Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A od kiedy Heatmatix-y tak mają ??? To coś nowego zamontowałem kilka kociołków i raczej wielkich problemów z nimi nie ma tak jak z Granpalem.

 

 

Nie wiem od kiedy tak maja ale znajomy posiada taki chyba 18kW w porównywalnym domu do mojego i wiecznie narzeka że kupuje ok. 1,5T pelletu więcej niż ja.Pellet kupujemy razem z tego samego źródła a temperaturę w domu mam wyższą o 1 stopień.Nie wiem na czym polega problem ale nikt nie mógł sobie z tym poradzić.na początku było jeszcze gorzej ale coś tam pomagał mu dystrybutor granpali z Gdańska.Trochę mam w tym przypadku nieczyste sumienie bo go namawiałem na ten kocioł.

Edytowane przez stanisław.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zle zamontowany zle wyregulowany itd. Mimo różnic spalanie oba kotły mają bardzo podobne.

 

Trudno mi powiedzieć co może być ale producent kotła też chyba nie wie bo coś próbowali u niego robić na początku.

Zamontowany ma w zasadzie jak u mnie na wymienniku.

Przy okazji powiem mu żeby kontaktował się z Tobą jeśli można oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Kupiłem jakiś podejrzany pellet, spieki itp., już wracam do sprawdzonego, ale tamten zabrudził strasznie kocioł. Co jeszcze można wyczyścić oprócz komory spalania i zawirowywaczy? Czy gdzieś spada popiół z końca płomieniówek do środka kotła? Zamierzam zrobić gruntowne czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem jakiś podejrzany pellet, spieki itp., już wracam do sprawdzonego, ale tamten zabrudził strasznie kocioł. Co jeszcze można wyczyścić oprócz komory spalania i zawirowywaczy? Czy gdzieś spada popiół z końca płomieniówek do środka kotła? Zamierzam zrobić gruntowne czyszczenie.

 

O czyszczeniu było min. kilka stron wcześniej http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65837-piec-Granpal-firmy-polimet/page81&highlight=polimet

 

Z tych dłuższych spada do komory przed kominem (czarna klapka z boku kotła pod zdejmowanym panelem bocznym), a krótszych spada do komory spalania.

Można jeszcze odkręcić dolot powietrza i wyczyścić zapalarkę i kanał dolotu pow. do palnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę, aby ten nowy rok nie był gorszy od poprzedniego :)

W tym nowym roku nawiedziła mnie myśl taka /zaręczam, że nie po noworocznym szampanie/ żeby otworzyć temat dotyczący jakości naszych paliw, t.j. peletu, pestek, zbóż i /brrr/ ekogroszku. Kto czym pali/palił, jak się to sprawowało, gdzie kupione i czy warte polecenia, czy wprost przeciwnie. Można by było krótko scharakteryzować dostawcę/producenta, polecić solidnych, podać ewentualne ceny itp - oczywiście bez kryptoreklamy ani wylewania frustracji :) Znamy się już trochę na forum, potrafimy raczej odróżnić złośliwe wpisy konkurencji - więc chyba było by to przydatne forumowiczom. Co o tym sądzicie?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nadal jadę na owsie i raczej z niego nie zrezygnuję. W przeszłym roku zmieniłem odmianę na Skorpiona, niby bardziej urodzajna. Widzę że to totalna pomyłka bo raz że zostaje dużo popiołu a po drugie jest mniej kaloryczny co idzie znaczniej więcej. Na wiosnę wracam do sprawdzonej odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyszczeniu było min. kilka stron wcześniej http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65837-piec-Granpal-firmy-polimet/page81&highlight=polimet

 

Z tych dłuższych spada do komory przed kominem (czarna klapka z boku kotła pod zdejmowanym panelem bocznym), a krótszych spada do komory spalania.

Można jeszcze odkręcić dolot powietrza i wyczyścić zapalarkę i kanał dolotu pow. do palnika.

 

Pozdrawiam

 

Rzeczywiście było wcześniej...Dziękuję za podpowiedź. W tym wątku jest tyle ciekawych informacji i doświadczeń, że nie sposób wszystkich spamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próby z agropeletem ze słomy. Totalna porażka :( Takiego spieku chyba nikt nie miał ;) Spiek był taki, że wąziutką szparką między spiekiem a deflektorem ledwie przeciskały się spaliny kopcąc przy tym niemiłosiernie, za to w zasobniku miałem full dymu :) I to za jedną tylko nockę :) Próbowałem różnych ustawień - zero efektu. Albo tak zanieczyszczony surowiec na pelety, albo po prostu nasz piecyk się do tego peletu nie nadaje :( Ciekawy jestem, czy ktoś również próbował peletu ze słomy i jakie miał rezultaty. Wstępnie - ostrzegam przed agropeletem ze słomy.

Pzdr

Edytowane przez electrician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów od spalania owsa. Mam pytanie o powód tworzenia się spieków z owsa, czy to niska jescze temperatura powodowana może przez powietrze wtórne w palniku, zbyt duże powietze generalnie, a może złe napowietrzanie, złe rozmieszczenie otworów w nakładce do spalania. Tak mi się wydaje że te spieki tworzą się właśnie na środku gdzie nie ma otworów powietrza pierwotnego. Tutaj jest film ze spalania gdzie widac w palniku taki spiek i na dole tam gdzie jest popiół. Można też tam zobaczyć jak wygląda ta nakładka na palnik. Podaje link z forum o ogrzewaniu, pewnie każdy z was jest tam zarejstrowany. Są pod nikiem rafwla http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2120-spalanie-owsa/page__st__460 Dzieki z góry za pomoc i opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tutaj mogę pomóc :( Paliłem przez dwa sezony owsem, ale jako żywo żadnych spieków nie miałem. Podejrzewał bym raczej zanieczyszczenie owsa minerałami, ewentualnie zbyt niską temperaturę spalania i nie do końca spalone białko. U mnie był tylko popiół w kolorze jasnoszarym - fakt, że było go dużo. Może jakaś inna odmiana owsa? Ale moje rozważania są czystą teorią, w praktyce na owsie ze spiekami się nie spotkałem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próby z agropeletem ze słomy. Totalna porażka :( Takiego spieku chyba nikt nie miał ;) Spiek był taki, że wąziutką szparką między spiekiem a deflektorem ledwie przeciskały się spaliny kopcąc przy tym niemiłosiernie, za to w zasobniku miałem full dymu :) I to za jedną tylko nockę :) Próbowałem różnych ustawień - zero efektu. Albo tak zanieczyszczony surowiec na pelety, albo po prostu nasz piecyk się do tego peletu nie nadaje :( Ciekawy jestem, czy ktoś również próbował peletu ze słomy i jakie miał rezultaty. Wstępnie - ostrzegam przed agropeletem ze słomy.

Pzdr

 

Ja też spaliłem 100 kg pelletu ze słomy z podobnym efektem, wielki spiek i kupa dymu, próbowałem zmniejszyć dmuchawę, skrócić podawanie, nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje doA.K jesli firma Granpal chce miec naprawde zadowolonych uzytkownikow to radze pamitac o drobnych rzeczach i zrezygnowac z tego nic niewartego przezroczystego silikonu i stosowanie wysokotemperaturowego !!! to zadne koszty przy kotle za ponad 10tysiecy

od wczoraj smierdzialo w podajniku mojego kotla (pale jakos od listopada), zastanawialem sie co jest nie tak skoro wysilikonowalem wszystko od nowa przed rozruchem, czerownym silikonem... dzis doszedlem co jest nie tak , okazalo sie ze jednego miejsca nie poprawilem

http://images47.fotosik.pl/1306/a43288e9fa0fc704med.jpg

 

fabryczny silikon wygladal wybaczcie jak stary kondom

http://images38.fotosik.pl/1295/8193d13fbfc60182med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście przepraszam wszystkich obecnych na tym forum i obiecuję nigdy więcej nie wrzucać podejrzanego peletu do zasobnika takiej maszyny jak GRANPAL. Wczoraj dowiedziałem się co to znaczy kondensat, spieki i smoła w wymienniku, wróciłem po czyszczeniu i zdałem sobie sprawę że znieważyłem ten jakże świetny kocioł, paląc jakimś czarnym, brudnym peletem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...