Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darpiot - poza Z80 wszystkie są powyżej kosztów założonych przez autorkę wątku. Wychodzi, że 150m2 parterówki z garażem na dwa auta to jednak koszt powyżej 400 tysięcy, często w okolicach 450. .

BOWESS Jaki dom miałąś na myśli pisząc Z80??? Wrzuciłąm sobie w google i wyszedł mi wielki dom prawie 200m z garażem na dwa stanowiska

http://www.twojprojekt.pl/projekty/7679-projekt-z80?gclid=CNyql-mX2KUCFc0g3wodRT1Jjw

 

Darpiot - Pozostanę przy swojej opinii, że jeżeli parterówka, to mniejsza, z jednoosobowymi sypialniami po max. 12m2 i z tak poukładanym wnętrzem, żeby nie było zestawu korytarz + hol + wiatrołap > 20m2.

 

Dla dzieci chcemy dwa pokoje, jeden z nich moze być mniejszy. Obecnie dzieci maja dwa pokoje 13,5 m2 oraz 7 m2. Wystarczą dwa pokoje, jeden może być mniejszy. Kiedyś gdy zostaniemy sami, jeden przeznaczymy na gabinet a drugi będzie gościnny. W zupełności nam to wystarczy. Chcę jedynie duży salon, bo jesteśmy dużą rodziną (2+ 3), więc jak moja młodzież się rozmnoży to będzie nas więcej. Więc salon i jadalnia nie mogą mieć 30m bo to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy z80 na stronie z500 jest kalkulacja na 288,5 tys. zł. Możliwe, że pomyłkowa, bo rzut z błędem - pochodzi z z21.

 

Wiązary akurat w naszej okolicy są dość drogie, bo jest monopol. ;) Co do fachowców, to ściągaliśmy ekipę z wielkopolski, bo lokalnie ceny robocizny nieprzyjemne.

Na dachu cenę podbijają metry kalenicy (do wykończenia gąsiorami) i wszelkie dachówki specjalne - koniec kalenicy, zejście się trzech w jeden punkt, kominy do obrobienia, zakończenia połaci do obrobienia. Przy dachach kopertowych, nie ma dachówek skrajnych (które są w dwuspadach), ale jest obróbka z każdej strony. Na dachu dwuspadowym odpad jest tylko przy oknach dachowych lub wyłazach kominiarskich, na kopertowym odpad przy wszystkich kalenicach i koszach, bo dachówki trzeba przyciąć po skosie.

 

Jeżeli garaż ma być, to chyba raczej dach dwuspadowy, żeby zmieścić się w założonym budżecie. Postaram się coś wykopać i podsunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Postaram się coś wykopać i podsunąć.

 

BOWESS- liczę na Ciebie! Nauczyłam sie już nie kopiowac całości!

 

Przedstawię Ci jeszcze kilka rzeczy, które są mnie ważne dla wybierania projektu

- brak ograniczenia jeśli chodzi o działkę, jest to trójkąt prostokątny równoramienny o bokach 80m od ulicy, 80m od sąsiadów na wschodzie i 120m- bez sąsiadów ale z drzewami, które może za dużo cienia dają. Kąt prosty jest : sąsiedzi wschód/ ulica południe

- wjazd od południa

- sąsiedzi mają domu od wschodu więc aby mieć swobodę to :

- salon po lewej stronie budynku, chętnie z oknami na zachód i tutaj chciałabym,a by było więcej okien dlatego odrzuciłam SIELANKĘ, która z przodu była szeroka a wąska i nie miała okien od zachodu prawie wcale

- salon i jadalnia duże- rodzina (2+3) ale dzieci duże, jak się rozmnożą muszę pomieścić

- pokoje dla dzieci nie musza być duże

- sypialnia z garderobą

- kuchnia częściowo otwarta na salon, chciałabym aby była spiżarka

-chciałąbym,a by w miare ładnie wyglądał , żeby to nie była stodoła

 

To takie moje marzenia, liczę się z póściem na kompromis bo nie chcę INDYWIDUALNEGO, bo nie znam architektów o wysokiej wiedzy i boję się, że mogą czegoś w projekcie nie zamieścić lub zrobić byle jak. Cenę za to zapłacę JA.

 

No to czekam, co tam, wymyślisz.

 

- taras zadaszony częściowo, chętnie z zaułkiem ale niekoniecznie, najlepiej od zachodu lub zach- pn, tak aby sasiedzi nie patrzyli się na mnie w gaciach- właśnie ten salon w LENO nam pasował

- pokoje dowolnie- ale raczej nie na północy

- łazienka bardz chetnei z oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedna ważna rzecz przy zakupie dachówki; całą dostawę trzeba kupić z jednej partii produkcyjnej. Unikniesz wielokolorowego dachu. Często składy zbierają dachówkę po całym kraju jak jest stójka u producenta i później jest płacz i zgrzytanie zębów że różni się kolorem i potłuczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze BEWA masz wymagania........ tak to tylko w erze :):)))

 

BOBEK, zawsze można pomarzyć! Po co mam potem odrzucać i tłumaczyć, że nie pasuje a ktoś będzie się męczył. W sumie to całkiem fajny sposób spędzenia czasu, ja nawet nie widziałam, że tutaj są tak WSPANIALI LUDZIE.

 

Tak jak Ci pisałam, jeśli mogę pomóc, to też doradzam Klientowi jaki kredyt ma wybrać i czasami mówię: "Pani Asiu, a tego kredytu to Pani o 3 tys mniej dam". Ona mówi dlaczego a ja odpowiadam, że marża będzie niższa. Klient tego niestety nie wie .

Więc napisałam Wam wszystko jak na świętej spowiedzi i czuję się rozgrzeszona, liczę, że mi pomożecie bo jak nie to mąż mnie do indywidualnego projektu będzie namawiał. A ja nie znam architektów dobrych.

 

A czy tutaj na forum mozna gdzieś o architektach "z polecenia" w woj. śląskim poczytać? Szukałam ale nie znalazłam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEWA z tymi wymaganiami to lepiej od razu idz do architekta, niech ci zrobi projekt indywidualny. Ja tak robie wlasnie.

 

 

Może i poszłabym ale nie pójdę bez polecenia i rekomendacji. Mąż też tak uważa a ja wolę się na kimś powzorować, dlatego tutaj jestem. Boję się , ze spotkam jakiegoś niedouczonego faceta, który może spaprać robotę. A to moja kasa. Sąsiadka obok tak zrobiła i przepłaciła dwa razy.

Mieszkam w śląskim, możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taką dużą działke, to nie zastanawiałbym się ani chwili i SIGNUM w odbiciu lustrzanym. Ta stodoła jest piękna

http://projekty.wm.com.pl/projekty-d...omu-036-signum

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149320-Kilka-zdjęć-Signum&highlight=signum

 

 

DARPIOT

 

SYGNUM za duży. Gdyby to było 10 lat temu to tak, ale dziś jest dla mnie za duży bo dzieci sa już duże a dom budujmy dla siebie. On ma 200m a koszt 332 tys to deweloperka. Ja potrzebuję salon w miarę duży, sypialnie dla nas i dwa pokoje potrzebne dla dzieci. Taki dom jak SYGNUM owszem nadaje sie na nasza działke ale koszty budowy, pózniej utrzymania a i sprzątania za duże. Dzieci za 2, 5 roku kończą liceum, może będą w domu a może nie.Nie wiem, gdzie będą studiować bo uczą się rewelacyjnie. Ale np za 10 lat , jak juz skończą swoje szkoły to chciałabym, aby się usamodzielniły . Choćby w drugim końcu działki dom, ale mają być na usamodzielnione, na swoim. Co będę wtedy z mężem robiła na tych 200m2????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak co?? będziecie się ganiac ;) z laskami.....ew możecie sie chowac.....jedno przed drugim ;)

 

ew mozecie jeszcze sprzątać...zaczynacie w poniedziałek rano.....kończycie całośc, w piatek po południu i.....w poniedziałek od nowa...

 

BOBEK- No w sumie masz rację! Ciężko będzie ogrzać to cieplej będzie jak sobie pobiegamy ... A jak posprzątamy to zaprosimy dzieci i wnuków na weekend , żeby mogły sobie powypoczywać i aby było coś do sprzątania od poniedziałku do piątku....

A tak naprawdę to bardzo liczę na WAsze podpowiedzi. Oglądam te wszystkie projekty juz chyba rok. I tak co miesiac zmiana: poddasze użytkowe bo dach 30stopni, potem: nie lepiej parterowy . I wszędzie sa "za" i "przeciw". Bobek masz fajny dom- co byś zmienił u siebie gdybyś miał budować jeszcze raz nie oszczędzajac na jakości a ujmując koszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłam. Minus to brak kosztów budowy. Jest tylko, że stan surowy (nie wiadomo, czy otwarty, czy zamknięty) 160 tysięcy.

Propozycja parterówki to Miranda z pracowni Opus. Może elewacja niezbyt zachwycająca, ale z potencjałem - fajnie może wyglądać zarówno w wersji nowoczesnej np. biało-szarej z dodatkami drewna lub kamienia, a także w wersji ozdobno-tradycyjnej z opaskami, boniowaniem, co kto lubi. Na pewno odpuściłabym okiennice, bo nie przepadam. Taras niestety nie jest zadaszony - wystaje tyle okapu, co z każdej strony.

http://opusdom.pl/images/Projekty/Miranda/wizual1.jpg

Do rzeczy, czyli do środka.

Z założeń brakuje spiżarni, ale gdyby kuchnia miała być zamknięta od strony salonu, to można by coś wygospodarować. Okna sypialni proponuję na wschód i zachód - od północy zrezygnować. Komunikacji niestety sporo, ale za to nie ma pomieszczeń bez okien i jest dopasowanie do stron świata. W wiatrołapie proponuję zrezygnować z bocznego świetlika na rzecz drzwi z przeszkleniem, dzięki temu będzie głębsza wnęka na szafy. Drzwi z wiatrołapu do holu też raczej standardowe jednoskrzydłowe. Jeżeli nie będą potrzebne drzwi z zewnątrz do kotłowni zlikwidowałabym wnękę w tym miejscu i jeszcze powiększyła kotłownię kosztem sypialni o powiedzmy 2m2 - byłby wygodny kąt na pralnię. Wejście do garażu można ulokować również w hallu i wiatrołapie - wedle uznania.

http://opusdom.pl/images/Projekty/Miranda/rzut1.jpg

http://www.opusdom.pl/index.php?option=com_estateagent&act=object&task=showEO&id=15

Szukam dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacji niestety sporo, ale za to nie ma pomieszczeń bez okien i jest dopasowanie do stron świata. )

 

myślę, ze moznabyło skrócić ten korytarz o powierzchni 8,3m2, zrobić wejscie do sypialni z garderoba przy scianie łączącej garderobę z łazienka, zmienić wejście do sypialni 13,5 m2 (jaki lekki korytarzyk w bok, cchoć nie wiem , czy to będzie ładnie).

 

QUOTE=bowess;4427453] i jeszcze powiększyła kotłownię kosztem sypialni o powiedzmy 2m2 - byłby wygodny kąt na pralnię. Wejście do garażu można ulokować również w hallu i wiatrołapie - wedle uznania.

http://opusdom.pl/images/Projekty/Miranda/rzut1.jpg

http://www.opusdom.pl/index.php?option=com_estateagent&act=object&task=showEO&id=15

Szukam dalej. :)

 

świetny pomysł bo rzeczywiscie brak pralni

 

 

A kosztami się nie mart. Jak wsiądzie na forum BOBEK I DARIOPOT to pewnie skalkuluję, czy drogo czy tanio. ewentualnie można na forum poszukać.

 

 

Z zadaszonego tarasu nie zrezygnuję , bo uwielbiam to miejsce ale myslę, ze jest to już najmniejszy problem.

Bardzo Ci dziękuję!

Zobaczymy co na to powie moja druga połowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 37m to dla Ciebie za mało?Przecież szukasz niedużego domu,wybierając projekt domu nie nalezy kierować się marzeniami,tylko możliwościami finansowymi,ważna jest i bryła domu (dom musi się podobać),jak i funkcjonalność i ogólne gabaryty,tak się zachwycałaś Anulką,ale zachwyt minął,nie po to się wybiera projekt żeby w nim wszystko zmieniać,ale wybrać tak,żeby potem nie żałować,wiem wybór nie jest łatwy,sama to przerabiałam,ale Ty jesteś jeszcze bardziej niezdecydowana niż ja,życzę CIi naprawdę właściwego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...