Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

Doświadczenie, Dudka, zbieramy boleśnie :lol2:

Uprzedzę Cie, że z kosą spalinową wcale nie jest łatwo. Ja mam 158 cm wzrostu i nie cierpię koszenia tą maszyną. Mimo wielokrotnych ćwiczeń i prób z ustawieniem i zamocowaniem szelek, na których kosę się nosi. To nie jest coś co lubię robić. Poza tym ona nie wszystko tnie jednakowo sprawnie. Mówię o kosie z tarczą tnącą.

Natomiast „nożyce” do żywopłotu dla mnie są OK.

Jak możesz, to wypróbuj zanim kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to do krzewów i trawek lepsza bedzie kosa, czy nożyce? Jakich używacie? znalazłam pierwsze z brzegu: http://www.pajm.eu/produkt_p_4639.html

cos takiego czy większego? (ale wieksze, to z kolei niewygodne do noszenia i używania?)

 

Ave, te nadają się wlaściwie tylko do zwykłej trawy i możesz młode przyrosty np. bukszpanów ścinać. Odradzam też akumulatorowe, jeśli ogród większy. Akumulator pracuje 20 minut i potem koniec. Mam podobne Gardeny i przestałam używać. Wolę ciągnąć przedłużacz za sobą i nie zastanawiać się czy zdążę zanim się rozładuje akumulator. Poza tym one są słabe i nagrubszych kępach trawy zacinają się.

Mam Sterwinsa http://www.leroymerlin.pl/maszyny-ogrodnicze/nozyce-ogrodowe/nozyce-do-zywoplotu/nozyce-elektryczne-do-zywoplotu-650-ht-2-sterwins,p157974,l1578.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na glinę jak zadbasz o to żeby nie sadzić w dołku ( bo zagniją), i dodasz np. piasku dla rozluźnienia, to i miskanty chińskie, molinie będą dobre. Także carexy ( tylko patrz które do słońca a które do cienia), seslerie, obiedki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

 

 

 

Dałam to pytanie już w innym wątku ale tam zagląda mniej osób więc ponawiam

 

Witam proszę o podpowiedż czy te trawki żyją , co mam z nimi teraz robić

 

http://img197.imageshack.us/img197/6788/img2286.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img197.imageshack.us/img197/7471/img2285f.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, aż będziesz mogła nie upaćkać się po łokcie w ogrodzie :lol2: Tylko tyle. Trawki ruszą późno, więc zdążysz. A nawet jak nie, to po prostu więcej pracy. Już mi się zdarzyło wycinać po ździebełku, bo zaczęły zielone wypuszczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj dokładnie obejrzałam swoją pampasówkę i niestety znów będzie walka o życie... Trudna roślina do utrzymania ale jak zakwitnie to ach...

pozdrawiam

 

Chopinetka, a tyje z roku na rok? :D Znaczy, czy rozrasta się. Masz jakieś fotki z kwitnącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na glinę jak zadbasz o to żeby nie sadzić w dołku ( bo zagniją), i dodasz np. piasku dla rozluźnienia, to i miskanty chińskie, molinie będą dobre. Także carexy ( tylko patrz które do słońca a które do cienia), seslerie, obiedki.

 

Nie ma traw które ewidentnie nie nadają się na gliny. Nawet te sucholubne rosną szybko. Trawy są niesamowicie plastyczne jesli chodzi o przystosowywanie się do warunków środowiska.

Niestety słowo glina nie jest wytrychem bo gliny są różne. Oczywiście zagrożeniem dla niektórych gatunków może byc zagniwanie ale nie należy tego demonizować. Polemizowałbym z pomysłem rozluźnienia gleby, zwłaszcza miejscowego bo w ten sposób tworzy się zagłębienia gdzie woda może się zbierać. Jeśli już to na całej rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...