Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sądzę że wszystko zależy od działki i tego jak liczną mamy rodzinę = jak duży dom potrzebny. Uważam że duże parterówki zajmujące lwią część działki nie są ciekawym rozwiązaniem. W takim przypadku lepiej postawić piętrowy nieduży domek.

 

z twojej wypowiedzi wynika, że dla 5-osobowej rodziny potrzeba albo piętrówki 120m2 pow.uż. , albo parterówki 250m2 pow.uż. - albo nie ogarnąłem wypowiedzi, bo jak chcemy 120m2 pow.uż w parterówce to pow zabudowy 120m2, a jak z poddaszem, to pow zabudowy 70m2 - gdzie tu kolosalna różnica na działce 300m2?

 

gdzie tu logika?

 

dobrze zaprojektowana parterowka będzie tańsza w wykonaniu od tej z użytkowym poddasze tego samego metrażu - mówimy o domu, czyli tym w czym mieszkamy, a nie o samej skorupie, co poniektórzy tutaj pokręceni nazywają szumnie "domem"

 

Jak się wie jak to i ogrzewać można za małe pieniądze - przynajmniej kilku na tym forum to już udowodniło.

Edytowane przez gentoonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze myślisz ;) Ja mam pełne 118m2 pow.uzytkowej o wys.2.7m teraz pytanie o ile więcej m2 po podlogach trzeba wybudować w poddaszu żeby mieć 118m2 o wys.2,7m ? Sądzę że co najmniej będzie to dom o pow.po podlogach ok.150m2,także wtedy można porównywać bo fizyki nie da się oszukać :)

 

A kto mowi, ze na pietrze MUSZA byc skosy? Co to za "ciasne" myslenie o domu pietrowym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mowi, ze na pietrze MUSZA byc skosy? Co to za "ciasne" myslenie o domu pietrowym? :)

 

To może procentowo albo statystycznie podaj ile użytkowych poddaszy nie ma skosów. Bo z tej i nie tylko tej dyskusji zazwyczaj wszystko opiera się na skosach, wełnie, komforcie itp. W przypadku piętrowego domu-kostki o nowoczesnej bryle przyznam, że sam bardzo chętnie takie domy oglądam i nawet o takim myślałem podczas wyboru projektu. Zapisy w urzędniczych planach są niestety często bezlitosne. Oczywiście rozumiem też inny podtekst Twojej wypowiedzi, ale jak duży dom trzeba mieć, aby przy standardowym dachu, choćby z Twojego avatara, wygospodarować pomieszczenia typy sypialnia, łazienka i garderoba bez skosów? Co do kosztów budowy. Nie sądzę abym samodzielnie był wstanie pokryć dach z obróbkami przy większym nachyleniu, nie wiem czy zdołałbym samodzielnie wykonać elewację na ścianach szczytowych, czy w jeden dzień zdążyłbym docieplić piętro i czy w ogóle tak szybko ukończyłbym budowę domu, gdybym miał użytkowe poddasze. Raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze sie, ale ststystycznie to mamy po jednym jadrze i jednym jajniku.;)

Jesli budujesz dom z poddaszem uzytkowym, to traktujesz pietro jako PODDASZE UZYTKOWE a jak budujesz dom pietrowy, to masz "pelnowymiarowe" pietro. Nie da sie zjesc ciastko i miec ciastko.

W moim domu na pietrze sa pomieszczenia uzytkowe (garderoba, strych, pracownia i pokoj goscinny oraz lazienka) i tak to poddasze traktuje. Jesli mial bym wybudowac dom parterowy o funkcjonalnosci mojego obecnego, to wyszloby sporo drozej. Tyle wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jesli mial bym wybudowac dom parterowy o funkcjonalnosci mojego obecnego, to wyszloby sporo drozej. Tyle wiem na pewno.

 

Po avatarze widać że jjesz za trzech przynajmniej, ale... wiedzy z tego jedzenia żadnej.

 

Mylisz się we wszystkim co piszesz,ale...

 

nie będziem się kopać z koniem :) to wolny kraj i każdemu wolno mieć poglądy jakie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po avatarze widać że jjesz za trzech przynajmniej, ale... wiedzy z tego jedzenia żadnej.

 

Mylisz się we wszystkim co piszesz,ale...

 

nie będziem się kopać z koniem :) to wolny kraj i każdemu wolno mieć poglądy jakie chce

 

Po Twoim avatarze widac, ze potrzebujesz wizyty u "kosmetyczki", ale co to ma do rzeczy.

 

Ja moge zrozumiec, ze ktos chce budowac dom parterowy, bo mu sie tak podoba. Jego cyrk jego malpy. Meczy mnie tylko dorabianie do tego jakiejs "filozofii" i macenie ludzom w glowach, ze to najlepsze co ich moze spotkac przy budowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko @Pyxis, luzuj zwieracze, nikt tu nikogo do niczego nie namawia

 

a że filozofia... fajna rzecz, i flaszkę można zrobić :)

 

A gdzie ja sie spinam? :)

Juz tu ktos ladnie powiedzial (tylko inaczej): "Jeden lubi ogorki, a drugi organisty corki". Nie ma tu jedynego slusznego wyboru typu "parterowka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...