Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie dlatego że podana dawka paliwa nie jest w stanie nagrzać kotła do niebezpiecznej temperatury. Zwłaszcza że w wypadku zaniku napięcia podobnie jak paliwo nie jest podawane powietrze i spalanie tej znikomej dawki przechodzi łagodnie.

 

Pewnie tak jest ale w czasie pracy można zauważyć wzrost temperatury kotła powyżej zadanej u mnie było nawet 78 st. po zatrzymaniu przez sterownik pokojowy więc gdyby było mniej wody to myślę że gotował by się bo gdzieś trzeba rozładować ten nadmiar ciepła.

 

 

 

No koledzy to pochwalcie się jak zużycie jakie paliwko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do pieca heatmatix - to klon granpala - sadzę, że albo podkupili kogoś z Polimetu, albo po prostu "zerżnęli" kociołek - nie jest to zbyt trudne, a Rosjanie i Chińczycy pokazali, że opłacalne. Konkurować z granpalem mogą tylko ceną, co nie będzie specjalnie łatwe biorąc pod uwage ceny granpala. Oczywiście zawsze można wybrać podróbkę zamiast oryginału, ale czy za te same pieniądze to sie opłaci? Wg mnie nie. Jeśli za np 200 zł mam oryginalne LeviStraussy, to mam kupować za tyle samo chińską podróbkę?

Na podsumowanie sezonu grzwczego myślę, że jest jeszcze za wcześnie, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego slowa /obym się mylił/. U mnie do tej pory ok. 3,2 T owsa, ok 1T pestki i teraz od półtora tygodnia palę ekogroszkiem :evil: :evil: :evil: - ok. 3 worków po 50 kg.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pieca heatmatix - to klon granpala - sadzę, że albo podkupili kogoś z Polimetu, albo po prostu "zerżnęli" kociołek - nie jest to zbyt trudne, a Rosjanie i Chińczycy pokazali, że opłacalne. Konkurować z granpalem mogą tylko ceną, co nie będzie specjalnie łatwe biorąc pod uwage ceny granpala. Oczywiście zawsze można wybrać podróbkę zamiast oryginału, ale czy za te same pieniądze to sie opłaci? Wg mnie nie. Jeśli za np 200 zł mam oryginalne LeviStraussy, to mam kupować za tyle samo chińską podróbkę?

Na podsumowanie sezonu grzwczego myślę, że jest jeszcze za wcześnie, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego slowa /obym się mylił/. U mnie do tej pory ok. 3,2 T owsa, ok 1T pestki i teraz od półtora tygodnia palę ekogroszkiem :evil: :evil: :evil: - ok. 3 worków po 50 kg.

Pzdr

 

Niestety życie jest brutalne ale jeszcze nigdy nie było tak że lepsza firma "kopiuje" gorszą. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Granpal to Levis (za 200zł) to do heatmatixa może pasowałby Wrangler...

Też byli drudzy (Mr Levi Strauss ponoć pierwszy) ale czy to znaczy że zrobili podróbkę? a nawet jeśli - to chyba się im udała - zupełnie jak panu Hudsonowi w 1897 spodnie( to ten gość od Wranglera) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Granpal to Levis (za 200zł) to do heatmatixa może pasowałby Wrangler...

Też byli drudzy (Mr Levi Strauss ponoć pierwszy) ale czy to znaczy że zrobili podróbkę? a nawet jeśli - to chyba się im udała - zupełnie jak panu Hudsonowi w 1897 spodnie( to ten gość od Wranglera) :D

 

Wszystko ok. jeśli kopiowaniem zajmie sie firma z branży a nie z lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie odpowiedzieć każdemu z Panów po troszę.

W kotle Heatmatix jest znacznie więcej różnic niż tylko klamki i izolacja, co do zasady działania zgoda, są podobne (ale ile retortowych kotłów wygląda identycznie). W Heatmatix jest wiele rzeczy nie widocznych na pierwszy rzut oka a jednak znacznie różniących obie konstrukcje.

Electrician- konkurować można nie tylko ceną ale również jakością wykonania i jakością użytych materiałów.

Aldekor- nie wydaję mi się abyśmy byli firmą z lasu, od 10 lat zajmujemy się wytwarzaniem produktów dla firm z branż klimatyzacyjej, motoryzacyjnej i przemysłu elektronicznego, nasze maszyny pozwalają wykonać wiele różnych rzeczy ze stali (nie jest to tylko cięcie blachy). Wprowdzenie tego kotła na rynek było poprzedzone prawie rokiem badań i testów, a jego jakość potwierdzona badaniami na zgodność z normami odpowiadającymi wymaganiom europejskim 303-5 i angielskim 12809. Były to badania na zgodność w całym zakresie norm (zabezpieczenia, konstrukcja itp) a nie jak robi wiele firm tylko na badanie składu spalin i sprawność.

A.K- panie Andrzeju co do firm lepszych i gorszych to pozostawiam tą ocenę obecnym i przyszłym użytkownikom.

Co do możliwości obejrzenia kotła - to w województwie pomorskim zapraszam

do siedziby firmy w Tczewie, lub do Wejherowa (pracująca instalacja w domu). Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Z wyrazami szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści :evil: o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali :roll:

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści :evil: o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali :roll:

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

 

Dla kotła Granpal odległość 0,7m jest odległością zalecaną a może stać "ma styk"

Ponieważ kocioł z Tczewa jest kopią Granpala więc i demontaż ślimaka odbywa się w ten sam sposób czyli do przodu lub do tyłu.

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści :evil: o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali :roll:

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

 

Dla kotła Granpal odległość 0,7m jest odległością zalecaną a może stać "ma styk"

Ponieważ kocioł z Tczewa jest kopią Granpala więc i demontaż ślimaka odbywa się w ten sam sposób czyli do przodu lub do tyłu.

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże :wink: :wink:

 

Obserwuję temat całkowicie "z boku" i beż żadnego, osobistego zaangażowania, ale z mojej wiedzy wynika, że Granpal też nie jest "oryginałem"..... i może to nie Granpala skopiowano, ale "właściwy oryginał".

Czy A.K może wyjaśnić tę kwestię?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści :evil: o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali :roll:

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

 

Dla kotła Granpal odległość 0,7m jest odległością zalecaną a może stać "ma styk"

Ponieważ kocioł z Tczewa jest kopią Granpala więc i demontaż ślimaka odbywa się w ten sam sposób czyli do przodu lub do tyłu.

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże :wink: :wink:

 

Obserwuję temat całkowicie "z boku" i beż żadnego, osobistego zaangażowania, ale z mojej wiedzy wynika, że Granpal też nie jest "oryginałem"..... i może to nie Granpala skopiowano, ale "właściwy oryginał".

Czy A.K może wyjaśnić tę kwestię?

Pozdrawiam

 

Owszem ktoś zauważył podobieństwo do kotła baxi ale niestety to są inne kotły,inna dystrybucja powietrza,całkowicie inny wymiennik a łączy go z naszym tylko użycie poziomych płomienic inny palnik uniemożliwiający w Baxi elektryczne zapalanie itd itp.Podobna jest idea spalanie biomasy na ruszcie poziomym.Zresztą wystarczy dokładnie sie przyjrzeć...

Nawet sprawność mamy wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu pozwolę sobie odpowiedzieć kilku Panom w jednym poście.

 

Poprosimy o przedstawienie tych różnic

 

Zasadnicze różnice występują w kształcie palnika i deflektora komory spalania (najistotniejszy element mający wpływ na spalanie), rodzaju materiałów użytych do izolacji i sposobie ich montażu, sposobie podłączenia zasobnika, sposobie podłączenia i miejscu montażu sterownika i jeszcze parę innych różnic, których nie chcę wymieniać.

 

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

 

Ponieważ nasz kocioł nie jest kopią tylko z kosmetycznymi zmianami nie można go postawić "na styk" przy ścianie i wymaga ok 20 cm(min 15) przerwy.

 

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże

 

Panie A.K -Jedyną wspólną cechą kotłów jest zasada działania, kształt wymiennika jest podobny(to nie zbrodnia), ale dobrze Pan wie, że jest jeszcze wiele innych niuansów do rozwiązania o których ludzie nie będący w branży nie wiedzą, a tu zdecydowanie występują nasze autorskie pomysły.

 

Z poważaniem

Kuto1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu pozwolę sobie odpowiedzieć kilku Panom w jednym poście.

 

Poprosimy o przedstawienie tych różnic

 

Zasadnicze różnice występują w kształcie palnika i deflektora komory spalania (najistotniejszy element mający wpływ na spalanie), rodzaju materiałów użytych do izolacji i sposobie ich montarzu, sposobie podłączenia zasobnika, sposobie podłączenia i miejscu montarzu sterownika i jeszcze pare innych różnic, których nie chcę wymieniać.

 

Witam.

Z racji małych gabarytów kotłowni wciąż poszukuję najlepszego rozwiązania. O ile Granpal niestety się nie mieści o tyle jeśli przedstawiciel Heatmatixa potwierdzi mi jeden wymiar to się zmieszczę - przy okazji byłaby to pierwsza różnica między tymi kociołkami.

Na stronie Polimetu jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,7 m (jest to dla mnie logiczne, bo z tyłu musi być miejsce na demontaż ślimaka).

Na stronie Heatmatix jest napisane: odległość kociołka od tylnej ściany wynosi min. 0,2 m. Może inaczej to rozwiązali

KUTO1 - prośba o potwierdzenie tej wartości...

Pozdrawiam.

 

Ponieważ nasz kocioł nie jest kopią tylko z kosmetycznymi zmianami nie można go postawić "na styk" przy ścianie i wymaga ok 20 cm(min 15) przerwy.

 

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże

 

Panie A.K -Jedyną wspólną cechą kotłów jest zasada działania, kształt wyminnika jest podobny(to nie zbrodnia), ale dobrze Pan wie, że jest jeszcze wiele innych niuansów do rozwiązania o których ludzie nie będący w branży nie wiedzą, a tu zdecydowanie występują nasze autorskie pomysły.

 

Z poważaniem

Kuto1

 

Zapewne tak to są "wielkie" zmiany deflektor zmienił kształt na półokrągły \, drzwiczki wypełnione nie betonem ogniotrwałym a płytą wermikulitową no i oczywiście sterownik w innym miejscu!!

No to na wiele Was stać!

A i jeszcze inny wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju a jakie były błędy w poprzednich wersjach? Ja jestem zadowolony z piecyka ale ciekawy także jakie błędy były , czekam z niecierpliwością na odpowiedź i ....

 

Błędy były we wcześniejszych wersjach więc nie ma co sie martwić.We wszystkich kotłach zostały wprowadzone zmiany również tych u klientów ale nie wszyscy w firmie o tym wiedzieli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co jakiś czas w różnych tematach na forum pojawia się jakiś humorysta. Co najciekawsze, są to na ogół przedstawiciele producentów lub dystrybutorów. Przy kotle Klimosza ich humorysta próbował dowodzić, że Klimosz był przed Viadrusem, przebił go humorysta od Kostrzewy, który twierdził, że przy instalacji zamkniętej dla ich kotła nie da się ustawić optymalnych warunków spalania /jakby to miało jakieś znaczenie poza względami bezpieczeństwa/, teraz objawił się humorysta od heatmatixa który twierdzi, że ich kocioł jest całkiem inny od granpala, bo ma półokrągły element ceramiczny i w innym miejscu zamontowany sterownik. Szanowny Panie Kuto1 - rozbawił mnie Pan do łez. Niestety, coś od tego Gdańska ciągnie ściemniaczami - że nie będę tu podawał przykładów nazwisk pewnej przodującej partii. Ale zaręczam Panu, że na tym forum lud nie jest ciemny i tego nie kupi. I nie czynię tu zarzutu o ściągnięcie wzoru, bo o to niech martwi się producent oryginału, który nie zastrzegł sobie chyba wzoru użytkowego - jest to wyłącznie kwestia etyki - ale o pokrętne tłumaczenie, że fakt taki nie miał miejsca. Jeśli jest sie na tyle odważnym, żeby nie powiedzieć bezczelnym, żeby skopiować czyjąś konstrukcje, to należy mieć również odwagę oświadczyć że tak, skopiowaliśmy - i co z tego, my dajemy np złote klamki albo inne gadżety i już. Wybiera i tak zawsze klient - a ten może przecież zobaczyć już jeden działający kocioł bodajże w Wejherowie, a drugi w siedzibie firmy w Tczewie. To pewnie ten, co był badany na zgodnośc z normami?

Nie lubię, kiedy ktoś obraża moją inteligencję /choćby maleńką/ :evil: .

I jeszcze rada dla pana Kuto1 - zanim wyśle się posta, warto go przepuścić przez np Worda - skoro już się ma dysleksję /albo publicznie o niej oznajmić/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kuto1 obydwaj dobrze wiemy ,że kociołek skopiowaliście bardzo dokładnie zmieniając go tylko kosmetycznie, skopiowaliście tez kilka błędów z poprzednich wersji....

Więc czas pokaże

 

Zapewne tak to są "wielkie" zmiany deflektor zmienił kształt na półokrągły \, drzwiczki wypełnione nie betonem ogniotrwałym a płytą wermikulitową no i oczywiście sterownik w innym miejscu!!

No to na wiele Was stać!

A i jeszcze inny wentylator.

 

Panie A.K co do błędów w konstrukcji to wnioskuje, że występują one w koncepcji wymiennika ciepła lub sposobie dystrybucji powietrza. Co do tych "wielkich" zmian to zmiana kształtu palnika i deflektora pozwoliła nam uzyskać parametry spalania klasyfikujące kocioł w 3 (najlepszej klasie wartości emisji), zastosowanie płyty wermikulitowej jako izolacji na drzwi pozwoliło na zmniejszenie bezwładności cieplnej kotła, a zmiana wentylatora pozwoliła na bardziej precyzyjne sterowanie ilością powietrza. Jest jeszcze kilka zmian jak Pan nazywa kosmetycznych mających, naszym zdaniem, ułatwić życie użytkownikowi.

 

Widzę, że co jakiś czas w różnych tematach na forum pojawia się jakiś humorysta. Co najciekawsze, są to na ogół przedstawiciele producentów lub dystrybutorów. Przy kotle Klimosza ich humorysta próbował dowodzić, że Klimosz był przed Viadrusem, przebił go humorysta od Kostrzewy, który twierdził, że przy instalacji zamkniętej dla ich kotła nie da się ustawić optymalnych warunków spalania /jakby to miało jakieś znaczenie poza względami bezpieczeństwa/, teraz objawił się humorysta od heatmatixa który twierdzi, że ich kocioł jest całkiem inny od granpala, bo ma półokrągły element ceramiczny i w innym miejscu zamontowany sterownik. Szanowny Panie Kuto1 - rozbawił mnie Pan do łez. Niestety, coś od tego Gdańska ciągnie ściemniaczami - że nie będę tu podawał przykładów nazwisk pewnej przodującej partii. Ale zaręczam Panu, że na tym forum lud nie jest ciemny i tego nie kupi. I nie czynię tu zarzutu o ściągnięcie wzoru, bo o to niech martwi się producent oryginału, który nie zastrzegł sobie chyba wzoru użytkowego - jest to wyłącznie kwestia etyki - ale o pokrętne tłumaczenie, że fakt taki nie miał miejsca. Jeśli jest sie na tyle odważnym, żeby nie powiedzieć bezczelnym, żeby skopiować czyjąś konstrukcje, to należy mieć również odwagę oświadczyć że tak, skopiowaliśmy - i co z tego, my dajemy np złote klamki albo inne gadżety i już. Wybiera i tak zawsze klient - a ten może przecież zobaczyć już jeden działający kocioł bodajże w Wejherowie, a drugi w siedzibie firmy w Tczewie. To pewnie ten, co był badany na zgodnośc z normami?

Nie lubię, kiedy ktoś obraża moją inteligencję /choćby maleńką/ .

I jeszcze rada dla pana Kuto1 - zanim wyśle się posta, warto go przepuścić przez np Worda - skoro już się ma dysleksję /albo publicznie o niej oznajmić/.

 

Panie Electrician nie było nigdy moim celem umniejszanie Pańskiej inteligencji ale przyznam szczerze, że po Panu spodziewałem się bardziej rzeczowej dyskusji i bardziej wnikliwej oceny sytuacji. W żadnej z moich wypowiedzi nie pisałem, że te kotły nie mają ze sobą nic wspólnego, a jedynie, że mają różnice (moim zdaniem istotne). Zresztą pozwolę sobie przytoczyć Pańską wypowiedź sprzed jakiegoś czasu.

 

Ojejej, a to ci afera! Niemożliwe! Kocioł podobny do kotła! Trzeba będzie powołać sejmową komisję śledczą, a na jej przewodniczącego proponuję pana Jacka K. z naszej ulubionej partii.

A tak po prawdzie:

Rację ma stanisław.k pisząc, że Multi Heat to całkiem inny kocioł /a szkoda, chciałbym mieć MultiHeata za cene granpala/. Takie same maja tylko wymienniki, t.j. płomienicówki poziome z turbulizatorami, ale rozwiązanie to ma przynajmniej tyle lat, ile najmłodsza polska posłanka, czyli sporo. Szczerze powiedziawszy to, że rozwiazanie takie zastosował Baxi przekonało mnie jeszcze bardziej do granpala i wpłynęło na moją decyzje o jego zakupie.

Co jeszcze można wymyślić przy produkcji kotła na paliwo stałe? Można pozbierać dobre rozwiązania i umieścić je w jednym kotle tak, jak to zrobił Polimet.

Dopiero kotły z palnikiem retortowym to wieloraczki jednojajowe - różnią się tylko wielkością i kształtem podajnika oraz ambitniejsze inaczej mają rozwiązane wymienniki - ale tu podobieństwo jest zabójcze, a tak naprawdę producentów palników retortowych jest w Polsce może dwóch - trzech i wszyscy stosują ich palniki.

I jakoś nie słychać, żeby Baxi ścigało Polimet za skopiowanie swojego wzoru. Ciekawe, czemu?

Wiem, ale nie powiem /w domyśle: bo nie są idiotami?/

Ameryki Pello także nie odkrył, temat podobieństwa między MultiHeatem a granpalem był już poruszany na tym forum bodajże w wątku "Mam owies w głowie..."

Pzdr

 

Wracając jeszcze do błędów popełnianych podczas pisania, to owszem zdarza mi się je popełniać (za co serdecznie przepraszam) ale czy Pan próbował "przepuścić przez np Worda" swoje posty (nie ma ludzi nieomylnych drogi Panie).

 

Ale dosyć tych złośliwości, od tej chwili proponuję Panu rzeczową dyskusję na temat kotłów.

 

Z poważaniem

Kuto1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj electrician widzę że Cię poniosło, do tej pory zawsze miałeś merytoryczne i bardzo dobre uwagi, to dzięki tobie zainteresowałem się kotłem Granpal i podobnymi, ale wydaje mi się że na forum nie potrzebne są emocjonalno-osobiste uwagi (choć może i dla Ciebie zasadne) –tego typu ataki mogą spowodować brak chęci dzielenia się z nami informacjami przez inne osoby które nie koniecznie chcą przerzucać się personalnymi wycieczkami. Ja się cieszę że jest konkurencja, możemy wybierać pomiędzy różnymi producentami, a dobry produkt dzięki konkurencji może być tylko lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek.Widać w nim ewidentnie znak naszych czasów.

Granpal i firma Polimet jak by nie patrzył odniosła spory sukces wprowadzając w sumie nowy produkt na nasz rynek i od razu pojawiły się sępy pragnące też z tego skorzystać.Firmy nie mające dobrej kadry i pomysłu na sukces korzystają z podglądactwa i kopiowania cudzych sukcesów.Znając życie firma po pierwszym załamaniu sprzedaży i braku zysków zwinie sie i pozostawi klientów samych sobie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...