Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ło matko :o takie mamy oczy po zobaczeniu domkow Szewczyka. No i mamy znowu faworyta: ten z gabinetem. Jakby tak zmniejszyc gabinet i powiekszyc kuchnie, to mozna wstawic jakas scianke, bo wole zamknieta kuchnie. No i salon z tej strony co trzeba, bo dzialka "nasza" ma wjazd od pld-wsch, a od pln-zach jest widok na las :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie maz wrocil z empiku z katalogiem i tak sobie patrze, ze ten domek z gabinetem jest calkiem calkiem i nie musi byc taki drogi :wink: Zamiast wykuszu w kuchni wstawilabym zwykle okno, bo on i tak mi jakos tam nie pasuje, tylko ze po bokach tez sa wykusze chyba. E tam! wywalic :lol: i juz odpada milion gasiorow dachowych. No i jeszcze przydalby sie taki widok na jezioro, ale bedziemy mieli widok na las, wiec jest podobienstwo :wink: Tylko sie tak zastanawiam, czy mozna sobie wchodzic prosto z garazu do holu. Taaaak, coraz bardziej mi sie podoba, no i metraz mnie nie przeraza. Dobrze, ze nie jestesmy milionerami, bo pewnie wypadaloby miec przynajmniej 300-metrowa chalupinke i robic codziennie tysiac kilometrow :evil:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się parterowy projekt MURATORA C34. Mam jedynie wątpliwości czy nie jest za mało pomieszczeń gospodarczych, i czy nie za dużo traci się powierzchni na korytarz za kominkiem. Gdyby jeszcze mógłby być strych na poddaszu, to chyba całkiem niezły projekt.

Pozdrawiam Gajma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mnie nie podoba sie WC, bo tak umiejscowione ( przy przejsciu z garazu do domu i na wprost glownego wejscia) nie spelnia wlasciwie zadnej sensownej funkcji. Drugie WC spelnialoby swoje zadanie, gdyby znajdowalo sie przy jakims pokoju goscinnym. I zgadzam sie z Witem, ze kuchnia powinna byc z jednej strony zamknieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jedno proste pytanie: czy jest ktoś kto wybudował dom parterowy bez użytkowego poddasza i teraz tego żałuje, tzn. gdyby budował od początku, to wybrałby wariant z poddaszem użytkowym. Ja mam obecnie poważny dylemat wyboru pomiędzy projektami D24 (parterówka bez poddasza), a D12b (parterówka z poddaszem). Proszę o wszelkie uwagi.

 

Pozdrawiam

 

a dla mnie parterowy to jakby nie dom, parter + poddasze użytkowe to tez dobre powiązanie domu z ogrodem, po schodach biegasz dla zdrowia :), masz klarowny podzial na czesc dzienna i kuchnie (na dole) i prywatny azyl (na gorze). Argumenty ze parterowka jest tansza sa nieobiektywne, wieokrotnie robiono porownania kosztow chocby w Muratorze, nie mozna stwierdzic czy parterowy jest tanszy w budowie od pietrowki, decyduje tak naprawde standart i rodzaj wykonczenia.

w parterowym napewno masz drozsze od pietrowki:

-fundamenty (wiekszy wykop)

-dach (wieksza plasczyzna najczesciej bardziej skomplikowana)

-wiecej metrow w srodku tracisz na komunikacje, przejscia

-wieksza kubature -drosze rachunki za ogrzewanie

Ale tak naprawde kazdy decyduje wg. wlasnego gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy oto moi faworyci:

1/http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010100&VAT=0&pid=292&ExtraNavText=Irma%20II

2/http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=40&form=simple&seek=;1;0;;;0;19;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Idalia

3/http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=displayprojection&item=75&usid=1

4/http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=75

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję BM-81 z Agrobisp. Za miesiąc stawiam więźbę. Mam jednak sporo zmian, np. użytkowe poddasze pod dachem o kącie 32, a nie 22 jak w projekcie, kominek w rogu przy oknie, schody tam, gdzie pokój 13m2. Poza tym układ pozostaje bez zmian i uważam, że jest bardzo interesujący. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz. Dodam tylko, że piszę z pracy, w właśnie wybieram się na 1 m-c urlopu (urodziła mi się córeczka :p ) i nie będę mógł przez ten okres odpisać, sorry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...