Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

Mam kilka sadzonek pampasowych białych i różowych i byłam bardzo zdziwiona jak jedna już zakwitła, wydawało mi się że będę musiała poczekać kilka lat, a tu taka niespodzianka,

 

Nie chcę osłabiać Twego entuzjazmu, ale czy to raczej nie wiechlina się wsiała i kwitnie?

http://rostliny.nikde.cz/images/820.jpg

http://rostliny.nikde.cz/rostliny-evropy/179/poa-trivialis-l-lipnice-obecna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie sądzę aby to była wiechlina bo źdźbełka wyrastają z kilku miejsc sadzonki i nie widać aby tam rosło coś niepożądanego.

 

Zwróć uwagę, że pampasowa ma zupełnie inne kwiatostany.

Dla mnie to nawet z daleka na kępę wiechliny wygląda (na pierwszym zdjęciu, prawy rząd, środkowa doniczka). Przejdź się po ogrodzie i okolicy, czy podobnych kłosów nie zauważysz. Być też może, że pampasowa padła i została sama wiechlina, albo wiechlina przerosła przez pampasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to była wiechlina bo źdźbełka wyrastają z kilku miejsc sadzonki i nie widać aby tam rosło coś niepożądanego.

 

Ale to nie jest kwiatostan pampasowej. liście też. Ani pora kwitnienia :)

 

to jakaś rodzima trawa ci się wysiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To na pewno nie jest pampasowa. Ta trawa , tak jak napisała Elfir kwitnie nie w tej chwili, tylko w drugiej połowie lata aż do mrozów. Moja pampasówka dostała w kość po zeszłej zimie i do tej pory nie może się zebrać. Co prawda ładnie zaczęła rosnąć, ale czy zakwitnie - wydaje mi się, że nie. Ona rzeczywiście nie lubi nadmiaru wody zwłaszcza po zimie ale jest wrażliwa na zimno. Ja ją zawsze mocno okrywam, w zasadzie to jedyna roślina, której poświęcam na jesieni sporo uwagi i czasu. Mam nadzieję, że jeszcze raz ujrzę ją kwitnącą, bo jest wtedy przepiękna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramila, daj im szansę. Może tylko się wsiało dodatkowo.

 

A przy okazji moje Miskanty dzisiaj.

Pierwsza fotka, to zaczątek rabaty na środku trawnika wizytowany przez kota Pasqala.

2012-4czerwiec_Pasqal+Miskanty.jpg

Drugie zdjęcie – rabata na górce. Miskanty widać po lewej za łubinami. Liście po prawej od maków wschodnich, to liliowce.

2012-4czerwiec_rabata_na_gorce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać zdjęcie z bliska pierwszego rzędu? Pampasowa ma dość sztywne liście i bardzo niemiłe w dotyku, wręcz mogą pokaleczyć.

pozdrawiam

 

Tak zgadza się, reszta tych traw jest taka sztywna i ostra, oprócz tej jednej która kwitnie, że też ja wcześniej się nie zastanawiałam czemu ta jedna jest inna, bo różnicę widziałam ale myślałam że tak ma być i już.To mnie oświeciłyście że jakieś trawsko polne hoduję ;)

 

http://img52.imageshack.us/img52/6107/p1100323.jpg

 

http://img252.imageshack.us/img252/3245/p1100324.jpg

 

http://img254.imageshack.us/img254/9058/p1100325o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE! Mogłabys zamieścic zdjęcie sadzonki od Pana Mariusza? Chodzi mi o jej wielkość! Mam zamiar też zamówic pare sadzonek a nie wiem jakie są wielkościowo? W tamtym roku zakupiłam pare. Ceny w sumie jak wszędzie ale sadzonke musiałam pod lupa szukać. Wczoraj dostałam dwie trawy zamawiane przez allegro. Sadzonka ledwo mieściła się w jednorazowej reklamówce. Spokojnie można by zrobić z niej 6szt. Cena 20zl,ale naprawde było warto!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęć nie robiłam - ale: sadzonki były różnej wielkości - b. ładne carexy, montany i morrovi do podzielenia tez się nadawały, molinia - też 15 zl ale calkiem duży garniec ;) - pewnie możnaby podzielić - ale zostawiłam całą kępę, pozostałe raczej małe (m.in. trzcinniki, chasmantium, proso - to b. małe)

Ale czy nie taka jest wegatacja "trawiasta", że one w ogóle o tej porze małe są?

jutro zrobię zdjecia, jeśli chcesz - teraz nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe wdzięczna! Ja akurat swoje zakupiłam w sierpniu więc powinny być juz dość spore, a tam dokladnie trzy źdźbła;) Byc może Pan Mariusz ma różne wielkości sadzonek, które wczesniej mozna uzgodnić. A ja tego nie zrobiłam. Trudno!!!!!!!! Sadzonki zime przeżyły i to najważniejsze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...