Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Misiu 28 Bardzo sie ciesze ze trafilas na swoj domek, no moze jeszcze nie tak calkowicie twoj, ale moze. Uwazam, ze ten projekt jest b. dobry, gdyz jego budowa nie bedzie sprawiala trudnosci. Oznacza to ze bedzie tani w budowie. Nie wiem, czy zwrocilas uwage na to, ze architekt proponuje sciany trojwarstwowe, co oznacza najdrozsze materialy i robocizne. Ja bym dala (jesli mozna :) ) male okienka zarowno w spizarni, jak i w kotlowni. Kuchnia rewelacyjna i spizarnia tez. Az sie prosi jakas wysepke na srodku kuchni albo jeszcze lepiej rodzinny stol. Praktycznie wszystkie pomieszczenia w tym projekcie sa b. ustawne, no a te pokoje przy tej wielkosci domu sa b. duze :o Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie kominek, co to za dom bez kominka :D . Jedna rzecz mi sie b. niepodoba, gdyz jestem szczegolnie na to uwrazliwiona. Lazienka jest bez okien, a projekt przewiduje postawienie tam pralki. Nie wiem jak u ciebie z dziecmi, ale wyobraz sobie pranie w tej lazience bez okna. A suszenie - wilgoc niesamowita. A w domach parterowych trzeba zwracac szczegolna uwage na wentylacje, z reguly konieczna jest wentylacja mechaniczna, ktora zapewni w domu dobra cyrkulacje powietrza. Ja mam w swoim domu (segment) dwie lazienki i wc, wszystkie bez okien. Nawet po kapieli pod prysznicem wentylator nie nadaza z odprowadzeniem pary z lazienek i dlatego praktycznie dwie lazienki maja przez caly dzien otwarte drzwi (sa poza zasiegiem wzroku gosci). Gdy sa zamkniete czuje sie wilgoc w powietrzu. Jest to do wytrzymania tylko dlatego ze pralnie mam w piwnicy. I nie w kotlowni, ale jest ona w osobnym 6 m2 pomieszczeniu.

Pozdrowienia

Olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wentylacja mechaniczna to nie powinno być problemu z odprowadzeniem wilgoci. Jeśli się nie udaje to znaczy, że taka wentylacja nie działa poprawnie i powinno się ją naprawić.

Dla mnie okna w spiżarni czy kotłowni to tylko jeśli mają jakieś dekoracyjne znaczenie. Inaczej to kosztowny zbytek.

Tak, ten projekt jest rzeczywiście ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uwag krytycznych. Jest nawet malenka spizarnia, co przy powierzchni kuchni zupelnie wystarczajaca. Jedno byl zmienila technologie na MAXA+styropian lub w w braku kasy na bloczek komorkowy+styropian. Po prostu nie mam zaufania do technologii jednowarstwowych. Gdyz trzeba b. precyzyjnie stawiac sciany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta

dzięki za uwagi

:-? Nie tak do końca mój jak mówisz na razie to był najbliższy tego, który bym chciała wybudować/tzn: jedna bryła, do 150m, garaż, oddzielna kotłownia, spiżarnia i garderoba/. Rzeczywiście ta ściana między kuchnią a pokojem jest niepotrzebna.

Co do ścian myślę że można by zmienić. No i oczywiście kominek musi być.

Tylko teraz mam ćwieka z tą łazienką mam, dziecko i pranie robi się często, poza tym prysznic - może więc przerzucę się na projekt BM 81. Jedno co mi się nie podoba to powierzchnia korytarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misia-28 BM -81- jesli chodzi o lazienke jest lepsze, ale popatrz uwaznie na kuchnie. Projekt przewiduje, iz stol bedzie stal w kuchni. Dla rodziny jest idealnie, ale przyjmijmy, ze zapraszasz na Wigilie cala rodzine, bo jestes w euforii w zwiazku z nowowybudowanym domem. Czy sie pomieszcza w kuchni, czesc starszego pokolenia moze sie poczuc obrażona, że przyjmujesz ich w kuchni ("no wiecie państwo moja synowa przyjęła mnie w kuchni, a ja flaki wypruwałam zeby wychować syna na ludzi" :evil: ). Ja osobiście przesunelabym kominek w stronę wejscia do salonu, a nawet postawiłabym go w rogu (ja tak mam) i otworzyłabym bardziej kuchnię na pokój i na granicy tych dwóch pomieszczeń umiescila stół, np. okrągły rozsuwany. Co o tym myślisz?. Jeden problem - z rysunku wynika, iż jest to chyba ściana konstrukcyjna :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że znów masz rację tylko nie wiem po czym poznajesz, że to ściana konstrukcyjna. Jak już to kuchnię chiałabym mieć otwartą a wc rzeczywiście nie najlepsze rozwiązanie - zamiana wyszłaby na dobre. Chyba wezmę wyrysuję sama swój projekt i niech architekt się męczy :x bo dość mam grzebania w projektach gotowych :wink:

Dzięki za pomoc!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba my tylko we dwie zostalysmy na polu walki o dom parterowy :p

Skad wiem, ze konstrukcyjna - bo jakas taka grubsza kreska na planie :x

A Atrium, chyba najlepszy z tych wszystkich, tyle ze cos male pomieszczenie gospodarcze nie da rady wklepac tam pralki, a i gdzie powiesisz pranie? Chyba ze w lazience, ale pomysl, czy o tym marzysz, a moze wlasnie teraz masz powieszone pranie w lazience? I gimnastykujesz sie zeby wejsc do wanny,a potem ze stoickim spokojem przyjmowac kapanie z prania na glowe :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta.....dzieki za opinie, z ktora tez sie zgadzam.

Mialam takie same watpliwosci co do BM81.Niby ladny,

pomieszczenia dosyc duze,ale nie ma jadalni, wc przy kuchni

tez mi sie nie podobalo.W moim domu musi byc jadalnia,

lazienka z oknem, spizarnia i miejsce na pralnie.To sa

dla mnie bardzo wazne pomieszczenia, zeby dom byl

wygodny.Ciezko jest o taki projekt gotowy, a jak

juz jest to dom bardzo duzy.Jak nie znajde to tez

chyba sie zdecyduje na projekt indywidualny.

Bardzo mi sie podoba jeszcze dom Muratora

D12, ale jest troche za maly a poddasza raczej

bym nie chciala.Jak na razie bede szukac dalej.

Powodzenia.

bonnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich wytrwałych :)

jeżeli sprawa dotyczy GL 118 to może powiększyłabym garaż i tam zrobiła pralnię albo kotłownię zresztą nie byłoby problemu bo narazie jeden pokój będę miała pusty także pralnia nie jest moją zmorą.

jednak od wczoraj nasz numer jeden jest GL 183 http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=pd&cid=15&pid=201 ale chyba musiałabym powiększyć pom.gosp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :p

Ja rowniez dolaczam do poszukiwaczek domku parterowego :) Pisze "ja", bo to ja szukam calymi dniami, a maz zarabia na nasz domek. No i znalazlam projekt prawie idealny, prawie, bo niestety nie na nasza dzialke :cry: Jest to UPB-121 z http://www.boduch.pl I tak nam wszedl do glowy ten projekt, ze nic nam sie juz nie podoba, bo ma wszystko, co jest nam potrzebne do zycia: sypialnie z lazienka i garderoba, oddalona od sypialni dzieci, kuchnie z miejscem na stol, tyle tylko, ze w pralni trzeba zrobic spizarnie. No i co robic? redakcjo pomoz :wink: . Ale najlepsze jest to, ze nasza dzialka jeszcze nie jest nasza, ale bedziemy walczyc na przetargu do upadlego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcy. Dom jest przepiekny rozlozysty i elegancki. projekt wnetrz bardzo udany, ale, no wlasnie ale :D Jak sobie wyobrazasz dygac w zimie naokolo domu zeby dostac sie do kotlowni ? Przyjmijmy ze z kotlem cos sie dzieje nie uslyyszysz ostrzegawczych sygnalow. Albo inaczej nagle tuz przed wigilia leci ci z kranu zimna woda, cos jest nie tak i znowu kozuch naglowe :lol: i naokolo domu. A moze przebic sie z sypialnianej lazienki do kotlowni i tam bedziesz robila pranie calej rodziny. Widac wyraznie z tego projektu wplywy amerykanskie. Moze architekt tam praktykowal. Czy widzialas cudne bungalowy Szewczyka? http://www.stylowydom.com.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście UPB-121 jest piękny i przestronny ale niestety nie na moją kieszeń. Mnie byłaby potrzebna wersja mini. Chociaż mnie akurat nie potrzebne są dwie łazienki bo mamy jedną pociechę. Ja też jeszcze nie mam "papiera" na swoją działkę /myślę że lada dzień będzie/ ale projekt nie tak łatwo wybrać. :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...