Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś może wyjaśnić co oznaczają ustawienia:

paliwo 1

paliwo 2

paliwo 3

 

??

 

Czyżbym znalazł odpowiedź na forum? :-)

 

1 - to pellets z antyblokadą, 2-3 w zależności jak się wyreguluje różne inne paliwa ( zboże , ekogroszek, jakieś pestki lub coś innego co się pali a przejedzie przez ślimak. Generalnie chodzi o to żeby nie dobierać parametrów przy zmianie paliwa np z pellets na owies tylko przełączyć pomiędzy powiedzmy 1 i 2. Acha pracę antyblokady poznasz po tym że tak jak w trybie podtrzymania jest podawane paliwo a nie następuje przedmuch.

 

 

Proszę o wyjaśnienie dokładnie o co chodzi z tą antyblokadą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyżbym znalazł odpowiedź na forum? :-)

 

1 - to pellets z antyblokadą, 2-3 w zależności jak się wyreguluje różne inne paliwa ( zboże , ekogroszek, jakieś pestki lub coś innego co się pali a przejedzie przez ślimak. Generalnie chodzi o to żeby nie dobierać parametrów przy zmianie paliwa np z pellets na owies tylko przełączyć pomiędzy powiedzmy 1 i 2. Acha pracę antyblokady poznasz po tym że tak jak w trybie podtrzymania jest podawane paliwo a nie następuje przedmuch.

 

 

Proszę o wyjaśnienie dokładnie o co chodzi z tą antyblokadą?

 

O ile mnie pamięć nie myli :-) to 1 - pellet (w tym trybie kocioł się wyłączy i sam rozpali jeśli nie ma potrzeby grzania - nie ma podtrzymania), 2 - pellet i inna biomasa, która przejdzie przez podajnik (tu kocioł gdy nie ma potrzeby grzania będzie pracował w podtrzymaniu, czyli co jakiś czas podawał trochę paliwka i robił przedmuch w celu utrzymania żaru), 3 - w tym trybie nigdy mój kociołek nie pracował (przełączałem go na chwilę i pracowała tylko dmuchawa bez podajnika).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - czy unoszenie kotła już podłączonego żeby podłożyć gumy to pomysł:

a) zasadny

b) taki se

c) gupi

 

Pozdrav

 

Udało mi się wczoraj podłożyć dętkę pod już podlączony kocioł, ale tylko na rogach i to tylko trzech, bo ciężko z dojściem do czwartego. Ale mimo wszystko zrobiło się ciszej, więc warto.

Czy te kotły tak mają, że grzeje dużo powyżej temp zadanej? Mój nie słucha się histerezy, mam ustawioną temp. zadaną na 60, histereza 2, ale mimo wszystko podaje aż dojdzie do 73 i dopiero wtedy podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli :-) to 1 - pellet (w tym trybie kocioł się wyłączy i sam rozpali jeśli nie ma potrzeby grzania - nie ma podtrzymania), 2 - pellet i inna biomasa, która przejdzie przez podajnik (tu kocioł gdy nie ma potrzeby grzania będzie pracował w podtrzymaniu, czyli co jakiś czas podawał trochę paliwka i robił przedmuch w celu utrzymania żaru), 3 - w tym trybie nigdy mój kociołek nie pracował (przełączałem go na chwilę i pracowała tylko dmuchawa bez podajnika).

 

Pozdrawiam

 

Takie podstawowe ustawienia powinny być umieszczone w instrukcji obsługi, ale jak widać producent ma to gdzieś.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Polimetu w zakłądce Granpal ECO materiały do pobrania jest instrukcja sterownika http://granpal.pl/files/instrukcja_obslugi_sterownika_ver3.pdf ,w której na stronie 23 jest wzmianka o rodzajach paliwa, co prawda jest w tytule mowa o trzech, a są podane 2

"W menu PALNIK należy wybrać odpowiedni rodzaj paliwa.

Dostępne są trzy rodzaje:

- Pellets/zboże – praca z automatycznym rozpalaniem paliwa, bez trybu

podtrzymania, tylko do kotłów z automatyczną zapalarką

− groszek węglowy – praca bez automatycznego rozpalania z trybem

podtrzymania żaru"

 

Jest to instrukcja od sterownika Estymy, który jak wiadomo jest montowany w różnych kotłach. Według mnie Polimet powinien zamieścić m.in. takie informacje w swojej instrukcji. Pomocne też by było zamieszczenie kilku typowych schematów instalacji hydraulicznej w różnych wariantach połączeń z kotłem, bo na takie rzeczy ludzie którzy planują zakup kotła zwracają uwagę.

 

Miłego dnia

Edytowane przez ewajacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oczyściłem kanał dolotowy powietrza do palnika, a co idzie za razem i zapalarkę. Powód był taki, że wywalało mi różnicówkę podczas załączania zapalarki. Było tam mnóstwo popiołu, a element grzejny zapalarki gdzieś głęboko zakopany. Nie jest to trudne do wykonania, należy w tym celu odkręcić dwie śrubki z tyłu palnika i odsunąć dmuchawę wraz z kanałem dolotowym. Po oczyszczeniu i zamontowaniu wszystkiego na swoim miejscu, kocioł śmiga jak należy, wreszcie powietrze leci na cały palnik, a zapalarka rozpala bez problemu.

 

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam :-) raz na pół roku można się ubrudzić. Na szczęście kociołek na pellecie, który aktualnie posiadam jakoś wolno zarasta, zapalarkę wyczyściłem po roku użytkowania, a najwięcej syfu było po odkręceniu tej czarnej klapki przez którą czyści się ujście do komina.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak electrician w czynie wyborczym wyczyściłem piecyk łącznie z zapalarką już mi różnicówki nie wywala :D

Jacek, pod tą klapką z czterema śrubkami jakieś pokłady smoły miałem :(, masakra

 

U mnie było tylko mnóstwo popiołu, ale to chyba normalne. Smoły u siebie nie zauważyłem, ciekawe, może z komina coś Ci leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, obejrzałem Twoją kotłownię w galerii....i wiesz co? Powinieneś kupić taki rękaw jak do rekuperacji czy DGP np. taki http://allegro.pl/przewod-rura-izolowana-sr-wew-150mm-250-st-5m-i1868658584.html , trochę taśmy aluminiowej do kominka rozciąć ją ewentualnie nałożyć na przewód spalinowy. Wyeliminuje to skraplanie kondensatu w przewodzie który idzie od kotła do komina właściwego. Ja coś takiego mam zrobione. Edytowane przez ewajacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, obejrzałem Twoją kotłownię w galerii....i wiesz co? Powinieneś kupić taki rękaw jak do rekuperacji czy DGP np. taki http://allegro.pl/przewod-rura-izolowana-sr-wew-150mm-250-st-5m-i1868658584.html , trochę taśmy aluminiowej do kominka rozciąć ją ewentualnie nałożyć na przewód spalinowy. Wyeliminuje to skraplanie kondensatu w przewodzie który idzie od kotła do komina właściwego. Ja coś takiego mam zrobione.

Tak wiem właśnie zabieram się za DGP więc będę miał czym ocieplić komin. Muszę zrobić jeszcze spadek bo za mały jest.

Wiesz jak jest zawsze jest coś pilniejszego do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ?? jesli w wyczystce jest smoła to kocioł do regulacji .

 

Nastawy miałem sprawdzane przez polimet, może to kwestia "dostrojenia" pieca do budynku a może to problem z nieocieplonym kominem. Najpierw wyeliminuję łatwiejsze i zobaczę jak się piec będzie zachowywał. Na wszelki wypadek wrzucę nastawy na forum to rzucicie swoim okiem może coś nie tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy miałem sprawdzane przez polimet, może to kwestia "dostrojenia" pieca do budynku a może to problem z nieocieplonym kominem. Najpierw wyeliminuję łatwiejsze i zobaczę jak się piec będzie zachowywał. Na wszelki wypadek wrzucę nastawy na forum to rzucicie swoim okiem może coś nie tak jest :)

 

Wiem jak to jest, ja wciąż mam gumę pod kocioł przy kotle, a nie pod :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...