Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest ciekawy,ale jakoś tak ...nie wiem...Pom gosp maleńkie ,bez szans by robić z niego WC

Oj odrolni się działka zanim znajdę,ale.....jak tak się stanie ,to zacznę szukać w/g innych parametrów i w końcu ....umrę prędzej :)

 

Lub http://www.domforma.pl/lizbona powiększę to i już.Dolny pokój 10.6 (jak dodam metr w głąb to będzie miał z 13.5m)przeznaczę na dodatkowe pom gosp -dużą garderobę i coś tam a spanie na górze.Po powiększeniu domu w głąb o metr wyjdą duże pokoje dosyć chyba na górze.Ale ...zaś kuchnia do d...nie podobna chyba mała i nieustawna i wszyscy na górę wchodzący będą lipić na salon.Ale odbiegliśmy od tyłu wątku....

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam:)

Jest to jeden z pierwszych postów na tym forum:) Ale kiedyś trzeba zacząc:) Nie zaczełam w trakcie budowy więc piszę teraz:)My wybudowaliśmy dom D30 przyjazny http://projekty.muratordom.pl/projekt_przyjazny,42,1,0.htm mieszkamy w nim pół roku i nie zamienilibyśmy go na żaden inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-imbirze/m45f6892e78843

A to ?Zmiana jedna - połaczenie 12 i 13 - wyjdzie duży pokój

Tylko takie skośne ta sypialnia i ten jeden pokój...Ale zmieścić się zmieści na działkę i jest spiżarka (mała bo mała )garderoba ,duże pom.gosp.Kuchnia spora ,stół wejdzie.Można adoptować poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już tego nie rozumiem... Tomek, skup się na tym co masz- czyli wąska działka, konieczne pomieszczenia w domu, być może jedynym wyjściem będzie dom z poddaszem użytkowym, nie parterówka. Jak mówią "im dalej w las tym więcej drzew"- ja tak mam z tematem podłogówki, mniej wiedziałem i było ok, teraz głowa nabita po brzegi informacją i "głupi" jestem. Ale temat drążę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuś droga i Dezet znaczy czego nie rozumiecie?Przeca dom w imbirze wchodzi na działkę nawet 18.50 i spełnia wiele założeń

-zakładana powierzchnia jęsli chodzi o parterówkę to ok 120-130m (czyli ok jest)

-wiatrołap większy niż jakieś 1.8 czy 2 metry

-brak wejścia na salon bezpośredniego

-żeby wejśc do kuchni nie trzeba przejść przez cały salon

-kuchnia dostępna zaraz po wejściu

-żeby wejśc do pozstałej części domu nie trzeba przejść przez salon (choć może jakoś cudownie nie być ,bo ten korytarz idzie wzdłuż salonu,ale najgorzej może nie będzie)

-kuchnię można oddzielić drzwiami i będzie ok chyba

-kuchnia nie mała - 11.5metra nawet stół jakiś wejdzie chyba

-spiżarka (mała bo mała ,ale lepsza niż żadna)

-pokój sypialnia z garderobą w sumie prawie 19m

-najmniejszy 11.2 metra

-średni z 16 metrów(po połączeniu pomieszczenia 12 i 13)

-pom . gosp prawie 8m ,czyli dość spore

salon 30.6 czyli ok (kwestia czy ustawny ,bo chyba średnio)

-możliwość adaptacji poddasza

-niezbyt chyba skomplikowany w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- (...)(choć może jakoś cudownie nie być ,bo ten korytarz idzie wzdłuż salonu, ale najgorzej może nie będzie)

- kuchnię można oddzielić drzwiami i będzie ok chyba

- kuchnia nie mała - 11.5metra nawet stół jakiś wejdzie chyba

- spiżarka (mała bo mała ,ale lepsza niż żadna)

- salon 30.6 czyli ok (kwestia czy ustawny, bo chyba średnio)

Właśnie tego nie rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak- niby domek "spełnia wiele założeń"- ale dużo jeszcze u Ciebie tych "chyba"- czyli moim zdaniem jesteś niezdecydowany cz to ten "wymarzony" czy nie. "-żeby wejśc do pozostałej części domu nie trzeba przejść przez salon (choć może jakoś cudownie nie być ,bo ten korytarz idzie wzdłuż salonu,ale najgorzej może nie będzie)" - a w czym to przeszkadza?? Przez salon nie przechodzisz, a w końcu do własnej sypialni możesz iść go omijając, a np. ten połączony z 12+13 przeznaczony dla gości, lub zmniejszyć 12 do ok. 5m2 na rzecz 13-tki. I tak masz 3 pokoje i salon. Co do salonu zabudowałbym ścianę wychodzącą na korytarz (koło tv i cyferki 7)- stanie się wtedy ustawniejszy. Co do kosztów trudno powiedzieć - cena ze strony, jeśli dużo zrobisz sam może wyjść jak tam napisano. Wybierałbym na Twoim miejscu od razu tą wersję z poddaszem użytkowym, ale wtedy zmiany w pom. 12 i 13 niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan niecierpliwy widzę ;)

 

Wytłuściłam Twoje chyba i na moje oko trochę ich dużo i, co ważne, pojawiają się przy bardzo ważnych kwestiach. Wiesz co - ja nie chcę dyskutować tutaj ani o gustach, ani o potrzebach, bo każdy ma swoje i trudno z tym polemizować.

Jedno jest pewne - dom powinien odpowiadać i potrzebom i gustom i możliwościom tak bardzo, jak tylko się da. Ja w swoim projekcie nie mam żadnego "chyba".

Wiem, że stół się zmieści, że kuchnia będzie taka, jaka mi się marzy, bo najpierw wyśniłam sobie meble, a potem dostosowałam do tego ściany ;)

Wiem, że pokoje pomieszczą meble, które chcę do nich wstawić, że salon mam tak ustawny, jak tego chciałam.

Wiem, że nie mam pomieszczenia, które "małe, bo małe, ale jest" - jeśli jest małe to dlatego, że większego nie potrzebowałam i odwrotnie - jeśli jest duże, to dlatego, że tak chciałam (jak komunikacja na przykład). I nie chodzi o to, żeby swój projekt wychwalać, tylko żeby być do niego przekonanym.

Kompromisy nie są niczym złym i wszędzie ich pełno - w moim projekcie też.

Ale są to kompromisy, które nie wpłynęły w sposób znaczący ani na wygodę, ani na nasze wymagania, ani na to, jak sobie ten dom wyobrażaliśmy.

 

Mnie trudno obiektywnie oceniać projekty, które Tobie podsyłam, bo sama mam nieco inne oczekiwania, ale jeśli Ty sam na etapie poszukiwania projektu piszesz, że "jakoś to będzie", albo "mała bo mała, ale lepsza niż żadna" to według mnie ten dom nawet nie stał koło Twojego wymarzonego.

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że jestem Ci wdzięczny za parę super propozycji ,ale - wybacz szczerość ,te dwie ostatnie mi się nie podobają.Mogę szczerze?

pierwszy- wygląda jak tania namiastka domu

drugi-jeszcze nie wiem ,muszę się po południu bliżej przyjrzeć.Niby ciekawy wewnątrz ,ale pokój od wjazdu ,kuchnia z tyłu....no nie wiem.I taki może jakby pretensjonalny z zewnątrz

 

A z tą działką to możesz mieć rację,że nim wybiorę projekt to mi się odrolnią te rolne :)

 

Tania namiastka domu...???Akurat Z41 przez pewien czas bardzo mi się podobał,ale nie o to chodzi po prostu bardzo nie spodobało mi się to określenie. Bo niby jak ma ten dom wyglądać żeby nie był namiastką domu ??!! Wywal sobie piętrowiec,to z pewnością będzie szał.

Idź wreszcie do architekta po projekt indywidualny!

Powo!!!

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to wszystko jest ok.Spiżarnia jest -wczoraj mierzyłem na moje potrzeby wystarczy.Sypialnia rodziców jest ponad 15 i do tego garderoba 3.6 i jest ok.Dla starszej córki pokój (po połączeniu 12i13)wyjdzie 16metrów i jest ok .Może nawet troszkę zwiększę jego kosztem i tak duże pom.gosp .W salonie zabuduje ściankę koło pom 17 ,raz że bardziej będzie ustawny ,dwa że bardziej wydzielona zostanie część sypialna.Podoba mi się.Wchodzi na działkę.Jakiś kompromis zawsze gdzieś jest,ale być może w przypadku tej chałupki ten kompromis jest bardzo niewielki.Pozostanie domem parterowym z schodami w pom gosp na strych,gdyby kiedyś zaszła potrzeba adaptacji poddasza to będzie taka możliwość ,co też jest plusem

Podpowiedzcie co z nim nie tak ,bo zapewne nie wszystko widzę,a jakoś mam wrażenie ,że macie na koncu języka ,żeby powiedzieć - stary kompletnie zle tu i tu i tu i tam i jeszcze tam.

Jedyne o czym teraz myślę w związku z zakupem innej działki i jej kształtem to czy nie będzie problemem garaż osobno.Jeśli z przodu domu to będzie wątpliwą ozdobą od frontu,jeśli z tyłu to kto będzie tyrał z łopatą.Najlepiej może w bryle a na drugie auto wiata z boku przy garażu w bryle.Noi to się może okazać najpoważniejszym problem tego projektu - brak garażu.Choć jeszcze tego nie wiem ,bo jestem na etapie ustawiania sobie tego wszystkiego

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku drogi :)

prosiłeś o jaśniejsze wytłumaczenie to napisałam, co myślę.

Nie miałam złych zamiarów :)

Wszystko co miałam na końcu języka mogłeś przeczytać.

Gdybym miała napisać swoją subiektywną opinię na temat tego projektu, to nic by ona nie wniosła, bo czego innego szukamy.

Pod kątem Twoich potrzeb patrząc - na nie są według mnie skośne ściany w pomieszczeniach, które znacznie zmniejszają ustawność - w tym projekcie jest ich sztuk 3.

Poza tym - jak chcesz postawić garaż w głębi działki, jeśli z przodu będzie dom a działka jest wąska? No, chyba że możesz zrobić wjazd na działkę od strony dłuższej granicy.

 

P.S. Twój ostatni post był nieco bardziej przekonujący do tego projektu niż pozostałe :)

 

P.S.2. Według mnie duuuuuuuużo fajniejszy i o niebo ładniejszy jest z41 ;) A widziałeś jego wersję Z41+? Tam dopiero są fajne pokoje (chociaż zrobili wejście pod kątem). Z 24 też fajny.

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anuś nie widzę cudów w z41 - z zewnątrz jak karmnik dla ptaków (ale o gustach nie ma co dyskutować) w środku -żeby wejść do kuchni trzeba przejść przez salon ,WC na wprost stołu w jadalni ,pom.gosp - dla mnie pomieszczenie brudne - również vis-a vis jadalni do tego w środku domu.Ani wew ani z zewn jak dla mnie.

154 razy lepszy w/g mnie jest w ten w imbirze.

Z24 wygląda jak muminek i też ma podobne wady (WC lepiej bo dalej ale pom.gosp wewnątrz domu i blisko salonu-odpada)

Co do garażu to garaż w głebi to chyba nie problem - koło domu jest po 4m z każdej strony , wystarczy by wjechać autem za dom do garażu.Nawet autem ciężarowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, bo dostrzegłem ,jakby to powiedzieć, brak tajemnicy tego projektu - tzn korytarz na wprost wzdłuż pokoje,gdyby gdzieś skręcał ,zakręcał tak by wchodzący nie wiedział co jest dalej....i ja żebym odczuwał taką tejemniczą intymność.A tak to każdy wie gdzie początek i koniec.Tak trochę się śmieję (ale trochę to prawda)

Dla mnie nie wiem czy indywidualny poradzi haha

Ale z zewnątrz za to jest ok.NIe robi wrażenia takiego wąskiego specjalnie na wąską działkę (choć mówią ,że 19-20m to nie wąsko.Choć znam takich co im 25 wąsko.Różnie to bywa)Podobnie tzn chyba bardziej podoba mi się D22 Zaciszny z zewnątrz tu jakby w ogóle nie ma wrażenia "wąskości "

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...