Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie, dziękuje za szczere i wyczerpujące odpowiedzi. Jedyne co mnie zastanawia to ten kondensat z komina, dom ma 35 lat, komin z pustaków kominowych ceramicznych, nie chciałbym żeby po jakimś czasie zaczęły wypływać mi jakieś malowidła na ścianie obok komina-będę musiał jeszcze zgłębić temat. , Reszta opinii jak najbardziej na plus. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym kondensatem naprawdę nie jest wesoło sam walczyłem z tym długo, teraz zainwestowałem we wkład taki jak zaleca producent bo chińszczyzna z allegro po jednym sezonie to samo sito było,palę owsem już kilka lat ale tej zimy rozważam opcję sprzedaży owsa bo cena jest dobra i zakup peletu ale jak na razie spalam jeszcze owies jestem z podkarpacia więc można na żywo podpatrzeć jak się sprawuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szanowny Juha nie zauważył światowej pandemii Covid? Wszystkie łańcuchy dostaw się załamały - taka newralgiczna gałąź gospodarki jak przemysł samochodowy ma ogromne problemy - a co dopiero lokalna firma jaką jest Polimet. Ja w każdym razie swoje zdanie - bardzo pozytywne - na temat Polimetu mam i nie zmienią go opinie Brytyjczyków znanych ze swoich dziwnych wymagań.

A co do inflacji - to nie 5 a 7% - ale na cenę peletu główny wpływ mają podwyżki cen energii elektrycznej, bo pelet to w bardzo dużej części ta właśnie energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Juha nie zauważył światowej pandemii Covid? Wszystkie łańcuchy dostaw się załamały - taka newralgiczna gałąź gospodarki jak przemysł samochodowy ma ogromne problemy - a co dopiero lokalna firma jaką jest Polimet. Ja w każdym razie swoje zdanie - bardzo pozytywne - na temat Polimetu mam i nie zmienią go opinie Brytyjczyków znanych ze swoich dziwnych wymagań.

A co do inflacji - to nie 5 a 7% - ale na cenę peletu główny wpływ mają podwyżki cen energii elektrycznej, bo pelet to w bardzo dużej części ta właśnie energia.

 

Dzięki za komentarze.

 

Granpal miał duże problemy przed COVID-19, rozmawiałem z ich dostawcą automatyki i potwierdzili, że inne projekty również się spóźniły.

 

COVID-19

 

Nasza firma wykonała kilka dostaw 2020-2021

1. Elektrownia 4MW (zamówienie maj 2020 - uruchomienie marzec 2021)

2. Elektrownia 1MW (Zamówienie czerwiec 2020 - uruchomienie styczeń 2021)

3. Instalacja 500KW, (sześć miesięcy) kontener:

4. Zamówienie 1000+720KW lipiec 2021 - uruchomienie grudzień 2021

 

Złożyliśmy zamówienie na kocioł 2MW na Granpal luty 2020 i nadal nie dostajemy kotła. Tylko wiele wymówek i różnych historii.

 

Naszym drugim dostawcą kotłów jest Kalvis z Litwy i nie mają problemów: https://www.kalvis.lt/en/home-en/

 

Granpal to prawdziwa katastrofa. W przypadku naszego projektu 2MW wszystko inne zostało dostarczone rok temu, ale Granpal wciąż się spóźnia.

 

Rozmawialiśmy z firmą Intermet: https://intermet.biz/ i są w Elblągu.

Dostarczyli listę swoich projektów i byli w harmonogramie również podczas pandemii.

 

To naprawdę prawda i cieszę się, że mogę pokazać całą moją komunikację z Granpalem, a poniżej moje dane kontaktowe.

 

Naprawdę chcę mieć pewność, że ta katastrofa nie powtórzy się dla kogoś innego.

 

Juha Junttila

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Juho - my tutaj rozmawiamy o naszych malutkich kociołkach o mocy rzędu 12 -25 kW a nie o instalacjach megewatowych. I tutaj nasza opinia o naszych Granpalach jest na ogół pozytywna. Kupujemy to, co już zostało wyprodukowane znając cenę i termin dostawy, więc nie zagrażają nam opóźnienia. Niespecjalnie interesuje nas sytuacja opóźnień w trakcie Covid i po brexicie. Tutaj pomagamy sobie nawzajem w miarę naszych możliwości przy drobnych problemach technicznych i ustawieniowych dla różnych rodzajów paliw. A o jakości wyrobów Polimetu świadczy fakt, że użytkujemy swoje kotły - niektórzy z nas już po 16 sezonów, podczas kiedy kotły konkurencji dawno poszły na żyletki /tak się kiedyś mówiło :) /. Dlatego zostaniemy raczej przy swojej dobrej opinii o Granpalach.

Stanisław - jesteś w dobrej lokalizacji, u mnie owies po 700 - 750 zł/t luzem, ale jeśli cena peletu będzie tak szła w górę, to mam nadal pojemniki plastikowe po 1 m3 w ilości 6 szt - zapakuję owies, wystarczy na prawie cały sezon. Kłopot z pojemnikami taki, że ciężko wybrać owies do końca /to te duże pojemniki na płyny/. Na razie nie mam pomysłu jak to zrobić. No i trochę to uciążliwe, bo trzeba nosić do kotłowni wiaderkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzięki za komentarze. Kiedy opublikowałem swoją historię na tych forach dyskusyjnych, otrzymaliśmy negatywne historie od innych klientów firmy Granpal, którzy zakupili mniejsze kotły 20-30KW.

 

Granpal wielokrotnie tłumaczył, że trudno jest zrobić duże kotły. Nasi inni producenci mówią nam, że duże kotły to ich chleb powszedni i mogą je z łatwością dostarczać. Tak, zrobili to również w okresie COVID-19.

 

Nasi pozostali producenci Kalvis (https://kalvis.lt/) i Intermet (https://intermet.biz/) nie mają żadnych problemów, ale Granpal to katastrofa.

 

Granpal powinien skupić się na grillach na węgiel drzewny, które powinny być dla nich odpowiednią kategorią!

 

Ta firma to prawdziwa katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofy Granpal trwają...

 

Wysłali zdjęcia, że ​​kocioł jest „gotowy”.

 

Rzeczywistość jest taka, że ​​kocioł nie jest gotowy, a klapy serwisowe kotła nie są zamontowane.

 

Brakuje wszystkich dmuchaw, elektryki i instrumentów.

 

Jak można wyczyścić ten kocioł, który nie ma drzwiczek z przodu iz tyłu płomieniówek.

 

Granpal to naprawdę katastrofa. Unikaj tej firmy tak bardzo, jak to możliwe.

 

Kocioł zamówiliśmy w lutym 2020 i kocioł nie jest gotowy. Już wkrótce koniec 2021 roku.

 

Wszystkie płatności są dokonywane zgodnie z naszą umową.

 

Więcej informacji i zdjęcia z wydania: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

 

W razie potrzeby chętnie udzielę więcej szczegółów:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy witam na firum.

Trafiłem tu przypadkiem szukając pieca na owies, mam własny i myślę, że to najlepszy sposób na uniezależnienie od kuona paliwa. Wydzwaniam po firmach oferujących możliwość spalania zbóż w swoich piecach ale dostaję zaskakujące odpowiedzi typu eee... tak spala ale najlepiej mieszać z peletem, a jeszcze lepiej samym peletem. Jedynie w firmie Polimet otrzymałem zapewnienie, że Grandpal spala również zboża jak i fasolę czy suszone pestki, a któraś tam wersja oprócz peletu, zbóż itp. spala również zrębki zdrewna i trociny.

Co Wy doświadczeni na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję piec 20 kw więc przestań wysyłać mi spam.

Proszę doświadczonych użytkowników o doradztwo.

Cześć Jacek,

 

Przepraszamy, ponieważ tutaj forum chcemy tylko sobie nawzajem pomóc.

 

Kupując kocioł w Granpalu, musisz wiedzieć, jakie problemy mieliśmy w ciągu ostatnich lat.

 

Michał Netza potwierdził, że czas dostawy ich kontrolera to około 10 miesięcy dla małych kotłów, więc musisz mieć jakiś plan B, ponieważ Granpal nie jest w stanie niczego dostarczyć.

 

Poniżej znajduje się link do zrzutu ekranu z Whatsapp, który nam to potwierdził.

 

https://www.linkpicture.com/q/Screenshot-2021-11-17-at-8.51.51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na użytkownika "Juha" to oszust!

Sprawa została zgłoszona na policję i do prokuratury jako nękanie i zastraszanie celem osiągnięcia korzyści majątkowej.

Tu firma zamieściła dodatkowe informacje:

https://www.facebook.com/Granpal/posts/4501951799853163

Edytowane przez m.netza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...