Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no własnie nie wiem,jak to się liczy, bo...na górze bylaby otwarta przestrzeń,bez podniesienia sciany kolankowej. Bez dodatkowego wc itp.jestem ciekawa o ile taka:przeróbka" podniosłaby koszty inwestycji.

Ja sama jestem za ideą domu parterowego, jednoczącego rodzine,ale...

chciałbym zeby dzieci miały wspólną przestrzeń, żeby pomiescic moje niezliczone ksiażki,żeby tesciowa i cała rodzina z daleka miała gdzie spać nie reorganizując funkcjonowania domu,a przyjeżdzają stadami, zostają na miesiąc( teraz śpią u moich rodziców albo w hotelu), czesto mamy gosci w domu, różnych...

No i jeszcze takie moje marzenie, bardzo podobają mi się takie strychy ,oczywiscie bez okien połaciowych.

xena, jak ja lubię z Tobą pisac!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zadzwon do Muratora i zapytaj o parametry domu. kubatura wskazywałaby, że i tak tam jest juz strych, tylko brakuje jakiś połaciowek. no i nie wiem jak ze stropem... nie chcę walnąć tu jakiejs głupoty, bo nie jestem archotektem, więc może dzwoń do Muratora i napisz co Ci powiedzieli o stropie i wysokości "poddasza"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie,muszę zadzwonić. Wysokosć domu w kaletnicy jest 6,63,a parteru 2,78,wiec chyba tam jest trochę przestrzeni......

A co myslisz o tym przeniesieniu kochni???

A Ty wg jakiego projektu budujesz?

pozdrawiam,nata

 

no wlasnie, napewno jest tam przestrzen, daj znac co i jak...

myślę, że można przeniesć, tylko pamietaj , ze kazde takie przenosiny to dodatkowa kasa....

no i nie wiem jak masz strony świata?

ha! z celyna to się jeszcze okaże...

moze zmienię?>;)

moze tym razem na indywidualny...

 

jak sie cos dowiesz to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mysle,że nie bede kupować gotowca ,tylko projektant "miejscowy" na kanwie mi zrobi moj projekt,razem z zagospodarowaniem działki itp. Za takie same pieniądze,albo porównywalne. Wiesz, w małym miescie, jeden projektant=głowny geodeta=masz wszystkie zgody raczej bez problemu...Pewnie nie muszę tych "realiów" :evil: przedstawiać.....

A u Ciebie pewnie mniejsze "parametry" rodzinne???Widziłam,że masz kota. Jaka to rasa?Moja siostra ma podobnego-scotish fold(o ile dobrze napisałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o duzo mniejsze parametry rodzinne...

kot jest ne wiem jaki...przywlokłam go z wystawy psow rasowych...

co do projektu indywidualnego - wlasnie intensywnie myslę nad znalezieniem archotekta do projektu indywidualnego....

co do subtelnego...wydaje mi sie ciekawy projekt. wiesz, gdzies widzialam projekt z Domu Dostepnego, podobny byl ksztalt do subtelnego, mam to gdzies na mejlu, daj mi swoj mejl to Ci przesle, moze Cie zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W sumie to nawet nie wiem czy to o co mi chodzi to styl śródziemnomorski

generalnie chodzi mi o dom pietrowy (parter + pietro bez skosów) z niskim daszkiem kopertowym, na elewacji pomiedzy parterem a pietrem taki niby maly daszek dookola

nie wiem czy dobrze sie wyrazilam

generalnie poszukuje takiego domu, aby na gorze w sypialniach nie bylo skosow (niestety ni moze to byc parterowka) i zeby mogl stanac na podmiejskiej wsi

Projekty typu GEMINI z pracowni Domowe klimaty http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=757

chyba nie bardzo pasuja na wies

a moze to tylko kwestia elewacji ?

 

co o tym sadzicie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

 

http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/marlena.htm

 

Nie lubię tego biura, ale mają kilka podobnych projektów - moze Ci się spodobają.

 

Przyznam szczerze, że bardz podobają mi się takie domy - nastepny na pewno bedzie piętrowy - jakoś mi to wczesniej nie przyszło do głowy...

 

A kwestia pasowania do wsi - to chyba zalezy od detali wykończenia - raczej bardziej surowe, moze ceglane kolory - bez tych wszystkich gzymsów - powinno pasować. W sumie we Włoszech na wsiach, stoi cała masa takich budowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Żeby zostawić sobie "futkę" trzeba mieć odłożonę parę złotych więcej (albo wiekszy kredyt). - ponieważ poddasze musi być przygotowane do ewentualnej adaptacji - więc strop na pewno nie drewniany i porzšdna więŸba dachowa a nie gotowe wišzary. Po za tym 2-3 m2 na partarze na ewentualne schody. Dojœcie do takiego poddasza musi byc nie tylo przez dom (np: przez garaż) - chodzi o to, że jak przypłynie gotówka i zdecydujesz się na pokój DVD, bilardowy i inne zabawki to żeby ci adatacja poddasza nie wchodziła do domu (no po za wsdzeniem schodów)

 

Po za tym nawet wtedy parter musi być w pełni funkcjonalny: 120-140 m2 i komplet sypialni. Nawet jeżeli chcesz zostawić możłiwoœć ewentualnej adaptacji - parter zrób tak, żebyć mógł mieszkać do końca zycia bez zaadoptowania góry. Niestety bardzo mało jest takich projektów (widziałem np.: Wierzba II od biedy mogła by się nadawać).

 

Bez względu na argumantacje nic nie zastšpi wygody mieszkania na jednym poziomie w pokojach z prostymi œcianami i pieknym widokiem na ogród.

 

Decydujšc się na parterowy pamiętaj, że wbrew pozorom nie dopłacasz tak duzo jakby mogło się wydawać. A prawdziwe koszty zaczynajš się dopiero wtedy jak dom przykryje dach.

 

Jeżeli chcesz adoptować póŸniej poddasze - nie daj się zwieœć ułudzie więszej powierzcni uzyskanej przez œcianki kolankowe i inne cuda. Nie buduj domu z poddaszem uzytkowym, a parterówkę z poddaszem do wykorzystania (ewentualnego!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie. Pomagają poukładać w głowie.

Wybrałam dom parterowy 128m2 (salon 42m2, kuchnia z jadalnią, 3 pokoje po 13m2, łazienka 8m2, WC, garderoba, pom. gosp.) - myslę, że starczy. W salonie można odkryć polać dachu (bo nachylenie dachu jest 17st.) i ewent. zrobić antresolę lub jeżeli będzie taka potrzeba w salonie wydzielić kolejny mały pokoik. Salon nadal będzie przyzwoity. Co do domów z ewent. poddaszem do adaptacji zastanawiałam się nad Klementynką Archipelagu. To taka opcja-na wątpliwości, które pomagacie mi rozwiać. Masz rację - poddasze to dodatkowe koszty i zaczynam iść po rozum do głowy: nie da się za "małe" pieniądze mieć chałupy 130m2 plus poddasze i przewidzieć, czy któreś z dzieci będzie chciało kiedyś tak mieszkać. Zwłaszcza gdy się ma jedno malutkie dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...