Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz, dziwnie ogólnie zadane pytanie. Parterowych tysiące jest w necie, na wszystkich stronach biur projektówych. Ważne są inne wymaganie poza tym. ja szukałem 2 miesiące i z zadowoleniem stwierdzam że tylko projekt indywidualny, na zamówienie z architektem - jeśli wiesz czego chcesz od domu i masz swoje pomysły na jego wykończenie....

 

Ja chciałem parterowy z duzymi przestrzeniami , sporym przeszkleniem, antresolą i bez garażu w bryle.... a takich NIE MA.....

 

pozdrawiam i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam domu o powierzchni ok 170m + garaż na dwa samochody.Zależy mi na salonie ok 40m , kuchnia ze spiżarką, 2 pokoje dla dzieci i sypialnia+mały gabinet.Poza tym kotłownia (ogrzewanie gazowe),pomieszczenie gospodarcze ,pralnia z suszarnią, Łazienka i osobno wc.Wszystko wydaje sie takie normalne bez wielkich wymagań ale jak to zmieścić w tych metrach??? :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam domu o powierzchni ok 170m + garaż na dwa samochody.Zależy mi na salonie ok 40m , kuchnia ze spiżarką, 2 pokoje dla dzieci i sypialnia+mały gabinet.Poza tym kotłownia (ogrzewanie gazowe),pomieszczenie gospodarcze ,pralnia z suszarnią, Łazienka i osobno wc.Wszystko wydaje sie takie normalne bez wielkich wymagań ale jak to zmieścić w tych metrach??? :(

 

Pozdrawiam

 

Witaj agama2010

Zobacz ten projekt http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=392&IdKolekcji=

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam domu o powierzchni ok 170m + garaż na dwa samochody.Zależy mi na salonie ok 40m , kuchnia ze spiżarką, 2 pokoje dla dzieci i sypialnia+mały gabinet.Poza tym kotłownia (ogrzewanie gazowe),pomieszczenie gospodarcze ,pralnia z suszarnią, Łazienka i osobno wc.Wszystko wydaje sie takie normalne bez wielkich wymagań ale jak to zmieścić w tych metrach??? :(

 

Pozdrawiam

Ten pasuje "jak ulał"

GL351 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-351,391,61,parter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

No to decyzja zapadła - budujemy :)

Tak, tylko co ??? Może będziecie w stanie polecić mi jakiś projekt ? Założenia są następujące:

 

1. Parterówka do 150 sqm (działka 40x50 m z wjazdem od południa)

2. Rodzinka 2+2 oraz Mama (czyli osobny pokój i łazienka)

3. Dach najchętniej dwuspadowy

 

Od wczorajszego ranka siedzę przy komputerze i przeglądam projekty. W głowie już mi huczy od tego wszytkiego no i oczywiście mam totalny mętlik !!

Może ktoś z Was szanowni Forumowicze był kiedyś w podobnej sytuacji i będzie mi w stanie polecić coś na bazie własnych doświadczeń ?

Z góry sedrecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na podobnym etapie. Każdy musi sam przez to przejść i samemu trzeba wybrać , nikt za Ciebie nie wybierze projektu tym bardziej że np nie znamy warunków zabudowy jakie trzeba spełnić

Wybierz sobie kilka interesujących , odpowiadających Tobie projektów , pokaż je forumowiczom wklejając linki projektów i poproś o ocenę : który jest najlepszy oraz jakie zmiany by wprowadzili w tych projektach.

Pozdrawiam i życzę miłego szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wracam to tematuy wybór projekt a nasza dziłke. KJuz znalzłąm fajny dom ale uświadomiono mi że z oknamiw salonie na wschód i pólnoc bedzie pochmurno. Może trafiliscie na sensowne projekty południowych tym razem patrowych bo doszłam do wniosku że po schodach nie mam ochoty biegać z malymi dizecmi w dodatku. Działak jest długa wiec moze być wydłużony dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
Czy taki projekt http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=126&a=302&sid=5 to w obecnych czasach i cenach to nie jest duże wariactwo....do małych nie należy to wiem, ale może ktoś go oceni tak na oko :) ...średnio drogi, drogi, czy BARDZO drogi :) ...no i może jakieś uwagi co do projektu..czy warto sie nim zająć bo już oszalałem :o od przeglądania wszystkich...z góry dzięki za napisanie paru słów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja buduje tez dom parterowy moze troche większy 202m i ze stropem gęstożebrowym Teriva a więc troche większe koszty (przewiduje koszta za stan surowy zamknięty z pokrytym dachem na 250-300 tys zł), ale co do tego cennika w Waszym projekcie, to ceny są nieaktualne.

Tak na pierwszy rzut oka ceny porothermu betonu bloczków betonowych i kilku jeszcze podstawowych materiałów są bardzo nieaktualne.

Dla większej orientacji w kosztach budowy tego domu wydrukujcie sobie te zestawienie materiałów bez podanych w nim cen, pojedźcie do większej hurtowni i poproście o wycene podstawowych materiałów. To powinno dać Wam w miare realne koszta budowy na obecny czas.

A co do projektu to według mnie bardzo fajny, ale zrobiłbym jedną dużą łazienkę zamiast łazienki i pokoju kąpielowego i nie patrzyłbym na garaż jako dwustanowiskowy tylko duży jednostanowiskowy (33,9 to troche mało na 2 swobotnie zaparkowane samochody)

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta i Wojtek

A po co aż 3 łazienki i WC w parterowym domku? Nie szkoda miejsca? Wybudować łatwiej niż wyposażyć w niezbedne urządzenia.

Dom bardzo rozległy, ale mam wrażenie, ze nie jest trudno znaleźć projekt domu o podobnej powierzchni i sesnowniejszym układzie.

Dopasujcie dom do swoich pogtrzeb, zastanówcie sie ile i jakich pomieszczeń potrzebujecie - szukanie stanie się łatwiejsze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy, a właściwie już skończyliśmy, dom Tymoteusz z Archetonu. Powierzchia brutto - 175m. Podobny układ, ale kuchniaq od frontu, a gabinet tam, gdzie u was kuchnia. Dach - 35 stopni - duży kąt nachylenia, jak na parterowy dom, więc i dosyć drogi. Projekt kupiliśmy jesienią 2004r i wyceniony był na ok. 460tys. My wybudowaliśmy (w latach 2005-2007) taniej o ok. 100 tys - z wykończeniem. Tańsze materiały, Cudów we wnętrzu u mnie nie znajdziesz. Wkład własnej pracy bardzo mały - jakieś drobiazgi (dosłownie) przy wykończeniówce. Myślę, że startując w tej chwili trzeba dodać min. 50 % do tej kwoty. Dom z BK, dachówka cementowa, nie oszczędzliśmy na izolacji, fundamentach i takich ważnych sprawach. Zero drewna, czy drogich kafli we wnętrzach. O meblach nie wspominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi , co do łazienek to chcemy miec dwie Jedna dla dorosłych a jedna dla dzieci, co do rozłozystosci ...wyglada na miły ...duzo zakamarków, tak zastanawia nas czy np ten dach to jest tzw skomplikowany :) i drogi ???..bo ilu budujacych tyle opini...no i jestesmy na etapie wyboru projektu wiec pachnie amatorstwem...wiec pewnie jescze to troszke potrwa...badamy kilka podobnych projektów...no i szukamy czegos takiego by zamknąć sie w kwocie 300tys :) ..o ile to mozliwe przy domku parterowym, z 3 lub 4 sypialniami i 2 łazienkami :roll: ...wiec dzieki za podpowiedzi ...i pozdrawiamy z nad morza !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parterówki przy tej powierzchni wychodzą troszkę drożej...Gdybyście się zdecydowali na przeniesienie (znaleźli inny projekt) dwóch pokoi i łazienki na poddasze to na pewno wyszłoby to taniej. Mieli byście wtedy: mnniej prac ziemnych, mniejsze (czytaj tańsze) fundamenty, mniej izolacji, mniej ścian zewnętrzych, mniejszy strop, mniejszy dach. Czyli proporcjonalnie do powierzchni mniej Was wyniesie stan surowy. Jedynie do schodów będziecie musieli dołożyć. Ale to wymaga dogłebnego przespania się z tematem...

 

Sam zdecydowałem sie na dom praterowy ale gmina wymagała aby dach miał nachylenie 35 stopni. Dzięki temu mam dodatkowe 40m2 stanu surowego gratis; to jest 40% powierzchni parteru ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...