Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do wszystkich się odniosłem.

Więcej luzu, chyba, że jakiś doktorat forumowy na ten temat powstaje... :)

 

Na pewno nie z mojej strony. Ale do badań opinie moje i mojej rodziny pewnie by się przydały. Mieszkaliśmy w bloku, potem w kamienicy w piętrowym mieszkaniu ponad 90m2, teraz w parterówce i bywamy często w kilku piętrówkach. Jedna z nich ma już na parterze ładnie wkomponowany skos w kabinę prysznicową (kabina wchodzi w obrys schodów), pomimo że dom nie należy do najmniejszych. Takich smaczków w pozostałych znanych mi domach z poddaszem jest więcej. Znam też oczywiście domy z poddaszem gdzie minusów praktycznie nie ma, ale to na pewno nie jest dla ludzi nawet o zarobkach wg średniej krajowej, bo tam sama sypialnia z łazienką ma 50m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu wystarczy 15m2,innemu 30 czy 50 i co z tego? Każdy buduje dla siebie i za swoje To oczywiste,że im większy dom,tym bardziej opłaca się iść w poddasze.Wystarczy rozejrzeć się wokół ile buduje się domów z poddaszem użytkowym a ile parterowych,rozłożyste parterówki przykryte ogromnymi dachami pod którymi jest mnóstwo niewykorzystanej powierzchni to propozycje dla bogatych inwestorów,bo takie domy nie dość,że są drogie w budowie (fundamenty x2,ściany x2,dach x2) są również drogie w utrzymaniu,ale przecież znajdują się chętni,którzy budują takie domy,ich dom,ich wybór i nic nam do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym x 2 to chyba przesada, ale zgodzę się że każdy ma prawo inwestować w to co mu pasuje. Wrzuciłem więcej w fundamenty i dach, ale nie inwestowałem w wełnę, wiatrolizolacje, paroizolacje, schody, dachowe okna, wykusze, balkoniki, ścianki kolankowe, nie obrabiałem jętek, w końcu nie mam ścian szczytowych, a do rynien sięgam z ziemi kijem malarskim : ). Nawiązując w końcu do tytułu tego wątku, mieszka nam się zajebiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentoonx,uważaj żebyś nie pękł ze śmiechu,

każdy sam spłaca swój kredyt,lepsze to niż budowanie 10 lat i mieszkanie na budowie,sama brałam kredyt na wykończeniówkę,na kilka lat,raty malejące i tak mamy niższe niż zakładane, bo RPP obniża ciągle stopy procentowe,dodam jeszcze,że mieszkam w niedużym mieście gdzie nie ma planu zagospodarowania,można budować każdy dom,gmina nie stwarza żadnych problemów i na 10 nowo budowanych domów trafiają się ze 2 parterówki i są to małe domy ok.100m ,pozdr...

Edytowane przez namira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem fanką parterówek, ale musiałam do tego dojrzeć ;)

Zawsze byłam zdania, że zabiera cenne m2 podwórka. Ale gdy szukaliśmy projektu i mąż pokazał mi kilka parterówek, decyzja została podjęta. Mamy projekt indywidualny,ale to nie dlatego,że żaden nam się nie podobał, a z racji malutkiej działki (ok. 800 m2) i jej wymiarów. Zaczynamy właśnie z płytą fundamentową. Szkoda tylko, że wszystkie sąsiadujące z nami domy są z użytkowym poddaszem, boję się, że nasza parterówka tam wsiąknie. Zazdroszczę tym co budują się gdzieś przy lesie lub "w odosobnieniu", wtedy parterówki prezentują się naprawdę okazale :cool: Ale sąsiad - dobra rzecz, póki co nie narzekam. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich, również przymierzamy się do budowy domu parterowego, projekt indywidualny 125mkw+garaż jednostanowiskowy, płyta fundamentowa, ściany gazobeton, dach- prefabrykowane wiązary. Projekt "się robi" a my próbujemy szacować koszty, na samym początku czekać nas będzie wymiana gruntu ok 500ton, a to chyba i tak całkiem sympatyczna kwota (choć i tak boli )przy cenie płyty wielkosci ok 190mkw i dachu ok 300m, start prawdopodobnie na wiosnę 2014 ale cenne dane z forum czas zacząć gromadzić i przetwarzać:) Pozdrowienia dla fanów parterówek

Mam 180m2 pow.zabudowy i płyta wyszła mnie 55tys.zł,ale nawiozłem "tylko" 250t kruszywa ;)

 

Zaczynamy właśnie z płytą fundamentową.

 

Płyta widzę,zyskuje na popularności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym x 2 to chyba przesada, ale zgodzę się że każdy ma prawo inwestować w to co mu pasuje. Wrzuciłem więcej w fundamenty i dach, ale nie inwestowałem w wełnę, wiatrolizolacje, paroizolacje, schody, dachowe okna, wykusze, balkoniki, ścianki kolankowe, nie obrabiałem jętek, w końcu nie mam ścian szczytowych, a do rynien sięgam z ziemi kijem malarskim : ). Nawiązując w końcu do tytułu tego wątku, mieszka nam się zajebiście.

 

Hahahahhahaaa, Compi, to jest najlepsza wypowiedź w tym wątku :) :) :)

 

My też wybudowaliśmy parterówkę mimo, że działka nieduża i aż by się prosiło o dom z poddaszem - ale taka opcja nie wchodziła w grę - mąż jest niepełnosprawny.

Rodzice mieszkają w domu z poddaszem - i też fajnie im się mieszka. Budowali krótko przed nami i cena parterówki to na pewno nie jest 2x domu z poddaszem.

Wydaje mi się, że to nie jest kwestia ceny, ale upodobań - jedni chcą mieszkać w parterowym, drudzy w piętrowym - no super - niech każdy buduje jak chce. A co do filozofii - do wszystkiego ją można dorobić, tylko po co? Najważniejsze, żeby nam się NASZ dom podobał, był funkcjonalny, dopasowany do potrzeb i dobrze zbudowany.

No i żeby można było łatwo do rynien sięgnąć :) :) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rozejrzeć się wokół ile buduje się domów z poddaszem użytkowym a ile parterowych

 

To niestety wynika z tego, jakie domy budowac w wiekszosci miejsc wolno, poza tym wiekszosc domow ma powierzchnie 120-150 m2 i tutaj bezwglednie zaczyna sie bardziej oplacac robic poddasze uzytkowe.

 

Jesli kogos zadowala tak do 90 m2, i jeszcze mozna miec plaski dach pulpitowy, to jak nic robic parterowke, sa znakomite przyklady jak dom Swiki gdzie istotne bylo co i jak bedzie w srodku a nie zeby sasiad z zazdrosci pekl :p

 

Sami mamy 120 m2, 1 corke, i generalnie poki co 1/3 domu pusta i nie potrzebna.

 

Teraz sobie mysle, ze trzebabylo postawic parterowke 80 m2, byloby tyle ile nam potrzeba a te 100-150 tys to na drugi tam dom przeznaczyc :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Piczman zrobił mi WM z GGWC. Wygląda imponująco. Działa cicho, walory docenię po zaizolowaniu strychu. Tzn rozłożę wełnę. To co dla jednych jest plusem , dla innych jest minusem. Nie rozpaczam z powodu braku okien dachowych. Przy bryle długości 30m imprezy nie zakłócą spokoju w sypialniach. Myślałem, że będę musiał zrobić jeden schodek przed drzwiami wejściowymi, ale podniosę teren i nawet tam nie będzie schodów.

Jestem coraz bardziej przekonany o trafności wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos zadowala tak do 90 m2, i jeszcze mozna miec plaski dach pulpitowy, to jak nic robic parterowke, sa znakomite przyklady jak dom Swiki gdzie istotne bylo co i jak bedzie w srodku a nie zeby sasiad z zazdrosci pekl :p

 

Raczej nie chodzi o sasiada, ale o to, zeby to w co sporo z nas wklada cale oszczednosci zycia NAM sie podobalo.

Wybacz, ale pewnie ogromnej wiekszosci z inwestorow partrowka z plaskim dachem co najwyzej wzbudzi usmiech politowania (dyskusji sie nie podejma, bo podobno de gustibus non est disputandum). :)

 

Sami mamy 120 m2, 1 corke, i generalnie poki co 1/3 domu pusta i nie potrzebna.

 

Szczesliwcze! Ja przy takiej samej rodzinie trafilem w metrazem w punkt :)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...