Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ależ Kroitz, tak właśnie myślałem i pisałem :) A co do czujnika temperatury kotła - nie wydaje mi się, żeby reagował z opóźnieniem. Po prostu kocioł ma dużą bezwładność cieplną i przyrost temperatury nie następuje zbyt szybko. Temperatura spalin rośnie w sposób oczywisty dużo szybciej niż temperatura kotła. Edytowane przez electrician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne kiedy przy pracy w podtrzymaniu przy temperaturze kotła np 71 st C włączy się odbiór ciepła /u mnie włącza się pompa co/ i następuje zrzut chłodnej wody z grzejników - wtedy błyskawicznie spada temperatura do 45-50 st C i nie ma to wiele wspólnego z bezwładnością czujnika. Poza tym należy pamiętać, że wyświetlacz nie podaje aktualnej temperatury kotła, a jedynie ostatnio zarejestrowaną przez sterownik, bo pomiar temperatury odbywa się dyskretnie, a nie ciągle. Przerwy w odczycie są dość długie /czas odświeżania/. Parametr ten - jeśli nie następuje spadek poniżej punktu rosy - nie ma zbyt wielkiego znaczenia dla szybkości reagowania sterownika, o ile w ogóle ma jakieś znaczenie /nie mam PIDa, więc nie wiem skąd bierze sygnały do sterowania mocą palnika, ale wydaje mi się, że głównym analizowanym parametrem jest gradient przyrostu temperatury spalin/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem na mysli. Te trochę to czasami worek lub więcej... :-(

 

Na początku eksploatacji kotła prawie cały zasobnik schodził na palnik. Po jakimś czasie dno zasobnika zrobiło się chropowate na skutek wilgoci i pył wbijający się w tą chropowatość skutecznie uniemożliwia zsuwanie się pelletu. Może sam zasobnik powinno się na etapie budowy kotła lakierować farbą poliuretanową na podkładzie epoksydowym, znacznie wydłużyło by to trwałość antykorozyjną zasobnika. Mam ten sam problem na skosach dna zasobnika zostaje sporo pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy granpalowcy Wasze zużycie paliwka prawie po zimie?

Mi właśnie pękło 4T na 184m2+ CWU temp. dzień 22 st. 20szt. w nocy

 

U mnie zeszły też 4 tony na podobną wielkość + CWU, temperatura max 21,4 min 21,0. day & night :-) liczone od 01 sierpnia. Na weekend zapowiadają nawet 17 stopni :-)

 

Te 4T o których mówisz to od kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zeszły też 4 tony na podobną wielkość + CWU, temperatura max 21,4 min 21,0. day & night :-) liczone od 01 sierpnia. Na weekend zapowiadają nawet 17 stopni :-)

 

Te 4T o których mówisz to od kiedy?

 

Uruchomiłem 10.09.2011.

Muszę przyznać że to rekordowy rok jeśli chodzi o zużycie paliwa pomimo tego że zapowiadał się dobrze może dlatego że pelet mam do d...y. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uzywam Granpala pierwszy rok i mam pytanko do doświadczonych użytkowników.

Piec chodzi ładnie, natomiast zauważyłem, że czasami podczas stanu podtrzymania żaru, gdy temperatura na kotle spada poniżej zadanej to kocioł uruchamia się i podgrzewa sam kocioł do temp. zadanej +9 st. Pompy w tym czasie nie chodzą, i nie ma dogrzewania wody użytkowej.

Mam pytanko po co kocioł to robi i czy mozna to jakos wylaczyć ponieważ spala tylko niepotrzebnie paliwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...