i niewypłukane przed podłączeniem poszło w układ po podłączeniu . Jakaś klucha ugrzęzła w zaworze i się sklinował .

Jednym słowem trzeba rozpiąć i wyczyśić ...tak na moje :popcorn:

Okazało się, że zawór jakoś się zapiekł... bez rozkręcenie nie było szans aby to przekręcić. Teraz jest wszystko OK, ale pojawił się kolejny problem otóż rozkręciłem siłownik obrotowy Honeywell i teraz średnio działa bo nie wiem jak go prawidłowo skręcić i chyba trzeba jakoś to odpowiednio nastawić. Ma ktoś może jakieś schematy jak to odpowiednio złożyć bo widzę, że w środku są takie "zworki" i pewnie na ich podstawie piec wie czy zawór jest otwarty czy zamknięty. Poszukam jeszcze w necie i dopiszę później jaki to konkretnie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Witam kolegów granpalowców taka cisza nastała to świadczy chyba tylko o tym że granpalki pracują i nic im nie dolega a ja dzisiaj skończyłem czytać wszystkie posty i natrafiłem tam na taką wypowiedz że jak miał otwarte okno w kotłowni to miał nawet kilka litrów kondensatu dziennie, po zamknięciu okna kondensatu była znikoma ilość,i tu nasuwa mi się pytanie bo też zostawiam uchylone okno żeby piec nie robił podciśnienia a kondensatu mam dość dużo skoro po roku kwasówka kupiona na alegro rozpadła się w drobny mak. Teraz zleciłem blacharzowi zrobienie kompletnego wkładu na sto procęnt kwasówka 1mm blacha z wytłoczeniem hutniczym numer 14404 ale dmuchając na zimne nie chciał bym znowu po roku wymiany tego wkładu więc moje pytanie czy mam zrobić zetke czy zostawić uchylone okno wydaje mi się że w obydwu przypadkach zimne powietrze będzie się dostawało do kotłowni ,kotłownie mam na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne dom parterowy napiszcie proszę jak macie u siebie to rozwiązane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy muszę stosować u mnie zetke skoro kotłownia jest na tym samym poziomie co mieszkalne może wystarczyło by mi wykuć otwór na wysokości wentylatora tz. 20 cm od podłogi i tu doprowadzić świeże powietrze prosto do wentylatora,czy musi być podawane z góry do dołu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Myślę, że dobrym pomysłem jest utworzenie zbiorczego, przyklejonego na początku wątku, postu,gdzie będą wszystkie, niezbędne informacje na temat granpala i palenia w nim owsem, pelletem, na temat instalacji, komina, ustawień, itp. Wiadomo, że w dużej mierze zależy to np. od specyfiki danej instalacji, jednak dużo ustawień jest uniwersalnych.

 

CZy ktoś doświadczony by się tego podjął?

 

Ja mogę wysłać swoje spostrzeżenia na temat kilku letniego palenia owsem. Ustawień pieca,dot. komina, dot. owsa, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o pewną podpowiedz w takiej kwestii jak pisałem kilka postów wyżej zamontowałem zawór czterodrożny i wszystko działa tylko z dużym opóznieniem a mianowicie dzisiaj rano piec z braku opału zgasł po rozpaleniu wszystko niby ok ale cały dzień nie może zagrzać domu do zadanej temp na regulatorze pokojowym od rana do 14 tej ledwie 1,5 stopnia zagrzał a to za przyczyną siłownika zaworu czterodrogowego puszcza na grzejniki i zaraz zamyka bo powrót za bardzo zimny wraca niby wszystko ok ale piec pyka na 20 procent mocy czasami troszkę więcej temperatura na grzejniki 30 -40 stopni max i zamyka by dogrzać powrót i tak w kółko zmieniłem temp powrotu z 48 na 40 trochę lepiej ale ochrona pieca przed korozją słabsza zastanawiam się czy też tak macie czy ja mam coś jeszcze nie tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie mam pogodówki temperatura co pokazuje mi 60st przesunięcie krzywej 1,0 nachylenie krzywej 00 ale nie osiąga takiej temperatury max 40 st na co puszcza bo powrót zimnej wody jest za niski podniosłem temperaturę kotła na 70 st i jest trochę lepiej bo wczesniej temperatura co wynosiła 30st w porywach do 40 i znowu spadek bo zadziałał zawór 4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz krzywą do 0.8.

 

Krzywą zmniejszyłem ale to tylko obniżyło mi temp na co z 60 na 52 st wydaje mi się że skoro przy 60st nie dawał rady to po obniżeniu krzywej będzie miał jeszcze trudniej zadaną temp kotła mam 70 st to jakoś sobie radzi tylko że przy zerowej temperaturze na zewnątrz tak wysoko grzać kocioł muszę to coś mi się nie podoba już sam nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...