Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co tu tak cicho? Temat się wyczerpał?

Ja mogę dorzucić, że dzwoniłam do architekta z biura które wykonało mój projekt (przypomnę: WW-221) i dowiedziałam się, że zmiany, które planuję (powiększenie domu, częściowe podpiwniczenie, przeniesienie trochę drzwi i okien itp.) to nie są jakieś duże zmiany i dostanę zgodę projektantów na ich wprowadzenie:)).

To teraz zostaje mi już tylko czekać na zmianę warunków zabudowy (tydzień temu złożyłam w gminie kompletny wniosek).

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę jako jedna z pierwszych piszących w tym wątku ;)

Tych co bazgrały na kartce, później własnymi siłami tworzyły coś w programach do projektowania, dając swoje wypociny architektowi - otóż

 

MAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!!

 

Odebrałam pozwolenie na swoją wymarzoną parterówkę.... teraz się 2 tygodnie uprawomocnia.... ale jestem SZCZĘŚLIWA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bagusia - projekt archipelagu jakiś "dziwn". Ja mam wrażenie ,że zrobiony po to aby udziwnić, niby wszystko ok, ale na wizualizacjach wydaje się szerszy od strony wejścia, kilka razy musiałem oglądać rzut i elewacje, żeby skojarzyć gdzie co jest. Rysunek przekroju, kolejny błąd- kąt pokazany na pewno nie ma 15, ale ponad 30st. Powierzchnia domu: część prywatna ukryta za korytarzykami 2 i 7 wydaje się ciasna. Na plus 2 wc. Poza tym te narożnikowe okna- jak to ustawić odpowiednio do stron świata? Zawsze jakieś będzie na północ. Otwarta kuchnia- kwestia gustu, ale przechodzenie do niej przez salon mnie nie pasuje. I jeszcze jedno- pom. gospodarcze na środku domu! Dla mnie "rewelacja" ;-) Dach też mi nie pasuje- zrobiony w poprzek do długości domu...(wiem -wejście od szczytu, gdyby zmienić położenie dachu o 90st. dyskusyjne). Zdecydowanie wolę "swojego" Irysa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagusia, Bob to chyba nowosc? Jeszcze go nie widzialam. Rozklad mi sie podoba - oprocz tej kuchni do ktorej wchodzi sie przez salon. Wyglad zewnetrzny tez fajny, ale tak jak pisze Dezet, okna sa niepraktyczne. Tzn mnie sie podobaja wizualnie, domek dzieki nim jest ciekawy. Niektorym okna na polnoc kompletnie nie przeszkadzaja, ale ja nie bede tam miala zadnego okna. Ogolnie rzecz biarac projekt jet niezly, ale moglby byc lepszy ;-)

Anna-maria3 - ciekawa jestem ostateczniej wersji, moze masz chec wkleic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna-maria3 - ciekawa jestem ostateczniej wersji, moze masz chec wkleic?

 

Raniu, wkleić mogę, ale nie spodoba się ;)

Dlaczego? Bo nie jest zwarty, bo nie będzie najtańszy w budowie, bo ma kilka okien na północ (wejście od zachodu),

bo ma dość dużo komunikacji, bo będzie droższy w ogrzaniu, itd.

Zauważyłam, że to co nie jest typowe i proste jest raczej złe, więc przyjmuję krytykę na klatę ;)

W sumie niewiele się zmieniło od mojej szkicowanej wersji. Wklejam też rzut dachu, bo wcale nie jest tak skomplikowany, jak to sugeruje rzut ;)

 

http://images40.fotosik.pl/348/ee3719e10b655708m.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/364/8e566482e569bfb4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymałam warunki zabudowy...dupa zbita anulki nie będzie :(

Warunki określiły szerokość elewacji frontowej oscyluje tak:13,00m z tolerancją do 20% czyli mam tak 10,40m-15,60 a anulka z garażem ma 18,40...i zaproponowali oczywiście parterowy z uz.poddaszem co mnie załamało...jest jeszcze jedna mozliwosć anulka BEZ GARAŻU wtedy jest 14,10 i się mieszczę niby,ale ja chciałam garaaaaż...jestem załamana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna-maria3, super, ze wkleilas :-) Jesli ja oceniam jakis projekt to najczesciej robie to pod katem swoich potrzeb, Ja zwracam uwage na to aby moj dom byl zwarty, energooszczedny, tani w budowie. Nie oznacza to oczywiscie, ze domy duze, rozczlonkowane mi sie nie podobaja!! Jesli mialabym oceniac obiektywnie Twoj projekt, to na pewno bedzie on bardzo wygodny. Pomieszczenia masz duze, wydzielona jadalnia, kuchnia przy wejsciu. Dom wewnatrz (na zewnatrz tez) bedzie efektowny, pelen swiatla. Fajnie masz wydzielona czesc prywatna. Na pewno bedziesz zadowolona z tego tarasiku-jadalni obok gabinetu. W niektorych projektach korytarze sa waskie, ciemne. U Ciebie beda wygodne ja jasne. U mnie tez korytarz bedzie doswietlony. Garaz rowniez bedzie wygodny. Bedziesz miala funkcjonalny dom!

 

IZA30, nie zartuj!! Tak sie cieszylas z tej Anulki, dlugo szukalas projektu! Ja bym nie rezygnowala z parterowni na rzecz poddasza, bo wiem, ze bym tego zalowala! Moze wez ta bez garazu i garaz postaw oddzielnie? Albo dolacz do grona "indywidualistow" :-) Mnie w momencie rezygnacji z wyboru projektu gotowego spadl ogromny ciezar z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...