Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wymagana dzialka do tego projektu to 19,30 ,mysle ze mozna by bylo skrocic o 30cm ten wykusz w lazience i ok ,bez likwidowania okien ,czy innych przerobek,ten dom Ci sie miesci na dzialce,po obu stronach zostaje po 4 m,lub jak chcesz to 3m z jednej i 5m z drugiej .Poddasze nie jest opisane ,bo jako uzytkowe w tym projekcie nie wystepuje ,jest to dom parterowy,jednak przy kacie 30 st , wysokosci budynku 7,20 i stosunkowo prostym dachu na 30m kw. pelnej wysokosci w czesci srodkowej mozesz spokojnie liczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile tam będzie miejsca na ew poddaszu,zależy chyba jeszcze od konstrukcji dachu.

On ma 13m szerokości.Po 3m z każdej (nie po 4 ) to już 19.NIe wiem i tak czemu 3m zakładają,okna wszak są (narożne to może tak może być).Nie wiem czy 3m nie mało,musi być wjazd za dom (jakby coś kiedyś robił musi tam ciężarówka wjechać,więc 4m by się chyba zdało).Noi likwidacja wykuszu - powiem Ci ,że nie lubię zmieniać wizji architekta na zewnątrz ,licząc ,że bardziej niż ja wie co robi.Widziałem wiele domów gdzie ktoś coś zlikwidował z pozoru mało istotnego a dom tracił strasznie na wyglądzie.Widziałem też odwrotne sytuacje ale duuuużo rzadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek131 jeżeli chodzi o dach to zawsze można sobie podnieść, na forum znalałam osoby które budowały ten projekt i zwiększały właśnie kąt nachylenia dachu. Ja absolutnie nie chciałam mieć użytkowego poddasza dlatego taki kąt nachylenia no i oczywiście taki mi się podoba Jeżeli chodzi o brak podziału.. hmmm nie przeszkadza nam to w ogóle, mieszkamy sami z 9miesieczyn synkiem.. i nie widzimy w tym jakiegoś problemu. Kto do nas wchodzi to jest zdziwiony, że tyle przestrzeni jest w środku, z zewnątrz domek na taki nie wygląda.. Łazienka jedna jest nasza jedna dla gości Chcieliśmy zrobić sobie wejście z jednego pokoju do łazienki, ale w końcu pozostało tak jak jest w projekcie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Tomku te 4m od granicy to może być wąsko na ciężarówkę, weź pod uwagę jeszcze wystający okap i może być problem z przejechaniem.

A skos dachu 30 st. jest całkiem spory. Jeśli chcesz mieć u góry przestrzeń to konstrukcja z wiązarów, będzie dobrym rozwiązaniem - tak mam w swoim Irysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ratujta i dajta jeszcze jaką fajną parterówkę ,bo ja już nic nie mogę znależść na działkę 19m i będę musiał na starość po schodach tyrać

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bil/?AreaMaxMenu=120

 

Kojarzę, że to chyba już było, ale na wszelki wypadek raz jeszcze... http://www.archipelag.pl/projekty-domow/karmen/rzuty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Poszukuję projektu domu, najlepiej parterowego z kominkiem, 4 lub 5 pokojami (ew. możliwość adaptacji poddasza), 2 łazienkami i dwustanowiskowym garażem. Działka ma wymiary ok. 36m (szerokość, wjazd od wschodu) na 24m (głębokość).

 

Projekt, który mi bardzo przypadł do gustu to względnie nowy projekt pracowni Lipińscy - DCB57 Somerset. Ewentualne zmiany, które bym rozważał to powiększenie wc, tak żeby zmieścić na tej powierzchni prysznic. Dodatkowo zastanawiam się nad przesunięciem w jakiś sposób tylnej połaci dachowej, tak żeby powstał zadaszony taras.

 

W ostatnim czasie zainteresował mnie także nowy projekt Muratora - M119 Radosny poranek. Wg moich kryteriów ten projekt ma dwie podstawowe zalety - dodatkowy pokój i zadaszony taras od zachodniej strony. Minusem jest brak dużej garderoby przy sypialni, chociaż ten mankament można rozwiązać łącząc dwa pokoje (8 i 9) w dużą sypialnie małżeńską i wydzielając z niej garderobę (tracąc w ten sposób główny atut). Ponadto to, co szczególnie podoba mi się w Somerset, to duże przeszklenia z tyłu (zachodnia strona) oraz wyjście do ogrodu z sypialni (południowa strona w moim przypadku). Wyjście do ogrodu z sypialni, pod warunkiem jej umieszczenia po stronie zachodniej, zakładam, że również można uzyskać w M119, modyfikując powierzchnie okienne i aranżując przy sypialni niewielki taras. Przy takiej głębokości działki, plusem Somerset jest jego mniejsza głębokość - przy zachowaniu 5m linii zabudowy od ściany budynku zostaje z tyłu nieco ponad 6,5m, natomiast przy M119 byłoby to nieco ponad 5m. Niby niewielka różnica, ale jednak, a od tamtej strony w obydwu projektach są umiejscowione tarasy.

 

Chętnie poznam Wasze zdanie w temacie tych dwóch projektów i ewentualnych modyfikacji. Dodatkowo, jak myślicie, który projekt będzie bardziej kosztowny pod względem kosztów budowy i utrzymania? Teoretycznie wg wycen, stan surowy zamknięty 257 tys. (Somerset) i 234 tys. (Radosny poranek), ale projekt Muratora zakłada dach z blachodachówki i ocieplenie ze styropianu 10-15 cm. W Somerset dachówka cementowa i 20 cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja chyba nawet indywidualnego nie zrobię.Wyczytałem na forum dwie czy trzy pozytywne opinie o Biurze Konstruktor z Chrzanowa.Blisko.Indywidualny 5tys.Zapytałem czy można podjechać zamienić parę słów z architektem, bo chciałbym zlecić indywidualny,ale potrzebuję naprowadzenia i jakiejś pół godzinki rozmowy bo działka wąska a koncepcji wiele.Ok ,można przyjechać,zawsze ktoś jest.Fajnie.Przyjechałem ,wchodzę do sekretariatu (tak wygląda) i ta pani która odbiera rozmowy w tymże sekretariacie której anonsowałem swój przyjazd ,na moje pytanie ,że chciałem z tym architektem słów kilka zamienić,otóż pani mówi ,że mogę z nią.Się trochę zdziwiłem ,ale coż ,nie wypada inaczej ,więc nawijam w czym rzecz.Laska 20parę lat widzę ,że coś tam wie ,jakby z osłuchania w związku z miejscem w którym pracuje, ale nie wygląda mi to na rozmowę z architektem.Nawijam dalej ,co jakiś czas sugerując ,że ja bym z tym architektem chciał.W końcu widząc ,że laska naprawdę nie jest w stanie mi pomóc ,proszę ,że może jednak z tym architektem było by celowe.Stwierdza,że zawoła jakąś starszą panią,bardziej doświadczoną ,która pewnie dostanie ten projekt do narysowania.Wiek tej drugiej pani się różni,ale różnicy w poziomie wiedzy nie dostrzegam.Proszę więc o wizytówkę (w jednym i drugim przypadku) ,bo przeca nie zapytam czy Pani to architekt (grzeczny i delikatny staram się być zawsze)-taki fortel mały na szybko -myślę na wizytówce bedzie pisać.Dostałem ,ale wizytówkę właściciela biura ,a nazwisko Pani se miałem zapisać na odwrocie.

Tak więc najkrócej podsumowując - MASAKRA.

A ma to być tak ,że mówię tej lasce w sekretariacie co chcę,wpłacam 1500zaliczki.Oni rysują ,jak narysują wołają ,jak się nie podoba zmieniamy aż się spodoba(nie wiem ile razy możemy zmieniać)Chyba jacyś technicy budowlani rysują (pomiędzy odbieraniem telefonów w sekretariacie)architekt podbija i cześć.Nie co dzień robię projekty indywidualne i może mam fałszywe wyobrażanie ,ale jest ono totalnie inne od tego co opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...