Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
zwłaszcza uroku dodają w domu w okolicy lasu jak non-stop guanem ptasim szyby zafajdane :lol2:

 

mieszkam w lesie,w parterówce,ale mam antresolę i na niej 2 okna dachowe,2 metry od sosny,na której siedzi mnóstwo ptaków (wprawdzie mam też 2 koty,ale ptaki wyżej)+ kawki w kominie w sezonie letnim:D

zero guana, od 7 lat nic takiego nie spadło na moje szyby w oknach dachowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji chciałam zmienić swoją opinię o parterówce,na poprzedniej stronie pisałam o miłości do piętrówki,potem kilku wykonawców podało swoje ceny w opcji a-parterówka, b-poddasze uż. i wymiękłam. Rozbudowuję się tylko w bok + stryszek użytkowy,moze łazienka na górze mała i to wszystko.Niestety - koszty w moim przypadku (ścianka,wieniec,wykończenie poddasza) są 2x wyższe,więc zostaję przy parterówce....i staram się znaleźć więcej plusów parterówki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku wiedzielismy, ze chcemy parterowke (maz ma problemy z kregoslupem , ja z kolanami) - 116m2 powierzchni uzytkowej + 30m2 garaz i kotlownia.

W miedzy czasie okazalo sie, ze bedziemy na czas budowy mieszkac w domu z poddaszem uzytkowym. Masakra - do tej pory, przebywajac w takich domach, nigdy nie zdawalam sobie sprawy z tego i nigdy nie mialam z tym problemu. Do momentu zamieszkania - gonienie za kazdym razem tam i z powrotem (na poczatku, jak sie wprowadzilismy to rano po zejsciu na dol zapominalam, co jest do zrobienia, lub, ze cos mialam zrobic na gorze, a przypominalam sobie dopiero wieczorem jak sie szlo spac - wieczorem juz bylo pozno, wiec sie przekladalo na nastepny dzien i tak w kolko), notorycznie zawsze "cos" czeka przy schodach, zeby zaniesc lub zniesc, latanie z odkurzaczem czy mopem po schodach to tez nie bajka, ciagle pod schodami jest nasmiecione, zakurzone (a jak musze "dojsc" na kolanach pod skosy, zeby posprzatac...to dobrze, ze wtedy nikt mnie nie slyszy), nie mowie juz o temperaturze w lecie na poddaszu, o trudnym wykorzystaniu skosow, utrudnionym doplywie swiezego powietrza pod te skosy (przynajmniej przy wentylacji grawitacyjnej - po prostu trzeba duzo dluzej wietrzyc, zeby swieze powietrze dotarlo pod skosy - nie wiem dlaczego tak jest), itd...

Jestemy bardzo zadowoleni z wyboru budowy domu parterowego, na jesien powinnismy juz byc na swoim...Pozdrawiam Wszystkich Budujacych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No to juz po frytkach,

 

Po szybkiej kalkulacji wyszlo 38 tys sam material na fudnament koszt podskoczyl od wstepnych szacunkow o 10 tys w zwiazku z wymiana gruntu 600 t piasku

 

Koparka rozjezdzila mi wykop glina nie przepuszcza wody i zrobil sie kisiel.

 

Plyta fundamentowa material 30 tys robota 10 tys chyba juz bardziej by mi sie oplacila, szybciej, taniej, prosciej i lepiej :(

 

Teraz juz mam dziure wiec trzeba lac chudziaka i robic te nieszczesne lawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz po frytkach,

Koparka rozjezdzila mi wykop glina nie przepuszcza wody i zrobil sie kisiel.

Plyta fundamentowa material chyba juz bardziej by mi sie oplacila, szybciej, taniej, prosciej i lepiej :(

Teraz juz mam dziure wiec trzeba lac chudziaka i robic te nieszczesne lawy.

O, to to .

Jak ja Cię Wadus rozumiem. Doszłam do tych samych wniosków :bash: , szkoda że nieco za późno:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, również przymierzamy się do budowy domu parterowego, projekt indywidualny 125mkw+garaż jednostanowiskowy, płyta fundamentowa, ściany gazobeton, dach- prefabrykowane wiązary. Projekt "się robi" a my próbujemy szacować koszty, na samym początku czekać nas będzie wymiana gruntu ok 500ton, a to chyba i tak całkiem sympatyczna kwota (choć i tak boli )przy cenie płyty wielkosci ok 190mkw i dachu ok 300m, start prawdopodobnie na wiosnę 2014 ale cenne dane z forum czas zacząć gromadzić i przetwarzać:) Pozdrowienia dla fanów parterówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tylko to wiecej powierzchni to ile jest, 15-20 m2 zabudowy wiecej?

 

Mi sie bylo trudno zmiescic bo dzialka waska na srednio 18 metrow, ale przy dzialce powyzej 20 x 20 problem jest niezauwazalny, zwlaszcze ze znikaja 2 klatki schodowe.

 

Taka sobie parterowka 90 m2 niczym nie ustepuje domowi z poddaszem 110 m2, roznica w powierzchni zabudowy bedzie ok. 20 metrow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z żoną zdecydowaliśmy się na parterówkę, nie ukrywam, że jak większość chcielibyśmy zbudować go jak najtaniej, ale żeby nie było obskurnie oczywiście :)

Na dziś, wybór padł na projekt Colorado S-GL 486, ale także szukam czegoś dalej.

Jeśli ten dom ma jakieś 'ukryte' właściwości, dzięki którym jego wybudowanie podniesie znacząco cenę, to proszę mi wskazać.

Ewentualnie może ktoś polecić jakiś fajny projekt domu parterowego, interesuje nas : parterówka bez poddasza użytkowego (ew. schowek), dach kopertowy, 3 pokoje+salon+kuchnia+łazienka+toaleta+pom. gosp. do 120m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dom ma jakieś 'ukryte' właściwości, dzięki którym jego wybudowanie podniesie znacząco cenę, to proszę mi wskazać.

Ewentualnie może ktoś polecić jakiś fajny projekt domu parterowego, interesuje nas : parterówka bez poddasza użytkowego (ew. schowek), dach kopertowy, 3 pokoje+salon+kuchnia+łazienka+toaleta+pom. gosp. do 120m2

 

Może projekt przemyślany :) tylko, że z garażem

http://projekty.muratordom.pl/projekt_przemyslany,555,0,0.htm

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102055-Dom-M42-Przemy%C5%9Blany-z-Muratora-Projekt-domu-Przemy%C5%9Blany-Murator-M42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie zakładaj dziennika.Wyobraźnia pobudza :) do działania.(Schody takie bajeranckie,stal nierdzewna,szkło i drewno to 30-40kPLN). Sypialnie przy skośnych sufitach to nędzna kubatura,w lecie duchota .Przed wojną na poddaszu spała służba a nie Pan z Panią lub ich potomstwo.

 

Przyzwoite schody drewniane to wydatek 15 tys zlotych.

Kto Ci powiedzial, ze z definicji poddasze to sypialnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...