Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Szanownych użytkowników Granpala

Osobiście posiadam Granpal Eco 15 KW, długo wybierałem przed zakupem i ostatecznie zdecydowałem się na niego, ale niestety rzeczywistość okazała się niespecjalna.

bardzo proszę was o radę, ponieważ mój instalator - HYDRO-BUD z Wyszkowa całkowicie mnie olał i zostałem z podstawowymi ustawieniami na piecu, ale poklei

 

Dom:

ok 100 m kw, docieplony 15 cm styropian i 20 cm wełna + garaż także ocieplony

 

Ogrzewanie:

Podłogówka - łazienka, kuchnia, wiatrołap + kaloryfery buderusa

 

Piec Granpal ECO 15 KW, rury z pieca ocieplone zgodnie z podpowiedzią POLIMETU, poniżej ustawienia

tryb pracy ręczny

temp. Zadana 60 st. C

histereza 00 st. C

 

temp. Obliczona 45 st. C

obniżenie 40 st. C

krzywa 0.8

przesunięcie 00 st. C

 

temp. Zadana 45 st. C

priorytet tak

histereza 03 st. C

kocioł c.w.u. 60 st. C

 

aktualna moc 20,00%

paliwo Paliwo 1

dm. rozpalanie 20

podt.stop[min] 7

podt.podaj[sek] 5

podt.dm[sek] 9

 

tryb kominiarz nie

zadana moc 20,00%

moc dm dla 20% 22

moc dm dla 40% 26

moc dm dla 60% 30

moc dm dla 80% 34

moc dm dla 100% 38

 

min. temp. Pomp. 58

próba ognia[min] 5

dm. rozpal[min] 5

Talarm pod. 85 st. C

Talarm kotła 90 st. C

Tmin kotła 60 st. C

postój co/pcw 20

praca co/pcw 5

wybieg pomp 0

antyblok[sek] 1

Tmin powrotu 48 st. C

Tmax mieszacza co 45 st. C

Lambda nie

pod max/10 sek 2,4

 

Myślę że te nastawy nie są prawidłowe, więc pomóżcie poniżej problemy

1. Bardzo wysokie spalanie peletu - Barlinek - 25 kg/doba

2. Długie nagrzewanie pieca do 60 stopni i trudność z przeskoczeniem granicy 60

3. Ciągła praca na poziomie 58-60 stopni - przy 10 stopniach na zewnątrz dogrzewa do 72 i jest przestój ok 1,5 godz

 

ustawienia min temp. pomp i pracy dmuchaw w zakładce kominiarz zmieniłem zgodnie z zaleceniami polimetu

 

Na parametrach to pewnie za dużo spalania się nie zmniejszy raczej szukałbym błędów w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Super mam punkt zaczepienia, właśnie dostałem wiadomość z Polimetu też radzą zwiększyć "pod max/10 sek", do 3 na początek

 

Doświadczenia z Hydro... są marne, robili całą instalację w domu, boję się że to może być nie tylko piec

 

Ja na szczęście lub nieszczęście kupiłem u nich piec. ta firma to jedna wielka porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie błedy w wykonaniu instalacji c.o. tu trzeba szukać koszmarnie dużego spalania. No chyba ze to nowy dom który dopiero się suszy

 

Mury postawiłem w 2006, w 2010 dobudowałem garaż i kotłownię, a w tym roku cała wykończeniówka - od instalacji po farbę. Wiem że nowy dom musi doschnąć ale że aż takie spalanie - 25 kg/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche duzo tak około 30% powinien mniej spalac. Opisz jak masz wykonaną instalację może jakieś fotki.

 

Poniżej zdjęcia kotłowni, pieca i rozdzielacza

IMAG0184.jpg

IMAG0187.jpg

IMAG0181.jpg

IMAG0180.jpg

 

Opis instalacji

Instalacja prowadzona w posadzce. Kuchnia, łazienka i wiatrołap - podłogówka. Reszta pokoi grzejniki - także w łazience, drabinka i zwykły w wiatrołapie. Grzejniki buderusa z dolnym podłączeniem, termostaty buderus.

 

Mam takie spostrzeżenia odnośnie instalacji:

1. W rozdzielaczu zastanawia mnie temperatura poprzeczek - ta z napisem zasilanie jest chłodniejsza od tej z napisem powrót i dodatkowo z prawej strony jest dziwne podłączenie do podłogówki.

2. Mam problemy z buczącymi kaloryferami, tak jakby blokował się termostat - jak nim lekko poruszę to przestaje - objawy na necie identyfikowane jako złe podłączenie zasilania i powrotu

3. W garażu mam dość mały grzejnik w stosunku do innych pomieszczeń i ich gabarytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka - Układ zamkniety bez odpowiednich zabezpieczeń - brak układu do odprowadzenia nadmiaru ciepła i zle zamontowana grupa bezpieczeństwa (zawór bezpieczeństwa i naczynie) zle zamontowany zawór 4 drogowy. Trzeba by się temu troche dokładniej obejrzeć ale na pierwszy rzut oka nie wyglada to najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masel - jeśli to dom "schnący" - to spalanie 20 - 25 kg/dobę jest normalne w Twoim przypadku. Na temat instalacji nie wypowiadam się - nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Ale spokojnie - po wyschnięciu i dopracowaniu nastaw pieca spalanie znacząco spadnie :) Ja dom suszyłem na oleju i pamiętam ten strach z jakim obserwowałem ubywanie oleju w tanku :) Woda po prostu musi odparować, a niestety ma wysokie ciepło parowania.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masel - jeśli to dom "schnący" - to spalanie 20 - 25 kg/dobę jest normalne w Twoim przypadku. Na temat instalacji nie wypowiadam się - nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Ale spokojnie - po wyschnięciu i dopracowaniu nastaw pieca spalanie znacząco spadnie :) Ja dom suszyłem na oleju i pamiętam ten strach z jakim obserwowałem ubywanie oleju w tanku :) Woda po prostu musi odparować, a niestety ma wysokie ciepło parowania.

Pzdr

 

Mam taką nadzieję, chociaż już na dziś mogę powiedzieć że troszkę spadło, do ok 22 kg, po zmianie nastawów - zwiększenie do 3, podniesienie temperatury do 62 stopni, paliwo na 2, ale pewność będzie po 3-4 cyklach pełnego zasypania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam instalacje z buforem i wedlug zalecen Pulawiaka nie mam zadnych czujnikow . troche mnie to meczy bo kociol smiga bez przerwy a nie ma przeciez ciezkich mrozow

 

to jak sterujesz temperatura co ?

 

Sorry, jeśli już o tym pisales, ale jestem dopiero na 10 stronie tego wątku.

 

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem małe zmiany w ustawieniach, zobaczę na ile czasu wystarczy mi pełen zasobnik.

Na razie się zastanawiam nad popiołem, który dostaje mi się do zawirowaczy. Czy jest to normalne czy też to jest efekt wcześniejszego odkręcenia śróbek na klapce dolotu powietrza?

 

Też mam taki efekt - po 2-3 tygodniach jest dość grubo na zawirowaczach. Osad jest sypki, ciemno brązowy - palę barlinkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...