Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 5 months później...

Witajcie,

Chcemy wybudować sobie fajny parterowy domek (ew. z poddaszem użytkowym) 150 - 180 m2. W nim: salon ok 30 m2 (z kominkiem, najlepiej od razu wychodzącym na zewnątrz),3 sypialnie, gabinet, garderoba, kuchnia i jadalnia - wiadomo. Jakiś ciekawy taras (najlepiej częściowo zadaszony). Z garażem 2-stanowiskowym. I jeszcze jeden szczegół - w miarę TANI. CHcielibyśmy zbudować go w technice Ytong. Czy możecie coś doradzić? Podejrzewam, że trzeba będzie zamówić projekt indywidualny. A przy okazji - czy ktoś korzystał może z usług jakiegoś dobrego i nie drogiego architekta (lub biura) w Lublinie lub okolicach?

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chcemy wybudować sobie fajny parterowy domek (ew. z poddaszem użytkowym) 150 - 180 m2. W nim: salon ok 30 m2 (z kominkiem, najlepiej od razu wychodzącym na zewnątrz),3 sypialnie, gabinet, garderoba, kuchnia i jadalnia - wiadomo. Jakiś ciekawy taras (najlepiej częściowo zadaszony). Z garażem 2-stanowiskowym. I jeszcze jeden szczegół - w miarę TANI. CHcielibyśmy zbudować go w technice Ytong. Czy możecie coś doradzić? Podejrzewam, że trzeba będzie zamówić projekt indywidualny. A przy okazji - czy ktoś korzystał może z usług jakiegoś dobrego i nie drogiego architekta (lub biura) w Lublinie lub okolicach?

Pozdrawiamy

 

luknij na projekt muratora D24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt idealnie odpowiadający twoim potrzebom to d08 - ja taki buduję :)

http://www.projekty.murator.com.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

 

porównywałam koszty d24 i d08, d08 zdecydowanie wygrywa, jest tańszy

 

służę informacjami. Uważam że projekt jest super, byłam w takim domku i TO JEST TO!

 

stan surowy może uda się nam zamknąć kwotą 105 tys, a całość z meblami chcę zmieścić w 240 tys. Zobaczymy, ale bank mi w tą wycenę uwierzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy peanów na temat d08 - projekt jest genialny

panią domu na pewno zainteresuje pomieszczenie gospodarcze - pralka, pranie rozwieszane od razu w pomieszczeniu (10m2 :D ) lub w cieplejszych porach roku na bezpośrednio sąsiadującym tarasie (nie ma noszenia miski z praniem przez cały dom - czego nie znoszę)

no i cała masa innych drobiazgów które są bardzo fajnie przemyślane

Projekt idealny dla rodziny z małymi dziećmi, która lubi spędzać dużo czasu razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Dzięki. Obejrzeliśmy d08, d23 i d24. Najbardziej odpowiadałby nam d08, gdyby nie jeden szczegół. Z garażu do domu zamiast przez hol wchodzi się przez pomieszczenie gospodarcze a potem kuchnię (gdzie się rozebrać z butów i ubrań wierzchnich). Szukamy dalej. Mimo wszystko dzięki.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogaj, sorry, ale zawsze możesz skorzystać z konwencjonalnego wejścia przez drzwi wejściowe.

z pomieszczenia musiałbyś wchodzić do sieni, wiatrołapu, albo nawet jak nie chcesz brudzić, musiałbyś mieć sień (wiatrołap) przy garażu - zwiększy ci się wtedy przestrzeń wiatrołapu jak będziesz musiał mieć 2 drzwi - od garażu, i drzwi do przedpokoju, no i wejściowe do domu

musiałbyś mieć pomieszczenie zlokalizowane przy sieni czy wiatrołapie - a lepiej mieć je przy kuchni - np. po to żeby wygodnie było zostawiać zakupy, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogaj, ma rację z tym skomplikowanym wejściem do garażu. Kolejnym mankamentem tego projekty są strony świata tj jeśli wejście będzie od północy to pomieszczenie gospodarcze nie będzie pełnić finkcji spiżarni bo będzie się znajdować od południowego-zachodu. Też myślałam o tym projekcie a teraz robię dom na miarę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zadzwońcie do Muratora, regionalny sprzedawca może wam powie gdzie takie domy są, może da telefon (pomimo ustawy o ochronie danych osobowych ...)

my się dowiedzieliśmy gdzie taki domek jest, pojeśdziliśmy po okolicy, zobaczyliśmy i nie mieliśmy wątpliwości

jak u nas będą ściany to zapraszamy do Wrocławia - ale to pewnie dla was trochę daleko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chcemy wybudować sobie fajny parterowy domek (ew. z poddaszem użytkowym) 150 - 180 m2. W nim: salon ok 30 m2 (z kominkiem, najlepiej od razu wychodzącym na zewnątrz),3 sypialnie, gabinet, garderoba, kuchnia i jadalnia - wiadomo. Jakiś ciekawy taras (najlepiej częściowo zadaszony). Z garażem 2-stanowiskowym.

 

No jakbym widział nasze wymagania :D

My dodatkowo chcemy mieć dedykowaną łazienkę do sypialni rodziców (a co :)) oraz przyzwoite pomieszczenie gospodarcze, żeby kocioł co/cwu tam ustawić.

Na początku zapaliliśmy się do projektu C34 (jest nawet dyskusja o budowie tego domu na forum), ale

I jeszcze jeden szczegół - w miarę TANI.

ta kwestia jest również dla nas bardzo istotna, a jego wycena powaliła nas na kolana. Zresztą, kto to będzie sprzątał i ogrzewał (sypialnie wszystkie są po 20m2).

Obecnie rozważamy podany tu już D24 (z wykuszami 2) - ale on nie ma gabinetu, a najbardziej nam się podoba D26 (rodzinny) - choć ten jest niestety droższy w budowie. W ostatnim numerze Muratora (9/2004) jest artykuł na temat projektu D26, tak więc polecam przejrzenie. Co prawda są tu 4 sypialnie, a nie 3 + gabinet, ale nam w sumie nawet bardziej to odpowiada, a dodatkową łazienkę dla rodziców da się bez problemu zrobić (jest to zresztą opisane we wspomianym artykule).

Jeśli chodzi o wspomiany D08 to jego wadą, poza wspomnianym już niezbyt fortunnym przejściem z garażu do domu, jest znaczne oddalenie pomieszczenia gospodarczego od łazienek, no i w naszym wypadku kłopot z wydzieleniem dodatkowej łazienki.

Jeśli chodzi o nas, to dodatkowym wymaganiem jest "modularny" podział, bo budować będziemy na terenie pochyłym, więc chcielibyśmy część domu "obniżyć" (w przypadku D26 obniżylibyśmy garaż w stosunku do reszty budynku, w D08 zresztą też). No i dla nas dodatkową zaletą w przypadku D26 jest możliwość "zamiany" kuchni i salonu miejscami - bo wjazd mamy od południa niestety, a tak mamy kuchnię od północy, a pokój od południa /zachodu (przy lustrzanym odbiciu).

Tak więc póki co D26 jest faworytem, tylko ta cena....

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też zastanawiałem się nad projektem D26, piszecie że jest dość drogi jednak nigdzie na forum nie znalazłem jego wyceny. Taką informację znalazłem natomiast na płycie z projektami Muratora (ok. 300 tys. zł - stan zamknięty pod klucz włącznie z instalacjami). Co o tym myślicie? A może ktoś wybudował już swój dom w opraciu o ten projekt i może się podzielić tą jakże istotną informacją?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym domu,

 

http://www.boduch.pl/info.php?id=117&strona=rzuty

 

wprawdzie dopiero co zakończyliśmy budowę domu ale tak nam się to budowanie spodobało że chcemy jeszcze ! I to jest nasz typ.

Niezły poz tym, że kosztować będzie fortunę i wejszcie do sypialni rodziców wprost z sałonu mi osozbiście nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...