Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Czy rozwiązał już ktoś problem z głośnym podajnikiem? Parę stron temu była o tym mowa

 

Ja niestety nie miałem okazji podłożyć gumy, którą dostałem w celu wytłumienia drgań, natomiast sam podajnik wydaje już takie dźwięki (szczególnie gdy jest mało w zasobniku) jakby ktoś kamienie mielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paliłeś zrębkami?

Chcę kupić maszynę do zrębkowania gałęzi (mam ich trochę) i zastanawiam się czy gra jest warta świeczki.

Maszyny (metalowe-spalinowe) są od 2000 zł w górę - może mi ktoś poleci jakąś - żebym nie kupił bubla z którym będę się musiał męczyć

 

Pytanie, czy tych gałęzi masz i będziesz mieć na tyle dużo, że zwróci Ci się maszyna. 2000 zł to prawie 3,5 t pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem okazji podłożyć gumy, którą dostałem w celu wytłumienia drgań, natomiast sam podajnik wydaje już takie dźwięki (szczególnie gdy jest mało w zasobniku) jakby ktoś kamienie mielił.

 

A ja o żadnym wytłumianiu nie zostałem poinformowany i nic do tego celu nie dostałem. Te gumę trzeba podłożyć pod cały piec czy tylko na rogach? Może jakoś go się uniesie na tyle żeby podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o żadnym wytłumianiu nie zostałem poinformowany i nic do tego celu nie dostałem. Te gumę trzeba podłożyć pod cały piec czy tylko na rogach? Może jakoś go się uniesie na tyle żeby podłożyć.

 

bo guma nie należy do wyposażenia pieca :D, możesz nie podkładać wcale i piec też będzie działał. guma służy tylko temu by drgania mechaniczne pieca nie przenosiły się na dom czyli były mniej słyszalne.

Ja gumę podłożyłem "po długości" pieca w dwóch kawałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Wrocławia chętny na pellet? Mam sprawdzony liściasty 6 mm po 730 /t. ale transport tylko dla mnie wychodzi drogo. Jeśli jest ktoś chętny do doładunku to dajcie znać.

Testowałem krótko, ale pełny zasobnik pozostawił bardzo mało popiołu i nie smolił, nie spiekał.

Pakowany po 15 kg.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy unoszenie kotła już podłączonego żeby podłożyć gumy to pomysł:

a) zasadny

b) taki se

c) gupi

 

Pozdrav

 

Zakładając że nie będzie problemu z podłączeniem kotła po uniesieniu całości o około pół centymetra to chyba zasadny. Niespecjalnie mam porównanie w działaniu kotła bez gumy, no chyba że ten kocioł ewajacek, ale u niego hałas daje reduktor. U mnie piec przy tylko jednych zamkniętych drzwiach z odległości około 7 metrów jest ledwie słyszalny.

A tak poza tym gdzieś słyszałem, że z z gumą podobno bezpieczniej :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...