Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie kupiłem Granpala 25 kW w Ełku i niedrogo 9500 PLN. :lol:

W takim razie gratuluję udanego zakupu. :o Pewnie jeszcze z 22% Vatem. Jeśli tak to odkupie go od Ciebie za 10 tys. :D

 

Niestety nie do sprzedaży - właśnie kończy się przeróbka instalacji i we wtorek prawdopodobnie uruchomienie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie w Eżłku kupiłeś ten kocioł ??

 

U dystrybutora Polimetu:

http://www.polimet.pl/strona%20granpal/Podstrony/dystrybutorzy.htm

 

Witaj.

 

Kto Ci będzi istalować piecyk? Zdążona decyzja ja wałsnie przed Toba kupiłem 15kw i to chyba były ostatnie dwa. Ja zapłaciłem trzochę taniej jak za 15kw.

U mnie kociołek jeszcze w urlopie dopiero w sierpniu startuje pierwsze odpalenie. Prawda jest taka że w ten kocioł jest bardzo prosto wykonany i nic nie potrzebnego, tylko mogło być powrót od dołu i moduł miec wyjście dla siłownika zaworu.

 

Miłych wrażeń z kociołka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam czy moze ktos sie orientuje czy wystepuje Granpal,na Pellets takze bez zasobnika .Chodzi mi oddnosnie o to zeby mozna bylo w piwnicy zrobic

silos na 5000l tak zeby mozna bylo zasypac na cala zime raz i miec spokoj.

Moze ktos orientuje sie rowniez do ceny ?Widzialem ostatnio w Castoramie taki piec(tylko na reklamie bo nie mieli na wystawie nawet nie umieli powiedziec ile kosztuje) ale nie pamietam nazwy firmy ,zadzwonilem i cena 14,000 zl to dosyc duzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze ktos sie orientuje czy wystepuje Granpal,na Pellets takze bez zasobnika .Chodzi mi oddnosnie o to zeby mozna bylo w piwnicy zrobic

silos na 5000l tak zeby mozna bylo zasypac na cala zime raz i miec spokoj.

Moze ktos orientuje sie rowniez do ceny ?Widzialem ostatnio w Castoramie taki piec(tylko na reklamie bo nie mieli na wystawie nawet nie umieli powiedziec ile kosztuje) ale nie pamietam nazwy firmy ,zadzwonilem i cena 14,000 zl to dosyc duzo .

 

Występuje z zasobnikiem i bez zasobnika.Cena jest zbliżona.

Zasilanie z silosu zewnętrznego można wykonać dla wersji z zasobnikiem jak i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co do kondensatu - ja jeszcze ani kropli nie widziałem, z dna komina mam odprowadzenie do słoika i cały czas sucho (komin ceramiczny fi 180, ocieplony wełną mineralną). jedyne miejsce gdzie wkrapla się cokolwiek ze spalin to "strażak" na dachu (przez to go zdemontowałem, bo spływał z niego wykroplony kondensat na klinkier i brudził mi komin) - jak wygląda sprawa z kondensatem u was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komin z wkładem z kwasówki bez ocieplenia wysokość ok. 5 m. Przy paleniu pestką /wilgotną/ kondensatu dużo, ale to wilgoć z pestek. Pestka sucha - kondensat w ilości ca 3 l w 3 tygodnie /odprowadzenie mam do wiaderka plastikowego/. Węgiel /ekogroszek/ - dwa tygodnie - ok 2 l czarnego jak smoła - fe. Pellet ok 2 tygodni - sucho. Owies - reszta sezonu, czyli parę miesięcy - ok 3-5 l miesięcznie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest troche inna konstrukcja domu. Między balami jest przerwa w która sa upychane wióry, i niestety drewno będzie pracowało wiec wszystkie piony musza pracowac ( kompensacja ) zwłaszcza na pionach kanalizacyjnych no i takie inne. No i najgorsze dom bedzie bez deskowania wewnętrznego (zostaje sam bal) wiec schowanie wszystkich rur i kabli sterujacych to koszmar. Ale nawet daje sie to zrobić przy duuuużym wsparciu górali :lol: ( maskowanie instalacji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to nie na temat pieca granpal ale...

u mnie też nie będzie deskowania wewnątrz ale jak się dobrze wszystko rozplanuje to nie ma większego problemu z ukryciem instalacji. Część w podłodze, część w suficie (będzie deskowany). Fakt, u mnie nie będzie bal siadał więc piony będą robione ze spokojną głową.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę na zdjeciach to do kotłowni jeszcze daleko. Zazwyczaj kotłownie robie jako jeden z ostatnich etapów. Praktycznie pomieszczenie kotłowni powinno byc przygotowane tak na 90% czyli najlepiej glazura i na podłodze terakota. Ale kocioł nalezy wybrac sobie troche wcześniej i oczywiście sensownie zaplanować umiejscowienie kotła. Żeby np nie trzeba było kotła wkopywać w ziemię :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od wczoraj powstaje :) Starałem się tak rozplanować to pomieszczenia aby swobodnie zmieścił się kocioł Granpal i cała aparatura wodna. Mam nadzieję, że nie będzie później problemów choć jak znam życie to coś się przytrafi.

Muszę też dodać, że psioczyłem na formę sprzedaży granpala, ale 2 połowa mnie przekonała, że jak kocioł dobry to nie ma co się dąsać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...