Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po tak długim okresie oglądania innych projektów, doszkalaniu, oraz klaryfikacji potrzeb i możliwości rodzinnych odnośnie domu, również teraz uważam, że przedłużanie Anulki to bezsens, no i bardziej ją "kiszkuje". Zmiana kąta dachu to niestety wymagania WZ ale może pójdę pogadać do Urzędu Gminy i Starostwa ;).

 

No ja na szczęście z kątem nachylenia nie miałam... ufff tego by jeszcze brakowało-mam 20-45 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim WIELKIE DZIĘKI :) Wstępnie jestem na niedzielę umówiona na oglądanie anulki-prawie z dachem!To są dopiero dobre wiadomości:)

 

zdjęcia, ZDJęcia, ZDJĘCIA !!!!

 

Iza, jak uda Ci się wyciągnąć od właścicielki pozwolenie na zrobienie i przesłanie paru zdjęć innym to będziesz boska.

Ciekawe jak wygląda ten przedsionek, kuchnia wystarczająca, światło w domu itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia, ZDJęcia, ZDJĘCIA !!!!

 

Iza, jak uda Ci się wyciągnąć od właścicielki pozwolenie na zrobienie i przesłanie paru zdjęć innym to będziesz boska.

Ciekawe jak wygląda ten przedsionek, kuchnia wystarczająca, światło w domu itd??

 

Nie ma sprawy,choć poprosiłam ją żeby sama dodała zdjęcia na naszym Anulkowym wątku :)

 

tu są pierwsze zdjęcia Anulki:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168164-Anulka-z-gara%C5%BCem-nowo%C5%9B%C4%87-z-pracowni-HB-Studio-%29&p=4395348#post4395348

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było.... ostatnio zaganiana jestem :)

Ale nie pzreszkadza mi to w zerkaniu na kolejne projekty.

Zbigniewowi podziękowałam, Hektorowi też, :) W między czasie był projekt Kalandyka, i jeszcze jeden, który mial być tym ostatecznym. No niestety.

Poszukiwania trwaja nadal. :) W zeszłym tygodniu na tapecie był Dworek Na Lata Muratora, który od dwóch dni zszedł na boczny tor przez DOM W KORDYLINIE Nowość z Archonu (troszkę zblizony do Anulki).

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

Proszę Kochani o uwagi do tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było.... ostatnio zaganiana jestem :)

Ale nie pzreszkadza mi to w zerkaniu na kolejne projekty.

Zbigniewowi podziękowałam, Hektorowi też, :) W między czasie był projekt Kalandyka, i jeszcze jeden, który mial być tym ostatecznym. No niestety.

Poszukiwania trwaja nadal. :) W zeszłym tygodniu na tapecie był Dworek Na Lata Muratora, który od dwóch dni zszedł na boczny tor przez DOM W KORDYLINIE Nowość z Archonu (troszkę zblizony do Anulki).

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

Proszę Kochani o uwagi do tego projektu.

 

Już wczesniej zwróciłam uwagę na ten projekt.Mnie sie bardzo podoba,jest z tych nowoczesnych,ale umiarkowanie-nowoczesnych;) Troche mi tam nie pasi uklad w tej kucni,jakieś szafy,przejścia...Nie bardzo,ale na szczęscie wystarczy posiedzieć troche nad nim i mądrze pozmieniać.Jak już gdzieś pisałam jak na projekt Archonu,którego nie trawię projekt godny uwagi.Choć brakuje mi garażu jednak.

archon.jpg

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza30 powiem Ci, że jest to projekt, który dorównuje mojemu wymyślonemu ideałowi. :) Moje niewielkie, zaznaczam niewielkie zmiany sprowadzają się jedynie do zamiany okien balkonowych w pokojach dzieci (narazie dziecka+gabinet) na okna standardowej wielkości (jak to drugie w pokojach). Poza tym oddzieliłabym ażurową ścianką kuchnie od jadalni i to wszystko. Sama sie dziwię.

 

Nie wiem czy zamknięcie kuchni scianką (jak na zdj. u Ciebie) przy tak małych okienkach kuchennych nie zamieni jej w ciemnawą klitkę. Nie zauważyłam też u Ciebie kominka (ta ścianka dość pomocna) - jej brak bardziej otwiera przestrzen na salon i jadalnie, a co za tym idzie brak jest choć minimalnej intymności wględem osób, które wchodzą np. do pokoju dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza30 powiem Ci, że jest to projekt, który dorównuje mojemu wymyślonemu ideałowi. :) Moje niewielkie, zaznaczam niewielkie zmiany sprowadzają się jedynie do zamiany okien balkonowych w pokojach dzieci (narazie dziecka+gabinet) na okna standardowej wielkości (jak to drugie w pokojach). Poza tym oddzieliłabym ażurową ścianką kuchnie od jadalni i to wszystko. Sama sie dziwię.

 

Nie wiem czy zamknięcie kuchni scianką (jak na zdj. u Ciebie) przy tak małych okienkach kuchennych nie zamieni jej w ciemnawą klitkę. Nie zauważyłam też u Ciebie kominka (ta ścianka dość pomocna) - jej brak bardziej otwiera przestrzen na salon i jadalnie, a co za tym idzie brak jest choć minimalnej intymności wględem osób, które wchodzą np. do pokoju dziecka.

 

Ja nie jestem zwolenniczką wielkich otwartych przestrzeni,bo wydają mi się zimne i nie przytulne...dla mnie kuchnia powinna być przynajmniej częściwo zamknieta-taka otwarta przestrzeń jak w tym projekcie,dla mnie nie do przyjęcia.Taki tunel...Ale byc może sie mylę,moze to fajnie by było.Kominka nie na mojej wersji,bo dla mnie to zbędny wydatek rzędu min 10 tys.Wolę za to zrobić sobie piękny taras ;)

Aha.Na pewno bym zmieniła okno w kuchni na większe,ale zostawiłabym takie narożne,supe to wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było.... ostatnio zaganiana jestem :)

Ale nie pzreszkadza mi to w zerkaniu na kolejne projekty.

Zbigniewowi podziękowałam, Hektorowi też, :) W między czasie był projekt Kalandyka, i jeszcze jeden, który mial być tym ostatecznym. No niestety.

Poszukiwania trwaja nadal. :) W zeszłym tygodniu na tapecie był Dworek Na Lata Muratora, który od dwóch dni zszedł na boczny tor przez DOM W KORDYLINIE Nowość z Archonu (troszkę zblizony do Anulki).

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kordylinie/m4c480858ace97

 

Proszę Kochani o uwagi do tego projektu.

 

 

Projekt bardzo mi się podoba, gdyby się pokazał wcześniej, na pewno bym bardzo się nad nim zastanawiała. Na pewno ma droższy dach, bo w zasadzie czterospad. Ale świetny układ salon-jadalnia-kuchnia. Brakuje mi garderoby, ale do swoich potrzeb bym to przerobiła, no i garaż konieczny, dla mnie od strony pokoi. Świetny projekt. Aaaa i zmieniłabym to okno w kuchni, tzn. zostawiłabym narożne ale normalnej wielkości.I jak ktoś nie chce poddasza, tylko strych, to zmieniłabym strop na drewniany. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zamknięcie kuchni jak proponuje iza30 może zle wyglądać od strony salonu.Mam wrażenie ,że to będzie wyglądało jak dziwnie ,nie na miejscu ni z gruchy ni z pietruchy postawiona ściana.Podkreślam - mam na myśli wrażenie siedząc na kanapie w salonie.Kawałek jadalni w wykuszu i nagle ściana.Może się mylę.

A może by pustaki szklane zmniejszyły ten efekt albo co.Też jestem zwolennikiem zamkniętej kuchni.Kuchnia i salon pasują razem tak samo jak garaż i salon.No może ciut przesadziłem....

Nie wiem czy tam wychodzi jakieś poddasze na którym można się wyprostować.Mnie projekt też się podobał ale tak nie na 100.Przechodnia spiżarka zdaje się.Ciut za małe dla mnie pokoje.Choć sypialnia duża jakaś by się przydała jak nie ma garderoby,gdzieś te szafy trzeba wstawić i gdzieś te wszystkie ciuchy trzymać.Jakimś małym wyjściem jest duża meblościanka w salonie typu póżny Gierek z dwiema szafami:)

Pokoje po 12m jeden 14.7 i jedno pom.gosp 5.9m ,wydaje się ,że w domu to może być maławo.Wyjściem byłby strych ,który w razie ,gdy zacznie być ciasno a kasy ciut przybędzie można by adaptować,nie na mieszkania np wielka garderoba i pokój hobby lub podobne.Ale jeszcze musi się znależść miejsce na schody...

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w blokach, mamy już duże dzieci i po 40 lat z małym hakiem. Kupiliśmy dużą działkę ale z wjazdem od południa, więć projekt niełatwo znależć. Możemy wybudować każdy dom, działka nie jest ograniczeniem. SZrokość od drog 80m, w głąb maks.80m. (kształt trójkąta prostokątnego, kąt prosty po prawej stronie. Myślimy najlepiej o parterowym domu, takim dla nas, trzy pokoje, kuchnia, salon. Tak , aby za 20 lat nie biegać po schodach. Garaż najlepiej na dwa samochody. Mamy 3 wspaniałych dzieci, więc salon musi być duży aby w przyszłości pomieścić rodzinkę. Ograniczeniem są koszty budowy, nie wiem, czy to realne aby w miarę ładny dom wybudować za 350 tys.

 

Przejrzałam mnóstwo projektów.... Ostatnio wpadł nam w oko projekt LENO z pracowni Archigraph. Myśleliśmy o zmniejszeniu tego domu, zlikwidowaniu antresoli, malutkich przeróbkach wewnątrz.

 

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Leno/a,s_pd,idp,12390.html

Co nam radzicie? Budować parterówkę czy z poddaszem, jaki jest tańszy, a może ktoś wybudował i może nam coś podpowiedzieć? Będziemy wdzięczni za każdą podpowiedż.

 

Postawiłam sobie kwotę: 350 tys- taki chiałabym mieć koszt budowy. Musimy wziąć kredyt i nie chciałabym potem być rozczarowana, że brakło nam 100 tys.

Czekam moi drodzy na wasze rady, uwagi, doświadczenia. I z góry pięknie dziękuję za opinie..

LENO ZDJĘCIE.gif

Edytowane przez BEWA
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 tyś jest kwotą realną lecz nie powalającą. W twoim przypadku radził bym dom parterowy, lecz ok 120m2 Salon z otwartą kuchnią salon35m2 kuchnia ok 10ze spiżarnią, na część wypoczynkową pozostaje 75m2 łazienka 8 3 pokoje po 12. około 30 metrów pozostaje na komunikację i pom. gospodarcze. Z pewnością radzę dach 2 spadowy i zwartą bryłę budynku(prostokąt) to znacząco obniża koszt budowy

 

Moje propozycje

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_ukryte-pragnienie,1100,1,.htm?frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m65&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=19&y=14&nr=0

 

http://www.archeton.pl/projekt-domu-jasmin_305_opisogolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 tyś jest kwotą realną lecz nie powalającą. W twoim przypadku radził bym dom parterowy, lecz ok 120m2 Salon z otwartą kuchnią salon35m2 kuchnia ok 10ze spiżarnią, na część wypoczynkową pozostaje 75m2 łazienka 8 3 pokoje po 12. około 30 metrów pozostaje na komunikację i pom. gospodarcze. Z pewnością radzę dach 2 spadowy i zwartą bryłę budynku(prostokąt) to znacząco obniża koszt budowy

 

Moje propozycje

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_ukryte-pragnienie,1100,1,.htm?frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m65&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=19&y=14&nr=0

 

http://www.archeton.pl/projekt-domu-jasmin_305_opisogolny

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Powiem tak: buduje dom, sprzedaje mieszkanie i reszta w kredycue. Jak się ma 45 lat to zostaje mnie lat na spłatę, zatem nie chciałabym , aby musiała "biedować " dlatego, ze spłacam kredyt. Taką decyzję mogłam podjąć wcześniej, neistety, dorosłam do tego dopiero teraz.

Jeśli wyjdzie mi do za 380 tys to też to zniosę ale nie chciałabym przeinwestować.

 

Pierwszy dom zupełnie nie podba mi się na zewnątrz , w środku nieżle .

 

Natomiast zapomniałam napisać, ze MUSZĘ MIEĆ DACH O KĄCIE NACHYLENIA 30 STOPNI.

Dlatego przez jakiś czas myslałam o uzytkowym poddaszu. ale policzyłam okna, skosy, balkony, schody ... odjełam koszty dachu i fundamentów dodałam wygodę i wyszła parterówka. Ale jeśli masz ciekawą propozycję, lub zbudowałes fajny dom o nast., parametrach:

- duży salon (okna na południe, zachód)

-zadaszony taras

- 3 pokoje

- garaz na 2 samochody

- wjazd od południa

 

 

Kochani, czekam na Wasze propozycje i pomoc.

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nic nie znajdziesz na własną rękę zwróć się do biura projektowego tylko nie koniecznie do jakiegoś znanego super projektanta wystarczy małe lokalne biuro które projekt zrobi za 3500-4000pln I oczywiście możesz ustalić z nimi wszystko łącznie z sumą jaką masz na dom :) swoją droga jeśli masz 350 tys projektój dom za 300. w projekcie niema płotu podjazdu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli nic nie znajdziesz na własną rękę zwróć się do biura projektowego tylko nie koniecznie do jakiegoś znanego super projektanta wystarczy małe lokalne biuro które projekt zrobi za 3500-4000pln I oczywiście możesz ustalić z nimi wszystko łącznie z sumą jaką masz na dom :) swoją droga jeśli masz 350 tys projektój dom za 300. w projekcie niema płotu podjazdu itp.

 

Dziękuję, ale wiesz bardziej ufam wszsytkim na forum niż miejscowym architektom. Sąsiedzi niezbyt dobrze wyszli na tym, stąd jeśli ktoś do podpowiedż, będa bardzo wdzięczna. A co sądzisz o LENO przy zmianach i ewentualnym zmniejszeniu powierzchni do ok. 150m, bez antresoli i bez góry???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...