Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdy już sprzedacie jakiś kocioł to dajcie znać.

 

Panie Aldekor- nie będę tu przedstawiał sprawozdań finansowych za sprzedaż kotłów, zapewniam Pana, że kilka naszych konstrukji już pracuje. Co do możliwości obejrzenia kotłów to niemogę narzucać się naszym klientom, mogę jedynie zaproponować prezentację w siedzibę firmy i Wejherowo (umowa o ekspozycji kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdy już sprzedacie jakiś kocioł to dajcie znać.

 

Panie Aldekor- nie będę tu przedstawiał sprawozdań finansowych za sprzedaż kotłów, zapewniam Pana, że kilka naszych konstrukji już pracuje. Co do możliwości obejrzenia kotłów to niemogę narzucać się naszym klientom, mogę jedynie zaproponować prezentację w siedzibę firmy i Wejherowo (umowa o ekspozycji kotła).

 

Zadałem sobie trud i przeczytałem Waszą instrukcję kotła za namową mojego hydraulika.

Obostrzenia gwarancyjne to macie takie, że praktycznie utrzymanie gwarancji to wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jestem juz drugi..... który cieszy się z powstania konkurencyjnego produktu. Jeszcze tylko należy poprawić podawanie paliwa, poprzez zastosowanie przerwy w torze podawania (ze względów bezpieczeństwa) i będzie świetny kociołek.

Na miejscu Polimetu nie próbowałbym niczego dyskredytować, tylko wprowadzać lepsze rozwiąznia i konkurowac między innymi ceną.

Twierdzenie "że my byliśmy pierwsi" nikogo nie przekona, a w / w argumenty tak.

 

Czy już mam zakładac wątek:

Piec Burner firmy Heatmatix....?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zbyszku1 - gdzie Ty tu widzisz coś osobistego? Czyżby moja rada dla pana Kuto1, który jak sądzę zajmuje się rownież montażem, by poprawnie po polsku w piśmie nazywał czynność wykonywaną przez siebie była wycieczką osobistą? Czy chciałbyś, by leczył cię lekarz, który sam siebie nazywa "lekażem"? Czy też może wycieczką osobistą było nazwanie po imieniu tego, co zrobiła firma od heatmatixa?

Jak napisałem w swoim poście, wybierze i tak klient, ale nie cierpię, kiedy robi mi się wodę z mózgu - i to była jedyna przyczyna, dla której się wypowiedziałem - zadziałał imperatyw kategoryczny.

Z panem Kuto1 dyskusji prowadził nie będę, bo nie potrafię dyskutować z kimś, kto na pytanie "ile u was zarabia przeciętny inżynier" odpowiada "a u was biją Murzynów". Nadmienię tylko, że czym innym jest zebranie dobrych rozwiązań jak również podobieństwo elementów, a czym innym skopiowanie, nawet z drobnymi zmianami.

I na tym skończe tę OT dyskusję.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jestem juz drugi..... który cieszy się z powstania konkurencyjnego produktu. Jeszcze tylko należy poprawić podawanie paliwa, poprzez zastosowanie przerwy w torze podawania (ze względów bezpieczeństwa) i będzie świetny kociołek.

Na miejscu Polimetu nie próbowałbym niczego dyskredytować, tylko wprowadzać lepsze rozwiąznia i konkurowac między innymi ceną.

Twierdzenie "że my byliśmy pierwsi" nikogo nie przekona, a w / w argumenty tak.

 

Czy już mam zakładac wątek:

Piec Burner firmy Heatmatix....?

Pozdrawiam

 

 

Ależ wcale nie dyskredytuję i nikomu nie żałuję każdy może produkować co chce.Kłócić sie również nie będę bo to w sumie sąsiedzi.Wątek oczywiście załóż.

Pozdrawiam dwóch panów K. z Tczewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc śmaić mi się chce czytając przepychankę n/t "kradzieży" pomysłu Granpala (jak pisać to całkiem otwarcie?).

Zwróćcie uwagę na sławne kociołki "pleszewskie" - praktycznie wiekszość z nich identyczna, a różnica jest...w cenie i nazwie firmy.

Co do Granpala - samo palenisko jest kopią Fuwi czy też Fuwi skopiowało od Was?

A konkurencja jest zdrowa.

PS - najbardziej bezczelną kradzież pomysłu widziałem u kooperanta f-y Ferrum z Suwałk - f-ę Irleh. Sławne FEX-y (niebieskie) podwykonawca malował na brązowo i sprzedawał pod swoją nazwą.

Mój kuzyn ma właśnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc śmaić mi się chce czytając przepychankę n/t "kradzieży" pomysłu Granpala (jak pisać to całkiem otwarcie?).

Zwróćcie uwagę na sławne kociołki "pleszewskie" - praktycznie wiekszość z nich identyczna, a różnica jest...w cenie i nazwie firmy.

Co do Granpala - samo palenisko jest kopią Fuwi czy też Fuwi skopiowało od Was?

A konkurencja jest zdrowa.

PS - najbardziej bezczelną kradzież pomysłu widziałem u kooperanta f-y Ferrum z Suwałk - f-ę Irleh. Sławne FEX-y (niebieskie) podwykonawca malował na brązowo i sprzedawał pod swoją nazwą.

Mój kuzyn ma właśnie taki.

 

Akurat palenisko Fuwi to niewiele ma wspólnego....

Poza tym czy ja mam jakąś pretensję że skopiowali? Otóż nie bo gdyby był zły to nikt by na niego nie spojrzał.Dyskutujemy tylko na temat zmian.

A konkurencja dobra rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do A.K. Czy w piecach Granpal z zasobnikiem można również (bez utraty gwarancji) palić ekogroszkiem? Wiem,że wielu uzytkowników tak robi,ale jednak na stronie Polimetu nie ma o tym najmniejszej wzmianki-przynajmniej jej nie widziałem.

Pozdr

MaWi

 

Oczywiście można palić eco-groszkiem bez utraty gwarancji, informacja jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem Granpala 20 kv (od kilku dni), na piec czekałem 6 tygodni ale to już za mną.... :D

 

Na razie zamierzam palić pelletem. Po pierwszym uruchomieniu granpalka wyjechałem i po powrocie następnego dnia zastałem migający alarm ( przegrzanie podajnika), Trochę się wystraszyłem nie powiem... Z Waszych wypowiedzi wnioskuję że to chyba nic strasznego, poprostu trzeba popracować nad ustawieniami.

 

Temp. zadana kotła jest na 60 stopni, na regulatorze pokojowym 16 stopni(nie mieszkam jeszcze), kiedy przyjechałem kocioł miał 68 stopni. Według mojego rozumowania zapewne całą noc był na podtrzymaniu.

 

Zastanawiam się czy w lato piec ma cały czas chodzić ogrzewając c.w.u. 300 L, czy też lepiej jest go wyłączać i włączć co jakiś czas ?

 

Przy pierwszym rozpaleniu pękła w pył ceramika w komorze spalania ( mają mi przysłać nową )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm podajnika na pelecie czasami się zdarza ale gdyby zbyt często dzwoń do A.K

Mam w tej chwili nowe oprogramowanie w którym nie ma potrzeby ręcznego wygaszania kotła, w trybie lato jest opcja z wygaszaniem lub bez choć trudno mi cokolwiek napisać o tej funkcjo bo na razie nie używałem a skoro Twój kociołek jest nowy to też pewnie Masz tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram kocioł i podoba mi się min.Granpal , chciałem ściągnąć instrukcję z ich strony http://www.polimet.pl i nie da się .Ma może ktoś w wersji elektronicznej?Swoją drogą wiele miłego naczytałem się o tym kotle a stronka kiepska.Może w naszym kaczym kraju tak jest że jak dobry wyrób to strona słaba i odwrotnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm podajnika na pelecie czasami się zdarza ale gdyby zbyt często dzwoń do A.K

Mam w tej chwili nowe oprogramowanie w którym nie ma potrzeby ręcznego wygaszania kotła, w trybie lato jest opcja z wygaszaniem lub bez choć trudno mi cokolwiek napisać o tej funkcjo bo na razie nie używałem a skoro Twój kociołek jest nowy to też pewnie Masz tę funkcję.

 

 

Mój kociołek ma niespełna półtora roku. Gdzie jest w menu ta opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tryb lato. Mam rozumieć że jak paliwo jest 1 lub 2 i tryb lato to kocioł się bedzie wygaszał i ropzlał stosownie do temperatury w zasobniku ?

 

Z tego co wiem to wygaszanie w trybie lato to funkcja która stosowana jest od kilku miesięcy.Ja dzwoniłem do firmy w sprawie nowszego oprogramowania i dostałem je gratis tzn. przyjechał człowiek z Polimetu i wymienił mi.Od kiedy jest dokładnie stosowane to pytajcie A.K.

Łatwo sprawdzić czy jest w opcji lato w podmenu jest opcja z wygaszaniem lub bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, tydzień temu zakończyłem moją przygodę z paleniem węglem w granpalu i wiem jedno - NIGDY WIĘCEJ!!!! :evil: :evil: :evil: Po około miesięcznym paleniu kotłownia wygląda jak przodek na kopalnia! Wszędzie czarna sadza /to od cotygodniowego czyszczenia/, czarna posadzka i zapach węglowy. Jak mawiał pewien znany mi podoficer w armii - syf, kiła, mogiła. Jedyny pozytyw, to koszt palenia - przez ten okres spaliłem ok. 300 kg węgla, czyli nie zrealizowałem ambitnych zalożeń spalenia 1 tony kupionej nieopatrznie dwa lata temu. Resztę oddam chyba sąsiadowi - niech sie męczy. Zaręczam solennie, że moje wyobrażenia o paleniu węglem nie sięgnęły nawet 30% rzeczywistego horroru. Wszystkich piszących o czystym i beproblemowym paleniu węglem od dziś stawiam wyżej niż Ezopa, braci Grimm i J.Ch. Andersena razem wziętych o La'Fontainie nie wspominając. Od tygodnia palę pelletem produkcji tartaku w Świdnie k/Krasocina woj. Świętokrzyskie /to informacja, nie reklama/, do którego mam niecałe 40 km. Zakupiłem na razie na próbę 10 worków po 15 kg. Zupełnie inna bajka! Pali się jak owies albo i lepiej, a popiołu prawie nie ma /dotąd zebrało się trochę na dnie szuflady/. Płomienicówki czyste, turbulizatory leciutko przykurzone, sadzy na drzwiczkach nie widać. A cena - promocyjna - 440 zł netto, czyli 536 zł brutto za tonę. Wydaje mi się, że w nadchodzącym sezonie grzewczym będzie to paliwo nr 1 dla kotłów opalanych biomasą - cena już niższa od owsa /chyba, że "perfumowanego", ale o taki trudno/, a wartość opałowa wyższa! I z tego co widzę, przy każdym trochę większym tartaku powstają peleciarnie, więc cena raczej rosnąć nie będzie /obym sie nie mylił/. Poza tym zaczynają powstawać linie do peletu ze słomy i innych odpadów rolnych, z których wyprodukowany pelet powinien być jeszcze tańszy. Z pewnością tańszym paliwem jest pestka, popiołu przy niej porównywalnie mało, ale brudzi dużo bardziej /sadza/.

Na początku palenia miałem raz alarm przegrzania podajnika, ale obniżyłem temperaturę kotła, skróciłem czas postoju w podtrzymaniu i wybieg dmuchawy a wydłużyłem podawanie i na razie po problemie.

Jeśli chodzi o grzanie wody kotłem w okresie letnim, to jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego rozwiązania. Każdy z nas ma przecież zasobnik na cwu - wystarczy dokupić solary i sterownik, położyc kawałek instalacji i słoneczko grzeje wodę za darmo. Trzeba tylko pamiętać o dobudowaniu UPS jeśli mieszkamy w okolicy, gdzie zdarzają się wyłączenia prądu lub zakupieniu żaluzji zakrywających solary w przypadku braku napięcia - inaczej pewna awaria. Myślę, że UPS potrzebny byłby także w okresie grzewczym w przypadku palenia w granpalu peletem - zawsze w zimie może się zdarzyć awaria sieci, a nie zawsze w środku nocy chce się uruchamiać agregat.

Wady grzania wody kotłem poza okresem grzewczym to:

koszt zużytego paliwa

wyższy koszt energii elektrycznej /choć tutaj trzeba by przeprowadzić symulację/

szybsze zużywanie kotła jeśli będziemy rozpalać/wygaszać kocioł bez zachowania temperatury powyżej punktu rosy

Mam również pewne obawy co do wygaszania kociołka przez zaprzestanie podawania paliwa przy paleniu peletem.

Mam nadzieję, że każdego przekonały moje argumenty, choć z racją jest jak... wszyscy wiedzą z czym, każdy ma swoją.

Jeśli chodzi o stronę internetową Polimetu - mimo duuużej poprawy zdarzają się bugi, takie jak z tą instrukcją. Informatycy Polimetu - za coś chyba Wam płacą :wink: ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem zdziwiony ceną peletu którą podał kolega. Jeśli by takie ceny były to i owsem się nie opłaci bawić nawet przy poprzednich cenach owsa. Za peletem przemawia komfort i czystość pieca i kotłowni. Co do rozpalania i gaszenia to popieram to co powiedział elektrican. koszt niewiele niższy cwu od grzania elektrycznego zasobnika wyjdzie chyba, zobaczymy jak sprawdze. Ja przy budowaniu domu przewidziałem solary. i mam zamiar zakupić, ale kolega elektrican myli się odnośnie tego że każdy ma zasobnik. Zgoda każdy ma ale zamały przy solarach zasobnik robi za bufor i potrzeba mieć około 400- i więcej litrów w zależności od liczby mieszkańców. Wracając do palenia groszkiem to ja palę od dwóch miesięcy groszkiem i dopiero 2 razy tak pobieżnie czyściłem piec i nie widze problemu do narzekań . Wszystko zależy od jakości groszku. Ja z groszku jetem zadowolony i być może za rok będe palił groszkiem też , owies jest super tylko zasypywanie częste i ilość popiołu. gdyby blisko mnie ktoś miał pelet w takich cenach jak kolega nabył to bym kupił bez zastanowienia pare ton. Moje zdanie takie: Palenie owsem super, palenie groszkiem bardzo dobrze, zobaczymy co jeszcze, myśle że wierzbą energetyczną też by szło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartko

Wejdź na allegro, wpisz pelet, pellet, pellets i może znajdziesz coś bliżej siebie w dobrej cenie.

Na allegro były nawet chinskie peleciarki po niecałe 5 tys. z wydajnością ok. 100 kg pelet na godzinę. Pewnie niezbyt trwałe, ale małe tartaki to kupuja i produkuja pelet. Gdybym mial gdzies blisko trociny, to sam bym kupil na własny użytek - to dopiero byłby tani pelet!

Zbiornik na cwu wystarczy przy solarach 300l a nawet mniej - zależy od zużycia wody, czyli ilości osób korzystających z cwu. Ja mam solary 2 baterie po 12 rur i zbiornik 300 l - cały ubiegły sezon /od maja/ bylo OK, grzałka elektryczna była w użytku dwa-trzy razy wtedy, kiedy nie bylo słońca przez 3-4 dni. W tym roku już chyba też zgaszę piec, bo solary grzeją do 60 st.C i piec nie pracuje na cwu. Przy tak dobranej powierzchni solarów i pojemności zbiornika temp. max. w zbiorniku była ok. 90 st.C /kilka dni - na wszelki wypadek miałem jednak podłączoną pompę i piec jako odbiornik ciepła, ale nie był potrzebny/.

Jeśli chodzi o "wungiel", to miałem najbardziej chwalony na forum z kopalni "Julian". Popiołu malo, ale syf normalny. :evil:

Zanim zgaszę, sprawdzę jeszcze odpad fasoli, ktory przywieźli mi bardzo mili ludzie z Lubelszczyzny przy okazji oglądania mojego granpala w akcji /mam dwa worki/

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...