Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"Rzeczony" to ten z kolumnami czy ten parterowy z płaskim dachem? Mijam ostatnio średni parter z płaskim dachem(przynajmniej na taki wygląda od frontu), który ten spadek i zarazem dach ma całkiem niewidoczny. Bryła mocno przeszklona wysokimi oknami, z rozbudowaną częścią tarasową. Gdyby było jak to chętnie obejrzałbym przez ogrodzenie jak to wygląda z boku. Uśmiechu to raczej nie wzbudza, a raczej ciekawość oryginalną stylistyką. Może to nie tylko dom, może czyjaś fanaberia, ale na pewno ciekawe urozmaicenie jednolitego, architektonicznego otoczenia. Tak odmiennie zaprojektowanych domów widzę więcej na Śląsku niż na Podlasiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Rzeczony" to ten z kolumnami czy ten parterowy z płaskim dachem?

 

Mijam ostatnio średni parter z płaskim dachem( [...] Uśmiechu to raczej nie wzbudza, a raczej ciekawość oryginalną stylistyką.[...].

 

Sam musisz "zgadnac".

 

Skoro Ci sie podoba, to stawiaj klocka-parterowke. Czlowiek z 3 nogami tez usmiechu nie wzbudza a raczej ciekawosc. Ale czy to na pewno powod, zeby chciec miec 3-cia noge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabudowy 192m2 ale zrobilem klasyczny fundament,

 

aktualnei mam stan bez chudziaka (fundament zasypany piaskiem)

 

8 m3 b15 - chudziak

24 m3 b20- lawy fundametnowe

1 tona stali - zbrojenie law

1600 bloczkow - sciany fundamentowe

okolo 2 t cementu

1 wywrotka zwiru do murowania

26 wywrotek piasku wsypalem do fundamentow

7m3 styropianu

12 wiaderek masy bitumicznej

siatka + klej

koparka

 

wszystko okolo 35 tys

 

do konca stanu "0" zostalo jeszcze z 6 tys

 

Przez pogode i trudny teren trwalo to 5 tyg. plyta do tego czasu bylaby juz pewnie gotowa,

 

Gdyby nie zasyp i wymiana gruntu klasyczny fundament bylby bezkonkurencyjny cenowo. Ja niezdecydowalem sie na plyte bo trudno mi bylo znalezc kogos w okolicy kto sie na tym zna, kierbud starej daty odradzal, majster wolal klasyczny :) . Takie to losy inwstorow, wszyscy sie znaja i chetnie doradzaja ... a inwestor nie jest w stanie wszystkiego przewidziec i znac sie na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Cześć wszystkim.

U nas ekipa właśnie wyciąga ściany zewnętrzne. Dom parterowy 186 m.kw. (w tym garaż 33 m.kw.) układ w literę "L", dach kopertowy. Umowa na stan surowy otwarty (bez więźby bo zdecydowaliśmy się na prefabrykowaną) z materiałami 158 tys. Do tego dochodzi więźba - 31 tys. Czyli reasumując stan surowy otwarty to koszt całkowity 190 tys. Budujemy z silikatów na standardowym fundamencie, dachówka ceramiczna.

Ekipę mamy odpukać bardzo dobrą - solidną, terminową a przede wszystkim fachową. Oby tak dalej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Na 6-7 ekip, z którymi rozmawiałem przed budową, tylko jedna marudziła, że buduję z silikatów i podniosła z uwagi na nie cenę.

Inne nie marudziły, miały doświadczenie i było im wszystko jedno, czy będzie to klej, czy zaprawa.

Ja wybrałem bloczki, klej, ekipa przyjechała i robi to, co do nich należy, czyli buduje :).

 

To fakt, że silikaty u nas są jednak zdecydowanie mniej popularne ale dobra ekipa poradzi sobie z nimi bez problemu. Moi fachowcy stwierdzili dla przykładu, że dla nich to nawet lepiej bo mniej babrania z zaprawą. No i z racji dobrej powtarzalności wymiarów muruje się im szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja buduje domek parterowy murator znany wariant 114c

http://projekty.muratordom.pl/projekt_znany-wariant-iii,2218,0,0.htm

Buduję na standardowym fundamencie, ściany z silikatów, strop Rektor, dachówka ceramiczna

W tej chwili mam skończony strop. Cena za robociznę do stanu surowego mam ustaloną na 61 tyś ( trochę dużo ale mam nadzieję, że będę zadowolony z efektu finalnego)

P1010826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz moge troche powiedziec o kosztach

 

fundament 40 tys (material) w tym okolo 400-500 t piasku (ile naprawde? to wie ten kto mi sprzedawal, niby 20 t wywrotki - gdyby mialy te 20 t to wg moich wyliczen 20 kursow by wystarczylo a tak przyjechalo 28 :)

 

sciany - suporeks i klej 15 tys

strop - Teriva ok. 16 (+ beton 6 tys)

wiezba - 18.5 tys

kominy 4-5 tys

 

 

Robocizne mam na calosc z dachem 45 tys

 

dom ma pow. zabudowy ponad 210 m2 , samego stropu tez jest 210 m2

 

dach po zmianach cos okolo 315 m2

sciany 07 wrzesnia-1-3.jpg

sciany 07 wrzesnia-1-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dolaczam do dyskusji;)

Wiosna 2014 startuje, projekt

http://www.e-domy.pl/o,50,E_121_Dom_parterowy_z_przestrzennym_salonem_na_waska_dzialke.html?idk=

 

Dach blacha, strop teriva, bez adaptacji poddasza (60m2 narazie), dodatkowo wm z reku, 100% podlogowka i gaz, okna dako dpq82, blacha budmat wenecja albo ruuki finera( nie ma decyzji jeszcze) w kolorze grafitowym

 

Budowa porotherm 25cm, styro sciany 15cm grafit, podloga 20cm styro, fundament 15cm styro, dach 30cm welna + wm z reku i cieple okna - mam nadzieje ze OZC bedzie dobre, nie moge sie skontaktowac z asoltem!

 

Narazie mam murarza, polecany przez znajomych i innych. Koszt za fundament, chudziak, sciany, strop, wiezba 33tys zl - woj mazowieckie, z kim nie rozmawiam to mowi ze tanio;) na pewno nie drogo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wybralem z202 i buduje w 2013r. przy niskich cenach na materialy i uslugi: ten dom nie jest tani w budowie a wydatki prowadze szczegolowo. Natomiast nie buduje z najtanszych surowcow, tylko z energooszczednych o lepszych parametrach niz standard rynku deweloperskiego. Zatem, moze sie da jesli ktos by sie uparl zmiescic w budzecie 270 tys, natomiast moim zdaniem lepiej spojrzec realnie na stosunek koszt / jakosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń jest projekt nr 3 (z182), w zasadzie nic bym w nim nie zmieniła, a jeszcze jakby był bez garażu... ;-) W sumie ja nie jestem zwolenniczką garaży w bryle, z racji męża mechanika. Potem projekt nr 1(Emi), choć ten zrobiłabym po prostu w prostokącie, bez tego załamania w jadalni. W sumie najtańsze będą jednak te najprostsze, Emi i Z83. Z202 prawie w ogóle mi się nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje projektu domu parterowego dla rodzinki 2+2. Myślę, że 115-135 to akurat. Działka szeroka 28, długa 45. Jestem przekonany na 95% na częściowe podpiwniczenie - chętnie zagospodarowałbym na jakąś bawialnie, billardzik albo pracownie...

 

Zależy mi na tym aby dom był jak najbardziej ekonomiczny, ciepły, mała ucieczka ciepła, żeby nie był drogi w utrzymaniu to jest spory priorytet, równie ważny jak to aby był wygodny/dobrze rozplanowany. Wole trochę więcej zapłacić podczas budowy i mieć później tańsze utrzymanie. Gaz jest więc możliwość ogrzewania gazem istnieje, ale co na dzień dzisiejszy bardziej ekonomiczniejsze/lepsze nie wiem zdania są podzielone...

 

Garaż raczej odpada - poczytałem i sporo problemów - ucieczka ciepła, nieprzyjemny zapach... ale nie mówię NIE, ale jeżeli już to 1 stanowiskowy raczej. Także kwestia garażu to może być projekt bez albo z 1 stanowiskowym. Obie opcje są dla mnie akceptowalne choć wolałbym zrezygnować z garażu dla lepszego wnętrza domu. Garaż dla samochodu dom dla nas... ;)

 

Wjazd na działkę z północnego zachodu na południowy wschód.

 

Przeszukałem z500 i albo jestem ślepy albo nie widzę nic fajnego... a grzebałem kilka dni. Czekam na Wasze propozycje jestem ich bardzo ciekaw. Dziękuje!

 

PS. Co mi się podoba co byłoby mile widziane to wysunięty dach od strony ogrodu gdzie można sobie posiedzieć np. przy grilu - taki jakby tarasik się robi, ale nie wiem jak to w praktyce się sprawuje i czy jest opłacalne...itp. także to nie jest wymóg tylko takie ciche moje spostrzeżenie.

Edytowane przez MateuszMateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy dom parterowy ale zależało nam również aby w razie potrzeby mieć swobodny dostęp schodami na strych. Układ pomieszczeń, czyli 3 pokoje + salon i kuchnia otwarta na salon, kotłownia (właściwie to pomieszczenie gospodarcze), dom ogrzewany ma być gazem, bliskość łazienek (jeden mieszacz do łazienki głównej wystarczy), łatwość poprowadzenia WM na stropie terriva. Dom ma być energooszczędny dlatego potrzebne były poprawki architektoniczne, najważniejsze płyta fundamentowa izolowana od gruntu, zwiększenie izolacji na ścianach do 20cm, łatwość ułożenia izolacji na stropie ok 35cm (klatka schodowa obudowana i zaizolowana (szczelne drzwi na strych), 100% podłogówki.

OZC jeszcze nie wykonane.

Również mamy bardzo szeroką działkę z wjazdem od południowego wschodu, dlatego budynek w wersji lustrzanej.

Budować będziemy z gazobetonu (obecnie trwa wybór firmy YTONG, Termalica, H+H)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy dom parterowy ale zależało nam również aby w razie potrzeby mieć swobodny dostęp schodami na strych. Układ pomieszczeń, czyli 3 pokoje + salon i kuchnia otwarta na salon, kotłownia (właściwie to pomieszczenie gospodarcze), dom ogrzewany ma być gazem, bliskość łazienek (jeden mieszacz do łazienki głównej wystarczy), łatwość poprowadzenia WM na stropie terriva. Dom ma być energooszczędny dlatego potrzebne były poprawki architektoniczne, najważniejsze płyta fundamentowa izolowana od gruntu, zwiększenie izolacji na ścianach do 20cm, łatwość ułożenia izolacji na stropie ok 35cm (klatka schodowa obudowana i zaizolowana (szczelne drzwi na strych), 100% podłogówki.

OZC jeszcze nie wykonane.

Również mamy bardzo szeroką działkę z wjazdem od południowego wschodu, dlatego budynek w wersji lustrzanej.

Budować będziemy z gazobetonu (obecnie trwa wybór firmy YTONG, Termalica, H+H)

 

A ten widziałeś: http://z500.pl/projekt/759/Z307,parterowy-dom-pokoje-z-garderobami-duza-wygodna-lazienka.html dla mnie idealny

jeżeli chodzi o z500 to jeszcze ten

*http://z500.pl/projekt/167/Z185,praktyczny-dom-z-duza-kuchnia-spizarnia-oranzeria-i-zadaszonym-tarasem.html

i inne czterospady

*http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/falko/5519

*http://www.tooba.pl/projekt-domu-Hera/a,s_pd,idp,17150.html

*http://www.tooba.pl/projekt-domu-Sokrates/a,s_pd,idp,15189.html

a ja mam taki ;)

* http://projekty.muratordom.pl/projekt_zielona-rownina,456,0,0.htm

 

dwuspady

* http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-toreniach/m4d4278ad04d7b

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...