Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

Witaj M :) ogród rośnie i sie rozwija - jesli pamietasz Twój projekt ;) lubię szczególnie rabatę "suchelców" czyli trawa duże rozchodniki, krwawniki,

hortensjowe,

różanka i koło różanki... no, w zasadzie wszystkie lubię :D i chasmantium strrrasznie lubię i bodziszki też i żurawki i funkie.

 

a co do bodziszków - wydaje (wydawało 80 mi się , że ten pierwszy spilsz-splasz jest korzeniasty? - a nie jest? to w takim razie ten drugi jest. Mam takie o podobnych listkach, kupione - ale jeszcze nie kwitną i na razie marnie rosną - a ten jest wzięty z rabaty ogrodnika - przy kupowaniu jakichś krzaków, dostałam w "gratisie" - rosły jako wypełniacz na rabatach. (w bodziszkach sie pogubiłam - juz nie wiem, który sanguineum, a który korzeniasty....)

a i jeżówki białe są piękne - bo też mam - ale jeszcze nie kwitną

 

Pewnie że pamiętam Twój ogród i projekt- choć szczegóły zacierają mi się troszkę niestety.

Super że lubisz swój ogród, to znaczy że robota nam się udała.

 

Bodziszek Splisz Splasz to bodziszek łąkowy. Drugi może być sanguineum.

Korzeniasty- on ma inne listki

popatrz:

https://www.google.pl/search?q=bodziszek+korzeniasty&safe=off&client=firefox-a&hs=vl4&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=0oi5Ua3EOcvntQbE3ICgBQ&ved=0CC4QsAQ&biw=1252&bih=584#facrc=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a może podsadzić kocimiętką białą? lub ewentualnie niebieską

 

może być, ale raczej niebieską- biała wg mnie ma za mały kontrast liści do kwiatów.

Jak białe , to ja namolnie namawiam Cię na jeżówki. Możesz tez domieszać zielonych jeżówek- np Green Jewel.

Albo wysokich czosnków- np Purple Sensation, czy Gladiator. U Ciebie jest nowocześnie, więc pasują nasadzenia o kształtach wertykalnych.

Ale oczywiście nie trzeba się tego kurczowo trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat tak nie myślę- na zimę zostawiam sobie drzewa do podziwiana przez okno- gołe, ciemne konary, czarem oszronione. I trawy w pierwszej połowie zimy- np. miskanty póki ich nie połamie

 

Właśnie o te trawy mi chodziło. Pewnie widziałaś moje zimowe zdjęcia. Jeszcze nie za dużo kit kwiatowych było, ale w tym roku powinno wybuchnąć, bo kępy miskantów już grubaśne.

Też lubię szron i śnieżek na gałęziach, byle nie mokry. Otrząsanie iglastych to ciężka i mokra praca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocia, a może taką jasną niewysoką trawkę podsadź jako zadarniacz, kłosówkę Holcus Mollis. Jest bardzo ładna, niska i szybko się rozrosnie

[ATTACH=CONFIG]193620[/ATTACH]

fotka z ogrodytraw.eu

 

Możesz kupić albo u Mariusza Surowińskiego, albo u Tadeusza Smala:

http://ogrodytraw.eu/holcus-mollis-white-fog-klosowka.html

http://trawki.pl/?305,holcus-mollis-albovariegatus&PHPSESSID=bbbaa738a4619e6f13c2f0b077bcbc6c

 

Mariusz Surowiński prosi by nie łączyć go już z firma Ogrody Traw. Ma swoją, też z trawami ozdobnymi. Oferta jest na stronie - link w stopce.

 

Co do Holcus - a - świetny na dywany ale w ocienieniu i z wilgocią w glebie. W słońcu łady wiosną i jesienią. Latem zazwyczaj paskudny.

 

Co do łączenia go z Gracillimus-em to pomysł mi się podoba ale musiałoby go być (Holcus-a) bardzo dużo i w półcieniu (np. przy ścianie budynku).

 

 

Napisałem nowe opracowanie związane z projektowaniem z traw http://trawyozdobne.com/poradnik-o-ogrodach/83-projektowanie/170-projektowanie-z-zastosowaniem-traw-ozdobnych-proste-i-latwe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Surowiński prosi by nie łączyć go już z firma Ogrody Traw. Ma swoją, też z trawami ozdobnymi. Oferta jest na stronie - link w stopce.

 

Co do Holcus - a - świetny na dywany ale w ocienieniu i z wilgocią w glebie. W słońcu łady wiosną i jesienią. Latem zazwyczaj paskudny.

 

Co do łączenia go z Gracillimus-em to pomysł mi się podoba ale musiałoby go być (Holcus-a) bardzo dużo i w półcieniu (np. przy ścianie budynku).

 

 

Napisałem nowe opracowanie związane z projektowaniem z traw http://trawyozdobne.com/poradnik-o-ogrodach/83-projektowanie/170-projektowanie-z-zastosowaniem-traw-ozdobnych-proste-i-latwe.html

 

 

Mariuszu, przepraszam. Coś pokręciłam w pośpiechu. Weszłam na tę stronę i pomyślałam „o, p. Surowińscy zmienili layout”.

Przepraszam serdecznie.

 

 

Przy okazji prośba do Twojego webmastera - odkąd założyłeś dostaję od Ciebie zaproszenia z linkiem. Niestety, gdy próbuję posłużyć się nim pojawia się TO Screen shot 2013-06-20 at 10.44.10 AM.jpg i koniec, bo sam wiesz, że nie ruszę dalej.

 

Wchodzę na stronkę z mojego linka w zakładkach, ale nie mogę się zalogować, by cokolwiek do Ciebie napisać w komentarzach.

Screen shot 2013-06-20 at 10.44.10 AM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Na zdjęciach jest trzcinnik avalanche. Zdjęcia są świeże. Jak widać po deszczach się przechylił, część kłosów jest połamana.

Po wyschnięciu większość się prostuje, ale te połamańce już psują efekt.

Co robicie w takich przypadkach? Po zakwitnięciu związujecie, czy też po prostu obciąć to teraz w pierony tak na 30-40 cm?

A może trzeba było je ładnie powiązać jak były całe?

DSCN3007.jpg

DSCN3010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawozić, nie sadzić w ocienieniu - najlepsza recepta na pokładające sie rośliny.

 

Te akurat są w pełnym słońcu i bez szczególnego nawożenia. Ot odrobinę asofoski na wiosnę, ale dosłownie ODROBINA.

To ich pierwszy sezon po posadzeniu. Może to dlatego?

Co z tym teraz zrobić? Ściąć? Jeżeli tak to na jaką wysokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
jak dla mnie żle zrobiony bo są same opisy ale bez zdjęć , trzeba szukać w gogle ( jednak dla laików lepiej gdyby były odnośniki ze zdjęciami), chyba Trawki.pl są lepiej opracowane ( dla laika , z całym szacunkiem dla innych opracowań) Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś, trafiłaś na nową stronę, a raczej jej część encyklopedyczną, którą Mariusz dopiero tworzy i stale uzupełnia.

Jednak w części poradnikowej są artykuły ilustrowane i tam możesz wszystko przeczytać Proszę to link do poradnika http://trawyozdobne.com/poradnik-o-trawach-2.html

 

Stara encyklopedia Mariusza Surowińskiego jest dostępna tutaj http://trawy.eu/encyklopedia/info.php?trawa_id=680&synonim=2

 

Trawki.pl, z całym szacunkiem dla p. Smala jako sprzedawcy, nie da się porównać ilości informacji i zdjęć do opracowania Surowińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie żle zrobiony bo są same opisy ale bez zdjęć , trzeba szukać w gogle ( jednak dla laików lepiej gdyby były odnośniki ze zdjęciami), chyba Trawki.pl są lepiej opracowane ( dla laika , z całym szacunkiem dla innych opracowań)

 

Wiem, że najlepiej jest dostać gotowca ale tak dobrze nie ma. I nie będzie. W poradnikach jest omówione około 800 traw ozdobnych. W przeciętnym artykule między 60 a 100. Nie da się ująć dużo i wyczerpująco w jednym opracowaniu. Jeśli chodzi o fotki - w tekście zdmieści się z 5 dużych, pod tekstem bedzie galeria z 20. Resztę po nazwach trzeba będzie znaleźć, wiekszość na stronie ale w różnych miejscach. I szczegółowe informacje o nich też. Pod tekstami będą (w części są - jako komentarze) spisy treści czyli wykaz omówionych gatunków i odmian. To jest podpowiedź. Bo trawy ozdobne atrakcyjne latem i trawy ozdobne atrakcyjne jesienią dadzą listę tego co kwitnie późno. Korzystając z odnośników w tekstach da się też znaleźć więcej - np. 5 opracowań o miskantach. A także prosa, piórkówki, trzęślice i inne atrakcyjne latem trawy...

 

Bardzo proszę nie traktowanie poradników jako alfabetycznej oferty sklepu internetowego.

 

Co do sklepu - prosze porównać układ mojego (z kategoriami, np. trawy letnie i jesienne) z innymi, w tym Tadeusza...

Edytowane przez M_Surowinski
korekta treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z Miscanthus sinensis Blütenwunder?

 

Poczytałaś u Mariusza w encyklopedii ?

http://trawy.eu/encyklopedia/info.php?trawa_id=14388

Miskant jak inne, zero problemów. Posadź na słońcu i nie daj uschnąć, a odwdzięczy się piękną kępą. Możesz też posadzić więcej, będzie ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że najlepiej jest dostać gotowca ale tak dobrze nie ma. I nie będzie. W poradnikach jest omówione około 800 traw ozdobnych. W przeciętnym artykule między 60 a 100. Nie da się ująć dużo i wyczerpująco w jednym opracowaniu. Jeśli chodzi o fotki - w tekście zdmieści się z 5 dużych, pod tekstem bedzie galeria z 20. Resztę po nazwach trzeba będzie znaleźć, wiekszość na stronie ale w różnych miejscach. I szczegółowe informacje o nich też. Pod tekstami będą (w części są - jako komentarze) spisy treści czyli wykaz omówionych gatunków i odmian. To jest podpowiedź. Bo trawy ozdobne atrakcyjne latem i trawy ozdobne atrakcyjne jesienią dadzą listę tego co kwitnie późno. Korzystając z odnośników w tekstach da się też znaleźć więcej - np. 5 opracowań o miskantach. A także prosa, piórkówki, trzęślice i inne atrakcyjne latem trawy...

 

Bardzo proszę nie traktowanie poradników jako alfabetycznej oferty sklepu internetowego.

 

Co do sklepu - prosze porównać układ mojego (z kategoriami, np. trawy letnie i jesienne) z innymi, w tym Tadeusza...

 

Mariuszu, bez wątpienia wiedza i praca jaką wkładasz w Twój portal nie da się porównać z podstawowymi informacjami na stronie sklepu Trawki.pl.

Problem polega na tym, że coraz więcej ludzi nie chce szukać wiedzy. Dlatego uważają, że p. Smal zaspokaja ich potrzeby lepiej. Tymczasem, to tylko sklep i nie dyskutując o wiedzy i chęci dzielenia się nią, nie da się tam podać wielu istotnych a ważnych informacji. Nie chcę rozwijać tematu, że typowy sklep musi przede wszystkim sprzedać, stąd niekiedy pojawią się problem z rzetelnością informacji.

Kibicuję Twojemu nowemu portalowi :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za trawy porastają zbocza np. Tatr Zachodnich? Chodzi mi o te trawska, które teraz są złoto-rude.

Mam zdjęcia, gdyby to miało pomóc.

 

Wstaw zdjęcia i to możliwie najostrzejsze i koniecznie zbliżenia liści i kwiatostanów. Wtedy możesz liczyć na odpowiedź od Mariusza Surowińskiego. Może nawet od razu zapytaj u niego na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...