Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Porównałam propozyjcę Elfir z informacją na stronie linkowanej przez Budowlanego_laika.

Wyszło mi, że nie mogłabym moich śmiałków Goldtau posadzić co 40 cm jak proponują pod linkiem Budowlanego. One mają po 40-50 cm średnicy, a bywa, że nawet prawie 60 cm. Wyszła by z tego zbita masa roślin. To nie wyglądałoby dobrze.

Dla porównania – kółka na rysunkach mają po 40 cm średnicy, a powierzchnia „rabaty” to 300 x 300 cm.

 

Zielone to rozstaw wg Elfir i tego bym się trzymała

smialki_5-szt-na-metr.jpg

 

A tak wygląda gęstwa gdy sadzi się śmiałki co 40 cm

smialki_co-40-cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mieć problem z każdą trawą wysoką. Ja bym posadziła między trawnikiem a trawami wysokimi coś co zje nawóz. Może pas traw niskich albo turzyc. Im raczej nie zaszkodzi dokarmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wiosną, kiedy trzeba będzie ściąć, to byś klęła :)

I w sumie niekoniecznie na samo cięcie, co na problem - co zrobić z tym po cięciu? Kompostuje się wolno, a niektóre gminy ograniczają ilość worków na bioodpady. W Poznaniu firmy ogrodnicze mają poważny problem z utylizacją resztek po wiosennych porządkach u klientów, bo wysypisko w Poznaniu już nie przyjmuje od firm, które nie maję stałego zlecenia z gminy na wywóz bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, a ściachać na małe kawałki i użyć jako ściółkę na rabatach?

 

 

Ja lubię jak moje prosa wykładają się :) Ładnie wyglądają. Szczególnie jak je mrozik złapie. Śmiałki też są wtedy urocze :)

 

2020_01-17styczen_MRÓZ-na-prosach-IMG_0697.jpg

2020_01-17styczen_MRÓZ-na-smialkach-IMG_0734.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nayri :) To właśnie trawy, one po prostu są piękne latem, jesienią i zimą, bo wiosną wysokich traw po prostu nie ma. Wyjątkiem, jak dotąd, jest obecna wiosna, bo jeszcze traw nie ścięłam, a zima ich nie zniszczyła, więc nadal oczy cieszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dla mnie jest za bardzo "kanciaste i sztuczne". Jak kąty proste w domu są OK, tak ogród- dla mnie - powinien być bardziej naturalny... i zdecydowanie nie taki "od linijki". Ale to kwestia gustu:)

No ale mnie się podobają nawet nasze zwykłe pola, zarosniete zwykłymi trawami...:)

A takie polne drogi, prowadzące donikąd, przemawiają wprost w głąb duszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...