Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałam o Carex dolichostachya 'Kaga Nishiki', ale to duża powierzchnia jak na cenę 8 zł/szt :(

 

Myslałam też o Carex elata, tylko obawiam się dużego, uschniętego pustego placu zimą - to jest pas na froncie domu

 

Chyba, że "Kaga Nishiki" wymieszam z liliowcem...

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale ja myślę też o swoim ogrodzie. Te carexy to taki miły potargany widok.

Ta pensylvanica jeszcze ładniejsza :D

 

Może to dałoby się wysiać ??? W końcu rośnie sobie dziko gdzieś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się taka wstęga „trawiasta” podobała na przełaj przez strzyżony trawnik.

W starych ,z pierwszych dwóch lat, „Ogrodach” był artykuł o Angielskim ogrodzie, w który jest strzyżony trawnik na różnych wysokościach. Piękne zdjęcia były. Chyba pójdę poszukać i zeskanuję fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o Carex dolichostachya 'Kaga Nishiki', ale to duża powierzchnia jak na cenę 8 zł/szt :(

 

Myslałam też o Carex elata, tylko obawiam się dużego, uschniętego pustego placu zimą - to jest pas na froncie domu

 

Chyba, że "Kaga Nishiki" wymieszam z liliowcem...

 

Znasz tę stronę http://www.gerbera.com.pl/pl/trawy_ceny.html

 

A liliowce świetne ma http://www.liliowce.cba.pl/index.html

kupowalam i przysłam mi takie kłacza, że od razu z każdego można było zrobić 4–6. Tylko zielona byłam kompletnie więc rozsadziłam dopiero w zeszłym sezonie.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu teoretycznie. Jest jakaś granica ilościowa?

A te sadzonki to można od razu do gruntu? Bo oni podają, że wspólpracują z dużymi firmami i szkółkami. Może trzeba je najpierw pohodować jeszcze w doniczkach?

 

Jacek Wolski, np. sprzedaje wrzosy b. tanio, ale tylko w paletach, jako sadzonki do podhodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, jeśli sadzisz większy spłacheć i zastosować agrotkaninę, a jak podrosną wyciąć spomiędzy roślinek tę wyściółkę ? No bo inaczej trzeba mieć miejsce żeby podhodować :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę, w skrzyni warzywnikowej. :) Pogadamy jak przyjdzie czas u Ciebie na moje pomysły. Chyba, że polecisz mi wcześniej coś z tych in vitro do obsadzenia pod brzozami i między dereniami. Wtedy można by mieć już gotowe na przyszłą wiosnę do wysadzenia do gruntu.

Na tym planie, który Ci posłałam są zaznaczone przestrzenie z drzewami, gdzie nie koszę. Tam chcę mieć trawy, turzyce i może potem dosadziłabym jakieś okrywowe byliny pomiędzy nimi, żeby troszkę urozmaicić. Choć bardziej chyba podoba mi się pomysł wykorzystania tylko trawiastych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy trawy w ogrodach :D

 

http://www.ogrodynaturalne.pl/ogrody.php?m=6

 

A tu nowocześnie http://www.designgrounded.com/

designgrounded-2.jpg designgrounded-1.jpg

(klik żeby powiększyć)

 

Pytanie do Mariusza Surowińskiego.

Mariuszu, czy uda Ci się na podstawie tego zdjęcia zidentyfikować ten niziutki zielony dywanik rosnący między płytami ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, cudze chwalicie - swego nie znacie... Ja kiedyś sięgne po Carex appalachica i inne i je przetestuję ale są nasze, sprawdzone - np. Carex montana czy Carex humilis. Na wilgotne też się znajdzie np. Carex appropinquata, niższe też np. Carex echinata... Po co szukać za oceanem...

 

Pytajcie zamiast marnować czas na zastanawianie się czy turzyca "x" wytrzyma u nas. Zawsze znajdzie się jakiś substytut.

 

Foszczkę odradzam bo kradnie zdjęcia!

Edytowane przez M_Surowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...