Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć

ponieważ nie mogliśmy się zdecydować na gotowca, zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt, Ze względu na ukształtowanie działki ( duży spad) mąż ma jednak problem z schodami do piwnicy. Nie za bardzo mu pasują a projekt już prawie gotowy, zastanawialiśmy się na spiralne, zajmują mniej miejsca i tym samym wiatrołap będzie większy. Co sądzicie o usytuowaniu schodów zaproponowanych przez projektanta?http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/parter%20poprawiony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. wykreślcie z projektu ten taras i te donice przy wejściu i tarasie. Taras lepszy jest na gruncie. Z donicami za chwilę będzie problem, co w nich posadzić.

2. spiżarnia w centrum domu będzie ciepła. Jest w niej wielki komin. Do czego?

3. Sypialnia małżeńska wielka powierzchniowo, ale miejsca na szafy niewiele

4. tylko jedna łazienka

 

Schody spiralne to z gruntu zły pomysł. Sa do dekoracji a nie do uzytkowania.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras będzie na gruncie, podpiwniczenie jest pod domem, wymuszone jest to ukształtowaniem terenu, niejako mogliśmy albo nawieź kilkadziesiąt ciężarówek ziemi albo zrobić piwnicę, ale dlaczego mamy wykreślić taras? wytłumacz proszę

Tym kominem to mnie zabiłaś... dowiem się :)

Co do schodów, to mają być tylko takie podręczne, drugie wejście, szerokie jest z zewnątrz.

Łazienka jest jedna gdyż w piwnicy jest jeszcze taka "robocza" z natryskiem tylko. Naszym zdaniem to wystarczy.

W wiatrołapie jest garderoba, z założenia w sypialni mają być tylko bieżące rzeczy bardziej wyjściowe w garderobie

To chyba tyle ;)

Obejrzałam te kominy ..... ten z korytarza jest w piwnicy a tego z spiżarki nie ma... może jakaś wentylacja kuchenna? projektant nie odbiera :(

Acha

i poproszę jak do blondynki... :D to nasz pierwszy dom i dopiero się wkręcamy

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras - chodziło o te donice. W projekcie nie wyglada na gruncie tylko wylewany monolityczny, z betonu.

Pamiętaj, że jak masz wrysowany taras do projektu to musisz go zrobić do odbioru domu, bo to częśc domu. Dlatego zalecam umieszczanie w projekcie małych (lub wcale) i rozbudowanie go w momencie robienia ogrodu.

To samo tyczy się podestu na froncie.

 

Wentylację kuchni mozna podpiąc pod ten komin przy ścianie kuchni a nie do spiżarki.

 

Po sukienkę będziesz biegać do garderoby przy wiatrołapie?

 

Gdzie tam jest pólnoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

to nie są donice, projektant zaproponował murek w tych miejscach, gdyż od tylu parter będzie piętrem, co do tarasu to istotna uwaga, on chyba dał taki z wylewką, nie miałam pojęcia ze potem nie będziemy mogli tak ot z tej wylewki zrezygnować :(, przekaże mu Twoje uwagi co do komina. Zamieszczam projekt elewacji, są tam zamieszczone strony świata. Dwóch projektantów stwierdziło że taras w tym miejscu to jedyna opcja słoneczna

Co do tych ciuchów to chyba już tak zostawimy, nie widzę możliwości rozwiązania tego tematu a nie chce już za dużo mieszać w tym projekcie a garderoba na wejściu też się przyda, zaadaptuję pokój córki, ma być tylko weekendowa :D ( dorosła i studiuje)

 

i tak w ogóle to bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

i już wiem co z tym kominem wentylacyjnym :), pod kuchnią i salonem jest pokój rekreacyjny w którym docelowo ma być kino domowe, rodzinnie nazwany "pokojem gry :D" tam nie ma okien i musi być dobra wentylacja, inne poprowadzenie tego komina wymagałoby dużo zachodu, była propozycja aby ten komin umieścić w kącie spiżarki ale wtedy kolidowałby z wieźbą albo coś w tym rodzaju, tak wyjaśnił mi to projektant.

Taras bedzie wylany chudym betonem, gdyż pod nim ma być nasypana ziemia a z boku nasypu gdzie będą roślinki, podobno musi być tak zrobiony aby ta ziemia się trzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, zdecydowaliśmy się na grawitacyjną, lubię mieć otwarte okna, dało mi do myślenia Twoje stwierdzenie o lataniu po sukienki do wiatrołapu i dokonałam małej zmiany, przesuniemy ściany w sypialni i w pokoju córki, w gabinecie zlikwidujemy szafę bo tam nie jest potrzebna, co o tym myślisz? jutro jedziemy na ostateczne zatwierdzenie projektu :wiggle:

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/parter%20poprawiony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee...a w czym wentylacja przeszkadza w otwarciu okien?

 

 

Mysle, że garderoba przy sypialni to rozsądniejszy pomysl. Myślałam, że oba pokoje są dzieci. skoro to gabinet to o ile nie prowadzicie działaności w domu, nie ma senu robić duzego.

 

Ja mam działalność w domu i częśc gabinetową praktycznie w salonie, bo nie lubię siedzieć sama przy pracy w zamkniętym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, Ci którzy budują z mechaniczną piszą że mają okna fixy i tylko tarasowe otwarte. Działalność ma mąż i będzie ją prowadził w piwnicy :) Moja jest góra, jego dół :D Córka dorosła i tak naprawdę sami nie wiemy czy ( ona zresztą też) czy z nami zamieszka ale pokój będzie miała, syn męża weekendowy, nawet nie ma u nas ubrań. Mam nadzieję że dom spełni nasze oczekiwania, nadzieje i marzenia...Dziękuję Ci za uwagi i podpowiedzi :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rekuperację, ale na piętrze trudno mieć fixy :)

Fixy mam na parterze (szybsze mycie, tańsze) + okno tarasowe + okno balkonowe

Teraz latem rekuperacja praktycznie stoi, a dom jest caly dzień otwarty na oścież.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podobają się projekty, w których gości do salonu prowadzi się przez kuchnię. Tak otwarta kuchnia też nie jest w moim stylu - ja nie potrafię gotowac estetycznie, bez stosu brudnych garów i czegoś, co spada na podłogę.

Pokój nr 8 ma chyba błąd - takie małe okienko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie podobają się projekty, w których gości do salonu prowadzi się przez kuchnię. Tak otwarta kuchnia też nie jest w moim stylu - ja nie potrafię gotowac estetycznie, bez stosu brudnych garów i czegoś, co spada na podłogę.

Pokój nr 8 ma chyba błąd - takie małe okienko?

 

Dzięki Elfir, nie zwróciłam uwagi na to wejście przez kuchnię. Ja też do kuchennych estetów nie należę. Te dwa pokoje i tak bym połączyła i zrobiła garderobę. Myślę wprawdzie o projekcie indywidualnym, ale na czymś się chciałam wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na początek dac wolną rękę architektowi?

 

To ma być domek z dwoma sypialniami? Może coś mniej domkowatego, a bardziej...hmm...letniskowego w wyglądzie? By sie czuć jak na wakacjach.

 

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37471

 

Może podsunąc jakiegoś gotowca jako inspirację, dopiero, kiedy architekta wizja nie będzie idealna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być dom parterowy do 120 m2. Dwie sypialnie, salon, garderoba z miejscem do prasowania (obecnie bardzo mi takiego miejsca brakuje) i prawie niezależnym pokojem z łazienką z wejściem z wiatrołapu. W tym prjekcie umiejscowiłabym ten pokój w miejscu garażu. No i musi być rozwojowy w postaci możliwości adaptacji poddasza gdyby kiedyś dziecko chciało sobie tak zrobić jak my będziemy za starzy na taki dom. ;)

Najchętniej kupiłabym gotowca, bo wiadomo, że to mniej zachodu i jest szansa, że ktoś już budował i można wysłuchać cennych uwag. Ale nie znalazłam niczego, co by pasowało. Do tego działaka jest narożna, z dwóch stron ma ulicę. Główną po krótszym boku i to jest południowa strona,. I od tej strony będzie wejście,i wjazd, bo wiadomo, że zimą główna będzie odśnieżana. Więc muszę coś dopasować. I chcę iść do architekta z gotową wizją czego mniej więcej chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego:

http://images68.fotosik.pl/95/19ba1db941d92bc9.jpg

 

Tak, dzięki :) Coś w tym stylu. Tylko lustrzane odbicie.

W wątku o projektach zamieściłam nieudolną moją przeróbkę Nestora. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?3885-JAKI-PROJEKT-DOMU-WYBRA%C4%86-w%C4%85tek-dla-zmagaj%C4%85cych-si%C4%99-z-w%C4%85tpliwo%C5%9Bciami/page221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...