Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

irma jest swietna ,a po drobnych korektach robi sie tez bardzo funkcjonalna

 

Mam Irmę II - też wprowadziliśmy do niej trochę poprawek, (dodatkowe okno, zamiast łazienki do kt się wchodzi z sypialni, jest garderoba a druga łazienka w miejscu na schody itp) gdybyśmy budowali się raz jeszcze, to doszłoby parę zmian więcej, na które teraz już za późno, ale z pewnością ponownie byłby to Irma :)

Gdyby ktoś był zainteresowany rozwinięciem w temacie - śmiało, służę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie będzie taniej. Mniejszym kosztem jest drewno konstrukcyjne, bo można zastosować mniejsze przekroje. Natomiast:

-dachu pod dachówkę nie trzeba deskować (można) wystarczy zastosować folię

-dach pod gont trzeba deskować a najlepiej pokryć płytami osb wielkoformatowymi (duży koszt), przy deskowaniu źle wykonanym może powstać zjawisko klawiszowania

-dobry gont wcale nie jest tańszy od dachówki (ok. 40-45zł m2)

-kwestia gustu (mnie się osobiście nie podobają dachy z gontu)

-trwałość dachówki zdecydowanie dłuższa

-dach z gontem zdecydowanie lżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt wykończenia skosów i schody wyjdą taniej niż dołożony dach i fundamenty parterówki.

.

 

shira3

Zastanawiam się nad tym co napisała shira i tak jak na początku zakładania tego wątku optowałam za parterowym tak teraz obawiam się, że może być ciężko zmiećcić się w założonej cenie. W sumie dzieci będą i tak na górze a jak opuszczą dom to poddasze będzie dla nich tylko jak przyjadą.... A w sumie i tak dach ma mieć 30 stopni więc może tochę szkoda tych metrów u góry??? Jestem blokowym dzieckiem, nigdy nie mieszkałam w domu i stąć moje obawy.....

Mam niezły mętlik w głowie..... A co Wy o tym sądzicie? Dom z poddaszem ale na dole obowiązkowo duży saon i sypialnia dla rodziców....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z poddaszem ale na dole obowiązkowo duży salon i sypialnia dla rodziców....

 

 

Ja właśnie taki dom buduję.Jeżeli stanie się tak,że żadne z dzieci z nami nie zamieszka,wówczas wyłączę poddasze z użytkowania,a powierzchnia użytkowa parteru posiada wszystko co potrzebne dla dwóch osób,a jak dzieci będą wpadać w odwiedziny to poddasze będzie dla nich,pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie taki dom buduję.Jeżeli stanie się tak,że żadne z dzieci z nami nie zamieszka,wówczas wyłączę poddasze z użytkowania,a powierzchnia użytkowa parteru posiada wszystko co potrzebne dla dwóch osób,a jak dzieci będą wpadać w odwiedziny to poddasze będzie dla nich,pozdr....

 

alic- napisz jaki budujesz dom, jaki to projekt i jaka powierzchnia, w jakiej kwocie chcesz się zamknąć, gdzie budujesz- czekam tez na priw jesli nie chcesz o wszystkim na forum pisać, bardzo proszę o odp!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...