Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

One dadzą się podzielić nawet bardziej - na pojedyncze. Rozsadź je w ramach donic luźno. Szybką je zarosną. A dna donic wytnij prawie całkiem.

Na wiosnę przesadzaj, jak je w kwietniu utniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

ja chcę już Wiosnę !

też tak macie?

 

Jeszcze nie.

U mnie jest jesień i jest masę pracy jesiennej. Potem będzie zima i oby było choć kilka tak pięknych dni jak rok temu. Za wiosną zacznę tęsknić w lutym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zasilenie tej trawy podczas przesadzania kompostem - powiedzmy granulowanym będzie ok?

 

Możesz domieszać kompostu do rodzimej gleby, ale niedużo. Trawy nie są żarłoczne, a przekarmione stają się wiotkie i nawet sztywne miskanty zaczną się pokładać, gdy zmoczy je deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to wreszcie trafiłam co za trawkę mam... czyli miskant cukrowy... a kupowany był w ogrodzie traw jako stipa calamagrostis.

dopiero w tym roku zakwitł, wygląda cudnie, ale nie bardzo pasuje do ogólnego założenia rabaty (ostnica jest jednak delikatniejsza i bardziej "rozwiana")

pozdrawiam "trawiarskich amatorów" :D

 

a molinę też mam - co prawda miała być windcoś...ale ....- jest teraz bardzo widowiskowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave, a ten „stipa-miskant” nie rozłazi Ci się rozłogami? Jak się nie rozłazi to z pewnością nie jest cukrowy. Tylko cukrowy się rozłazi i to bardzo ekspansywnie.

Jak to możliwe, że Ogrody Traw sprzedały Ci coś pod inną etykietą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, ale jest tyle odmian i mieszańców, że ręki uciac nie dam.

 

SKula - cięzko będzie bez kwiatostanów :( Może byc rozplenica

 

Co do miskanta - niekoniecznie musi być to cukrowy, tym bardziej że kolorystyka jego o tej porze powinna być bardziej pomarańczowa.

To "drugie" przypomina mi sadzonki trawy pampasowej. Ale to tylko podejrzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miskanta - niekoniecznie musi być to cukrowy, tym bardziej że kolorystyka jego o tej porze powinna być bardziej pomarańczowa.

To "drugie" przypomina mi sadzonki trawy pampasowej. Ale to tylko podejrzenia...

 

pomarańczowy to on na pewno nie jest

liście zielone z jaśniejszym paskiem - teraz jest za ciemno już na dobre zdjęcie , ale jutro postaram się znaleźć jakiś liść nie uschnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...