Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

parkiet czy tarakota?


Gość

Recommended Posts

Aga_kraków - ja będę miał część salonu wypoczynkową i tam drewno egzotyczne, a drugą połowę będę używał jako jadalnię i ma ona połączenie z aneksem kuchennym i wyjściem na taras. W jadali i kuchni więc bez wahania płytki i pod nimi podłogówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drewniana podłoga przy drzwiach tarasowych znacznie szybciej sie zużywa niż pozostała jej część (nawet dębowa, nie wiem jak to znoszą twarde gatunki egzotyczne). Nanosi się z tarasu i ogroidu na butach nie tylko brud, ale także drobinki piasku i one ścierają lakier z drewna i samo drewno niestety.

 

Planuję w związku z tym dać płytki przy samych drzwiach tarasowych - te same co w jadalni połączonej w pokojem dziennym i te same przy samym kominku - tam też drewniane podłoga nie jest najlepsza. Myślę że jeśli płytki dobrze się dobierze do drewna (niekonicznie na zasadzie podobieństwa kolorów, można właśnie kontrastowo), to będzie dobrze wygladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magmi,

no niby masz rację, że desk jest "miekcięjsza" niż terakota w kontakcie z filiżanką. Ale coś mi się wydaje, że dla dziecka raczej nie będzie znaczenia czy walnie głową w dobre polakierowane dechy lub w terakotę... A może różnica będzie znikoma... :smile:

 

Płytki podłogowe wyglądające jak klepka szeroka... Właśnie takich szukamy teraz. Nawet widziałem na Bartyckiej całkiem niezłe za niecałe 30zł/m2. Ale widziałem też włoskie za 66zł !!!

Niby też racja, że płytki nie powinny udawać drewna, chociaz w dzisiejszych czasach coraz trudniej rozpoznać kto jet kto :smile: i co jest tak naprawdę czym ! :smile:

Ponieważ chcemy mieć ogrzewanie podłogowe to będzie terakota. A, że lubimy drewno zarówno optycznie jak i dla jego ciepła to będzie terakota udająca klepkę (optycznie OK a ciepła też będzie).

Sąsiad ma od kilku lat w bloku taką tylko, że udaje drewno zabejcowane na biało. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak naciąganie ale sam byłem zdziwiony jak swaliłem ze stołu butelkę po piwie i nic ! On sam twierdzi, że sam jest zadziwiony jak mało szkła się na tej terakocie tłucze.

Może jest jakieś wyjaśnienie fizyczne, że na nie-idelanie-gładkiej twardej powierzchni szkło nie tłucze się tak łatwo jak na gładkiej terakocie ? A może to po prostu zbieg okoliczności...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco, oczywiście każdy wybiera co lubi i co mu się podoba.:smile: Ale przy różnicach w twardości nawierzchni jednak się upieram, bo nawet po natężeniu i długości wrzasku mojego młodszego dziecka (1,5 roku obecnie) SŁYSZĘ, że huknięcie głową o kafelki (które mamy w kuchni i korytarzu) boli znacznie bardziej niż o deski (które mamy w pokojach). A niestety w tym wieku o upadek nietrudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak urzadzalismy mieszkanie, zdecydowalismy sie na polaczenie drewna i terakoty. Mamy ogromny salon z wydzielona kuchnia i holem. W czesci "do posiedzenia" jest drewno, a w kuchni i czesci "przechodniej" terakota, i to bardzo dobrze zdaje egzamin.

Nasze dzieci sa juz duze, wiec dzwiek padajacych glow nie musi przemawiac mi do wyobrazni :wink: a co do twardych przedmiotow, ktore upadajac niszcza podloge, to dotyczy to nie tylko drewna - przeciez polewa na terakocie tez sie niszczy - odpryskuje glazura, sciera sie powierzchnia np od piasku...

Ja w ogole jestem za laczeniem materialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Boże, już się prawie zdecydowałam na deski, ale wypowiedż Magmi troche mnie studzi.Połączenie drewno+terakota niestety nie wchodzi w grę. Czy ktoś z was ma deski przy wyjściu na taras, najlepiej od dawna? A deski w kuchni?

I jeszcze jedno : ile trzeba czekać po wprowadzeniu się na położenie drewna?Rok?

Pozdrawiam. Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgami,

my mamy teraz w mieszkaniu panele drwniane (7mm drewna) i jak nasze dziecko updada to płacze oczywiście ale śladów na panelach nie zostawia (wngnieceń). Stąd mój wniosek, że głowa dziecka w kontakcie z dobrze zalakierowanymi deakmki podłogowymi lub terakotą jest narażone na taki sam szok uderzeniowy. To w naszych głowach drewno jest bardziej miękkie niż ceramika ale śmiem twierdzić, że updek na przykłąd z wysokości 2 metrów na drwnianą lub terakotową podłogą będzie miał taki sam skutek. Twradość ta ma znaczenie przy kontakcie z o wiele twrdszym materiałem niż ludzkie ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z zastosowaniem łączonej podłogi w salonie. Płyty gresu łączone z paskami drewna w formie szerokich fug. Widziałąm na zdjęciu z danej realizacji. Ale czym się to impregnuje? Są problemy związane z zachowaniem się innym tych różnych materiałów? Chce pod spód ogrzewanie podłogowe wodne. Jakiś specjalny podkład w związku z tymi różnymi materiałami? Pomóżcie prosze- nawet niech powiedzą Ci teoretycy jeśli praktyków brak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak laczylismy drewno/terakote, to fachowcy zostawili spore dylatacje "bo drewno pracuje". na samym laczeniu konieczne bylo polozenie listwy maskujacej. To byly duze powierzchnie, zarowno drewna, jak terakoty. Podejrzewam, ze gdy chodzi o kladzenie waskich pasow roznych materialow, to to moze byc o niebo latwiejsze. Gorzej natomiast bedzie prawdopodobnie z konserwacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tą konserwację chodzi bo przecież inne środki do drewna a inne do gresu. Efekt na zdjęciu wspaniały bo szerokie chyba na 2 cm fugi drewniane "udomawiają" salon. To co mam robić? Pan "praktyczny" mąż się sprzeciwia a mnie się to podoba! Jakieś argumenty dla męża? Mam nadzieję także ,że pracując inaczej nie wybuli i tych fuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ostatnio połączenie drwena (egzotycznego) z gresem, w którym pomiędzy tymi materiałami był pasek z korka.

W jednym przypadku część drewniana konserwowana była olejem i korek był dość ciemny. W przypadku podłogi lakierowanej korek zachował swo kolor (ale kolorysycznie gryzł się z czerwonym kolorem drewna). Sam pomysł wydał mi się ciekawy, zastanawiem się tylko, czy można byłoby taki korek zabarwić bejcą, w przypadku gdy naturalny jego kolor nie komponuje z resztą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...