Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś takiego poszukuje z taką opcją garażu http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_marcepanowej.htm i częściowym podpiwniczeniem czyli garaż podpiwniczony + 2-3 pomieszczenia podpiwniczone, może ktoś zna projekt parterówki z takim rozwiązaniem.

 

Ogólnie to wcale nie ma projektów parterówek z częściowym podpiwniczeniem, szkoda.

Edytowane przez MateuszMateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego poszukuje z taką opcją garażu http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_marcepanowej.htm i częściowym podpiwniczeniem czyli garaż podpiwniczony + 2-3 pomieszczenia podpiwniczone, może ktoś zna projekt parterówki z takim rozwiązaniem.

 

Ogólnie to wcale nie ma projektów parterówek z częściowym podpiwniczeniem, szkoda.

 

duży,ale bardzo fajny projekt (brakuje tylko choćby jednej garderoby,może dałoby się podzielić małżeńska sypialnię i zrobić małą garderobę)

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trochę za duży, dlatego szukam czegoś mniejszego z częściowym podpiwniczeniem. Mieć podpiwniczony garaż (może być 1stanowiskowy) + 2-3 pomieszczenia podpiwniczone to bardzo fajna sprawa - widziałbym tam jakiś pokoik rozrywkowy, jakiś billardzik, obok w pokoju może jakaś sauna no i jeszcze jakaś mała kotłownia... Edytowane przez MateuszMateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam też buduję parterówkę wg projektu SIGNUM 036, jesteśmy na etapie SSO i im dłuzej jestem na budowie tym bardziej cieszę się że mam parterówkę :)

koszt kolosalny to dach, jak piszecie że ok 50 tys to jest maluteńko. mój dach ma 365m2, jest deskowany dachówka Roben i na wiązarach, a same wiązary to 34tys, robocizna dachówki kominów rynien, deskowania itp to 17tys + koszt dachówki i wszystkich tych elementów z nią związanych to też nie mała kwotka 20tys, i jeszcze deski na podbitkę na deskowanie itp następne 6tys także suma wychodzi konkret , ale z tym sięDSC00468.jpg liczyliśmy że dach to najdroższy element tego domu DSC00467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dolaczam do dyskusji;)

Wiosna 2014 startuje, projekt

http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_parterowy_z_przestrzennym_salonem_na_waska_dzialke.html?idk=

 

Dach blacha, strop teriva, bez adaptacji poddasza (60m2 narazie), dodatkowo wm z reku, 100% podlogowka i gaz, okna dako dpq82, blacha budmat wenecja albo ruuki finera( nie ma decyzji jeszcze) w kolorze grafitowym

 

Budowa porotherm 25cm, styro sciany 15cm grafit, podloga 20cm styro, fundament 15cm styro, dach 30cm welna + wm z reku i cieple okna - mam nadzieje ze OZC bedzie dobre, nie moge sie skontaktowac z asoltem!

 

Narazie mam murarza, polecany przez znajomych i innych. Koszt za fundament, chudziak, sciany, strop, wiezba 33tys zl - woj mazowieckie, z kim nie rozmawiam to mowi ze tanio;) na pewno nie drogo;)

 

Więźba ciesielska ? Jeśli tak to przy tej cenie proponuję sprawdzić cenę prefabrykowanej. Tak jak pisałem na mój dach 336,5 m2 wycena poszła 31 tys. Produkcja trzy tygodnie. Zmontowali w dwa dni, a chłopaki od pokrycia dachowego cieszyli się, że równiutka jak pod igłę. Drewno skandynawskie z certyfikatem, gwarancja na całość trzy lata. Naprawdę jestem zadowolony.

 

P.S. Fajny domek :)

Edytowane przez syper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przymierzam się do budowy parterówki. Mam malutką działkę i ściana frontowa budynku będzie ok. 1.5m od chodnika. Chcę podnieść poziom parteru bloczkami fundamentowymi tak aby poziom wzroku idącego chodnikiem był niższy od poziomu okien. Nie chcę aby przechodnie zaglądali mi do mieszkania. Co z tym problemem zrobić? Jak wypełnić przestrzeń pod stropem? Piwnicy nie planuję. Sypać tyle piachu pod strop, czy jakiś szalunek "tracony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przymierzam się do budowy parterówki. Mam malutką działkę i ściana frontowa budynku będzie ok. 1.5m od chodnika. Chcę podnieść poziom parteru bloczkami fundamentowymi tak aby poziom wzroku idącego chodnikiem był niższy od poziomu okien. Nie chcę aby przechodnie zaglądali mi do mieszkania. Co z tym problemem zrobić? Jak wypełnić przestrzeń pod stropem? Piwnicy nie planuję. Sypać tyle piachu pod strop, czy jakiś szalunek "tracony".

 

Rozumiem, że chodzi Ci o przestrzeń pod podłoga a nie stropem. Szalunek tracony to raczej przy budowie ścian i nie ma nic wspólnego z podłogą. A jeśli chodzi o poziom "zero" to w zależności od wysokości ściany fundamentowej zużyjesz po prostu więcej piachu na wypełnienie pustej przestrzeni. Pamiętaj tylko o solidnym zagęszczeniu, żeby Ci chudziak nie pękał a w konsekwencji wyższe warstwy podłogi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

U nas ekipa właśnie wyciąga ściany zewnętrzne. Dom parterowy 186 m.kw. (w tym garaż 33 m.kw.) układ w literę "L", dach kopertowy. Umowa na stan surowy otwarty (bez więźby bo zdecydowaliśmy się na prefabrykowaną) z materiałami 158 tys. Do tego dochodzi więźba - 31 tys. Czyli reasumując stan surowy otwarty to koszt całkowity 190 tys. Budujemy z silikatów na standardowym fundamencie, dachówka ceramiczna.

Ekipę mamy odpukać bardzo dobrą - solidną, terminową a przede wszystkim fachową. Oby tak dalej :rolleyes:

Umnie za SSO parterówki wyszło około 132 tyś (w tym robocizna 35tys) okna +drzwi na poddasze i do kotłowni niecałe 14 tysDSC04961.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znalazłam dopiero projekt który nam się b. spodobał - SONIA. To z firmy Domena Pracownia Zastanawiam się nad układem pomieszczeń - co o tym sądzicie ? Mamy dwoje dzieci, potrzebny nam tez jest gabinetogościnny i oczywiście, ze sypialnia dla nas Tutaj wydaje się, ze wszystko ok. Co sądzicie o tym domku, please ?

Dodam, ze miszkamy obecnie w domu piętrowym, w tzw. kostce gierkówce i nienawidzę schodów dlatego musi byc wszystko na jednym poziomie

Sonia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...