Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Arturo nie wież jak te pompy co podałeś w linku się sprawują i ile faktycznie kosztuje montaż tejpompy powietrznej oraz jak to się odbija na rachunkach.

Wg użytkowników spisują się bardzo fajnie,jeśli chodzi o zużycie energii w porze letniej to pracują z COP ok.3,5-4 czyli zużycie będzie 3,5-4 raza mniejsze niż gdybyś cwu grzał prądem.

Montaż pompy możesz zlecić hydraulikowi a koszt nie powinien być większy niż 500zł,akurat przy tych pompach wystarczy wyprowadzić dwa kanały na zewnątrz,podłączyć hydraulicznie pod instalacje cwu i włączyć wtyczkę do gniazdka ;)

Z drugiej strony przelicz czy za cenę kotła na ekogroszek+komina+pompy ciepła do cwu nie będziesz miał jednej pompy ciepła do całości czyli do c.o i cwu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa sądzę,że tak będzie.

 

Dostałem wycene z firmy na montaż PC i teraz mam mały mętllik:)

Rzuć zapytanie o wycenę powietrznej to dopiero będziesz miał mętlik w głowie,gruntowe z uwagi na DZ są drogie ;)

Podstawa to niskie straty ciepła przez dom a dopiero potem przychodzi kolej na wybór źródła ciepła bo od tego głównie zależy wycena pomp ciepła czy każdego innego systemu grzewczego.

Lektura forum i nauka o budowaniu domu się kłania ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na działkę i wogóle podoba nam się*Apis z pracowni DOMENA

Znalaząłm w ich katalogu .

 

W każdym razie kupujemy APISA

 

Moja koleżanka wybudowała Apisa.Plus za to,że mieści się na wąskich działkach.To naprawdę spory dom,teraz sobie pluje,że za duży,że za drogi w budowie,że kiedy całkowicie wykończy ,a koniec końców, że trzeba było parterówkę ;)

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY parterówka do mnie na działkę nie wejdzie.

Sokrates jest ciekawy - ładnie wygląda i ma fajną funkcję.

Mi tez podobała się*Ismena

 

Nie podoba mi się w tym projekcie połączenie kuchnia + salon+ kotłownia-ni to kuchnia ni od razu salon:/ Choć wizualnie jest ładny.Zdecydowanie jednak SOKRATES lepszy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

No to może ja się też podepnę pod ten temat. Również planujemy parterówką BEZ PODDASZA UŻYTKOWEGO, ze stryszkiem. Nie wiem, może startniemy poźnym latem, może wczesną jesienią. Projekt indywidualny - kuchnia ze spiżarką, jadalnia, salon, 3 sypialnie, garderoba, łazienka, wc, pralnia, kotłownia(to raczej pomieszczenie gospodarcze), garaż 2-stanowiskowy, kąt nachylenia dachu 27st., ogrzewanie podłogowe (gaz), kominek z DGP, strop drewniany z belkami widocznymi z dołu(przynajmniej w większości pomieszczeń), więźba tradycyjna, ściany z ceramiki, fundament z bloczków, wentylacja grawitacyjna, rolety zewnętrzne. Dom idący w stronę energooszczędnego, ale bez przesady. Mamy wycenę SSO na kwotę ok. 55-60tys. zł. Jak dla mnie to trochę za dużo, ale ekipa jest sprawdzona, oglądaliśmy kilka ich wykonań i rozmawialiśmy z mieszkańcami, poza tym nic mnie nie interesuje - oczywiście trza rękę trzymać na pulsie. Powierzchnia użytkowa - 155m2 + 35m2(garaż), w zasadzie nie wiem co jeszcze rozważyć, zmienić, powiem szczerze, że zastanawiałem się i zastanawiam nadal nad rekuperacją, na tę chwilę, jest NIE, ale ...

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

No to może ja się też podepnę pod ten temat. Również planujemy parterówką BEZ PODDASZA UŻYTKOWEGO, ze stryszkiem. Nie wiem, może startniemy poźnym latem, może wczesną jesienią. Projekt indywidualny - kuchnia ze spiżarką, jadalnia, salon, 3 sypialnie, garderoba, łazienka, wc, pralnia, kotłownia(to raczej pomieszczenie gospodarcze), garaż 2-stanowiskowy, kąt nachylenia dachu 27st., ogrzewanie podłogowe (gaz), kominek z DGP, strop drewniany z belkami widocznymi z dołu(przynajmniej w większości pomieszczeń), więźba tradycyjna, ściany z ceramiki, fundament z bloczków, wentylacja grawitacyjna, rolety zewnętrzne. Dom idący w stronę energooszczędnego, ale bez przesady. Mamy wycenę SSO na kwotę ok. 55-60tys. zł. Jak dla mnie to trochę za dużo, ale ekipa jest sprawdzona, oglądaliśmy kilka ich wykonań i rozmawialiśmy z mieszkańcami, poza tym nic mnie nie interesuje - oczywiście trza rękę trzymać na pulsie. Powierzchnia użytkowa - 155m2 + 35m2(garaż), w zasadzie nie wiem co jeszcze rozważyć, zmienić, powiem szczerze, że zastanawiałem się i zastanawiam nadal nad rekuperacją, na tę chwilę, jest NIE, ale ...

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

za co masz ta wycene 55-60 tys ? za sama prace czy razem z materialem bo ani w jedna ani druga strone mi nie pasuje. buduje podobny dom i ceny zupelnie inne. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co masz ta wycene 55-60 tys ? za sama prace czy razem z materialem bo ani w jedna ani druga strone mi nie pasuje. buduje podobny dom i ceny zupelnie inne. pozdrawiam.

 

No za robociznę przecie... Wiem, że to trochę dużo, ale widzieliśmy z żonką kilka ich wykonań, mieszkańcy nie mają zastrzeżeń. Poza tym nie interesują mnie tematy załatwiań koparek, utwardzania wjazdu, wszelkich jakby to powiedzieć prac dodatkowych i pobocznych, a zabierających mnóstwo czasu, którego zwyczajnie nie mamy. A powiedz jak to wygląda u Ciebie, wszelkie porównania, sugestie bardzo cenne.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za robociznę przecie... Wiem, że to trochę dużo, ale widzieliśmy z żonką kilka ich wykonań, mieszkańcy nie mają zastrzeżeń. Poza tym nie interesują mnie tematy załatwiań koparek, utwardzania wjazdu, wszelkich jakby to powiedzieć prac dodatkowych i pobocznych, a zabierających mnóstwo czasu, którego zwyczajnie nie mamy. A powiedz jak to wygląda u Ciebie, wszelkie porównania, sugestie bardzo cenne.

P

U mnie za robocizne SSO z dachówką z ociepleniem poddasza umówiony jestem na 35 tys sasiad obok płacił 50 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my za dom 126m2+50m2garaz i pg płacimy 37 tys.wraz z położeniem pokrycia dachowego w postaci blachy na rąbek co do tanich robót nie należy.mysle,że 60 tys.to gruba przesada

Też tak uważam mieszkam w małej miejscowości jak rozeszło się że planuję budowe cztery osoby przyszły z propozycją budowy ceny oscylowały od 30 do 50 tyś.Teraz jest dużo ekip budowlanych także można się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za robociznę przecie... Wiem, że to trochę dużo, ale widzieliśmy z żonką kilka ich wykonań, mieszkańcy nie mają zastrzeżeń. Poza tym nie interesują mnie tematy załatwiań koparek, utwardzania wjazdu, wszelkich jakby to powiedzieć prac dodatkowych i pobocznych, a zabierających mnóstwo czasu, którego zwyczajnie nie mamy. A powiedz jak to wygląda u Ciebie, wszelkie porównania, sugestie bardzo cenne.

P

 

ja place 31 tys wraz z polozeniem kanalizacji w fundamencie. tez mnie nic nie interesuje i z ekipy jestem bardzo zadowolony. ale tez np. mialem wycene na ten sam zakres prac za 51 tys. wiele osob polecalo mi ta firme za 51 tys i bylem napalony na nich ale jak zebralem pare ofert to zaczalem trzezwiej myslec. Tobie tez to radze :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie i uwagi. Cenne, warto je wszystkie zbierać, by mieć jak najlepsze rozeznanie. Powiem tak, zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dosyć drogo, z drugiej strony wiem, że tańszej ekipy jak za min. 45 tys. nie znajdę u siebie (teren Podbeskidzia). Skąd to wiem? Otóż szwagier ma budowę w SSZ, nie powiem Wam ile mu wyszedł SSO, bo On budował całkowicie inaczej - sam z murarzem, ale pokazywał mi kilka wycen (bodajże 6) swojej chałupy (145m2) i nie było żadnej poniżej 40 tys. Najtańsza opiewała z tego co pamiętam na 42 tys. zł, a najdroższa na 70 z hakiem. Większość zaś była w przedziale 45-55 tys. zł. No więc u mnie przy większej znacznie powierzchni (z garażem jest tego 190m2) i dachu wielospadowym ponad 350m2 nie będzie taniej. Pytanie raczej, o ile drożej. Fakt faktem, że wycena, którą mam jest jak do tej pory jedyną, nie mogę więc mieć wprost odniesienia do innych. Zapomniałem też dodać, że jest ona tylko na podstawie rzutu parteru, gotowy projekt będzie za jakiś tydzień-dwa. Oferent zaznaczył, że jest też dlatego z hakiem, z uwagi na te niepełne dane.Tak więc myślę sobie, że poczekam na ten gotowy projekt i dam ponownie do wyceny tej samej firmie i 2-3 innym, ale też w miarę sprawdzonym. Moim zdaniem nie ma sensu wyceniać u kogo popadnie, bo po co ...

 

Flisiu - ja w tej wycenie mam wiele rzeczy dodatkowych, między innymi drenaż cały, kanalizację, deszczówkę, odgromówkę, itd., a nie było jeszcze negocjacji, więc myślę, że gdyby udało mi się zbić w okolice 50 tys., to nie będę wybrzydzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że parterówki są fajne i jest na to wiele dobrych przykładów. Podstawową zaletą takiego domu jest nie tylko brak schodów, ale i praktycznie nieograniczona dostępność zewnętrza z każdego pomieszczenia. Dla przykładu można sobie wyobrazić salon łazienkowy lub biuro z wyjściem na zielony ogród. Wszystko zależy od działki, ponieważ teoretycznie powinna być duża, choć są przykłady na to, że i na niewygodnej działce można urządzić fajny dom parterowy np.: http://www.medusagroup.pl/?p=177. To czy dom będzie wyglądał nowocześnie będzie zależało od projektu i projektanta, przyjętych proporcji domu, materiałów itp. Czy wtopi się w otoczenie będzie zależało od otoczenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moze jeszcze doradze, ze szukajcie wlasnie takich ekip, ktore ktos poleca i z ktorymi dobrze sie rozmawia.

 

Poleca tj. znacie te osobe, ktora wam rekomenduje ekipe i najlepiej macie mozliwosc sprawdzenia jak wygladaja domy autorstwa danej ekipy.

 

Osobiscie sam sie przekonalem, ze pomimo, ze mam polecana ekipe nie umieja dobrze robic w ceramice, ale na gazobetonie juz zeby zjedli wiec wybralem ta ekipe i material, w ktorym czuja sie najlepiej. Ceramika ma swoje plusy no ale ja wole prostrzy material i solidne wykonanie niz denerwowanie sie ze cos tam zle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLilith w początkowym planie był kocioł na groszek z podajnikiem plus "coś" do ogrzewania c.w.u latem, myśleliśmy o pompie powietrze woda lub zwykły junkers.

Teraz myślimy czy aby nie założyć pieca gazowego kondensacyjnego WOLFa.

Gaz idzie nam przez działkę i z tego co się dowiedziałam to koszt przyłączenia do budynku wyniósł by mnie 2100 zł (we wtorek jadę do Pana który się tym zajmuje to będę wiedziała dokładnie co i jak)

Sami już nie wiemy bo co osoba to inna opinia :)

Dziennik założyłam ale niezbyt mi to idzie nie ogarnęłam jeszcze tego forum ;)

nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę bo ciągle coś zmieniamy kombinujemy ale z drugiej strony wolę to dograć niż potem czegoś żałować. Budować będziemy z DFYFIXa więc myślę, że nadgonimy zaległości czasowe.

 

Pozdrawiam

 

Witaj! Pozwolę sobie odradzić kocioł na paliwo stałe. Budujemy dom, pomiszkując obecnie u teściów posiadających kocioł na miał/węgiel/drewno, tzw. "śmieciowy": brud, czas spędzony przy obsłudze kotła, brak gwarancji ciepłej wody "teraz i już"... Nie mamy gazu ziemnego na działce,a mimo to zdecydowaliśmy się na kocioł kondensacyjny gazowy. Zapłacimy więcej,ale komfort jest bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...