Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

a pierwszym stawiałabym na carex, ale bez pewności.

A w kwestii traw z białymi paskami ( to chyba mozga jak pisze Elfir,-często ją widuję i raczej nie lubię za sposób wzrostu) to jest sporo traw wg. mnie bardziej atrakcyjnych- np. kłosówka miękkka Varietgata, Turzuca Morrowa 'Variegata' ( do cienia, półcienia), molinia careulea 'Variegata'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o to pasiaste, stawiałabym na Turzycę palmową (Carex muskingumensis) 'Oehme'. U mnie też rośnie. Ekspansywna jest troszkę, bo rozrasta się rozłogami, ale wolno, więc do opanowania. Tam gdzie sucho, mniej się rozprzestrzenia.

Ta druga przypomina mi Carex caryophyllea 'The Beatles'.

Obie trawki na fotkach - podpisane.

Jak myślicie - trafiłam :)

Carex muskingumensis 'Oehme'.jpg Carex caryophyllea 'The Beatles'.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Dudka.

Twoje trawki wcale nie małe, tylko niskie. Chyba musisz zapytać kogoś, kto się naprawdę zna, dlaczego rośnięcie poszło im tylko wszerz, a wzwyż nie. Polecam ogrodytraw.eu. Napisz do nich - odpowiedzą.

Moje sadziłam jesienią i już następnej jesieni były wysokie, choć miały mało pędów. Kwitły też od razu. W tym roku wielkoludy miskanty przerosły mnie o pół metra, a kiście kwiatów śmiałków sięgają ramion. Wreszcie zobaczyłam efekt i usłyszałam jak szumią na wietrze :)

Ale kępy masz grubaśne :).

Moje takie grube zrobiły się dopiero w tym roku (3-ci sezon od posadzenia), no i... podzieliłam je i założyłam początek wielkiej rabaty na środku trawnika !!! Teraz aż do wiosny będę umierać z niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Elfir :) – ta trawka na zdjęciu Dudki, to 100% Cortaderia richardii. Nawet fotki takiej znalazłam tyle, że nie różowa:

Cortaderia richardii 1.jpgCortaderia richardii 3 _IMG 2 .jpgcortaderia_richardii_small_03.jpg

 

Ciekawe, czy ktoś to cudo u nas sprzedaje. Ani w ofercie trawki.pl, ani w ogrodytraw.eu nie znalazłam ? Czy ta Nowozelandka w ogóle rosłaby na Mazowszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...