Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie przedwiosenną porą - przynajmniej w Krakowie ;)

 

Mariusz, kiedy mogę ściąć moje trawy po zimie? Gdzie o tym poczytać, jak podciąć poszczególne gatunki, tzn. chodzi mi o to, ile cm nad ziemią zostawić?

- Miskant Chiński 'Rotsilber'

- Imperata Cylindrica 'Red Baron'

- Mozga Trzcinowata 'Variegata'

- Rozplenice

- Avena Wieczniezielona - ją się chyba tylko wyskubuje, dobrze kojarzę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywopłoty z miskantów.

 

Modne obecnie. Nie da sie ukryć, że efektowane, zarówno przed kwitnieniem jak i podczas. Niemniej nie ma róży bez kolców:) - wiosną pustka:(

 

http://trawyozdobne.com/images/phocagallery/Trawy/thumbs/phoca_thumb_l_miscanthus_giganteus_k.jpg

Mam dwa pytania:

1. Czym można podsadzic miskanty gracillimusy rosnące w rzędzie na odcinku 10 m, aby zakryć tą "wiosenną pustkę"?

2. Jaki to miskant na zdjęciu powyżej? Wygląda na bardzo wysokiego. Która odmiana miskanta jest najwyższa (bez kwiatostanu)?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimozielone tez zwykle się ścina lub wycina częściowo czy wyrywa liście więc na początku sezonu nie są spektakularne.

Trzcinnik krótkowłosy faktycznie budzi się wcześnie, ale rośnie dość powoli w sezonie i zakwita dopiero w sierpniu, więc wiosną dość szybko będzie , ale tylko kępka niskich traw.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy tez ruszył, więc za miesiąc będzie go widać, jednak przesłonę ( ażurową ) da dopiero jak puści kłosy- w czerwcu.

 

Palczatkę tez się przycina, a te 100 cm ma jak kwitnie- w sierpniu. Nie pamiętam dobrze, ale wydaje mi się że nie jest zimozielona

 

Jazzy a może pnącze za miskanty ( zakładam że za nimi jest ogrodzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimozielone tez zwykle się ścina lub wycina częściowo czy wyrywa liście więc na początku sezonu nie są spektakularne.

Trzcinnik krótkowłosy faktycznie budzi się wcześnie, ale rośnie dość powoli w sezonie i zakwita dopiero w sierpniu, więc wiosną dość szybko będzie , ale tylko kępka niskich traw.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy tez ruszył, więc za miesiąc będzie go widać, jednak przesłonę ( ażurową ) da dopiero jak puści kłosy- w czerwcu.

 

Palczatkę tez się przycina, a te 100 cm ma jak kwitnie- w sierpniu. Nie pamiętam dobrze, ale wydaje mi się że nie jest zimozielona

 

Jazzy a może pnącze za miskanty ( zakładam że za nimi jest ogrodzenie)

Może coś mi się pokickalo z tą Palczatka, bo gdzieś przeczytałam, że zdobi ogród przez cały sezon :-)

Tak, za miskantami jest ogrodzenie, jednak mi bardziej zależy żeby schować te ścięte kępy miskantow, niż żeby zasłaniać się od sąsiada ;-)

Pomysł Elfir jest do przemyślenia, tylko czy miskanty będą się ładnie komponować z niskim żywopłotem (np. z bukszpana) przed nimi? A może z laurowisni?

Acha, powinnam dodać, że około 1m przed miskantami rosną wiśnie umbry sztuk 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Miskanty późno zakwitające - czyli we wrześniu.

http://trawyozdobne.com/miskanty/119-miskanty-pozno-atrakcyjne.html

Przeważają wśród wyselekcjonowanych odmian. Patrzę na nie trochę podejrzliwie bo wole się cieszyć kwiatostanami wcześniej. Niewątpliwie ich zaletą jest duża atrakcyjność jesienno - zimowa. Wcześniej maja ładne liście i tutaj szukałbym "smaczków". Generalnie sugerowałbym wąskolistne, lżejsze, bardziej podatne na wiatr. Tutaj nr 1, dla mnie, jest 'Silberspinne'. Ok. 1,7 m, dość zwarty ale delikatny. Na fotkach egzemplarze około 7 letnie z jednego z ogrodów, który zakładałem.

http://trawyozdobne.com/images/phocagallery/Trawy/thumbs/phoca_thumb_l_miscanthus_silberspinne_k.jpg

http://trawyozdobne.com/images/phocagallery/Trawy/thumbs/phoca_thumb_l_miscanthus_silberspinne1_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu - jest w Polsce do dostania Pennisetum incomptum?

 

Robię teraz 3 tyś m2 w trawach i na okrajek zakrzewień potrzebuję coś o naturalistycznym wyglądzie, szybko rosnąc kłosoe.

Gleba sucha glina.

 

Odpisałem już ale teraz się zastanawiam na ta gliną...jak mogą by gatunki ekspansywne to może lepiej coś krajowego - trzcinnik piaskowy lub kłosownica pierzasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...