Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trawy ozdobne - pomysł na ogród


Zuzza

Recommended Posts

Czy te piękne trawy ozdobne dadzą sobie radę na żwirowisku??? Nie znam się na ogrodnictwie zupełnie - mam działkę w starym korycie górskiej rzeki (tzn koryta już nie ma, tylko kamienie zostały :-? ) i zastanawiam się co tam w ogóle ma szansę rosnąć. Czyżby została mi tylko jakaś włóknina, tony czarnej ziemi i golfowy trawniczek ?? :oops: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Mariuszu!

 

Wpadłam do ciebie po poradę.

 

Jak widać na załączonych niżej zdjęciach zaczęłam tworzyć rabatę trawiasto-liściastą: różne trawy, liliowce, juki, lawendy, tło - tuje szmarady. Wsadziłam również kilka miniaturowych tiu kulistych i trzy mniaturowe świerki 9 równiez kuliste). Jeżówka i rododendrom dostaną nowe miejsce. Co myślisz o moim pomyśle? Może masz jakieś sugestie, co powinnam zmienić/ulepszczyć ...?

 

Wszelkie uwagi mile widziane :D

 

Pozdrawiam

Ala

 

Nie dam rady doradzić Ci poprawek kompozycyjnych na podstawie tylko kilku zdjęć. Muszę mieć plan całości rabaty z zaznaczonymi aktualnymi nasadzeniami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje w mazowieckim najlepiej w okolicach Warszawy szukam szkółki z dużym wyborem traw?? Z góry dziękuję.

 

Chyba najlepiej zaopatrzony jest sklep na Krakowskiej w samej Warszawie choć i tam dostaniesz maksymalnie 20-30 pozycji...

Nie wiem co to dla Ciebie jest duży wybór ale nie znam w Polsce szkółki bylinowej, której asortyment przekraczałby 50 pozycji. Specjalizację trawy w ilościach powyżej 200 taksonów ma Tadeusz Smal (koło Poznania) i ja (koło Łodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariuszu!

 

Wpadłam do ciebie po poradę.

 

Jak widać na załączonych niżej zdjęciach zaczęłam tworzyć rabatę trawiasto-liściastą: różne trawy, liliowce, juki, lawendy, tło - tuje szmarady. Wsadziłam również kilka miniaturowych tiu kulistych i trzy mniaturowe świerki 9 równiez kuliste). Jeżówka i rododendrom dostaną nowe miejsce. Co myślisz o moim pomyśle? Może masz jakieś sugestie, co powinnam zmienić/ulepszczyć ...?

 

Wszelkie uwagi mile widziane :D

 

Pozdrawiam

Ala

 

Postarm się coś narysować :-?

 

Nie dam rady doradzić Ci poprawek kompozycyjnych na podstawie tylko kilku zdjęć. Muszę mieć plan całości rabaty z zaznaczonymi aktualnymi nasadzeniami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam nasiona trawy pompasowej białej i różowej oraz trawy niebieskiej. Zobaczymy czy coś wzejdzie :wink: :lol: Bambusa też kupiłam :lol: Działka sporo to niech się rozrasta :lol:

ja też zrobiłam rabatę trawiastą..

wyglada na razie żałośnie :oops: :lol: :lol:

 

http://images33.fotosik.pl/250/ec8b05926463832bmed.jpg

 

Są tam rózn egatunki od 3 metrowych do całkiem małych. nazw gatunków niestey nie pamiętam :oops: Ciekwae czy rzeczywiście tak łatwo się rozrastają... :roll:

Oj tak, rosna jak na drozdzach. :D

po roku juz sa takie . Polecam bo wyglądaja na zywo naprwde atrakcyjnie :D

 

http://lh5.ggpht.com/_PKYyAfEsG10/SpJOMLlO8wI/AAAAAAAAECA/6rI1Bjo_UC4/s720/DSC_0171.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widzę, że mamy tu trawoznawcę! To ja mam pytanie. Kto w kraju sprzedaje roślinę trawopodobną: konwalnik (Ophiopogon)? Szukam odmiany zielonej, a nie - czarnej która rzeczywiście czasem się pojawia. Drugie pytanie - czy to ma szansę u nas przeżyć?

 

A znasz nazwę tej odmiany/gatunku? Bo trochę ich jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images2.fotosik.pl/200/5c41dacfa6b6327f.jpg

ros/z :wink: plenica bujna i piękna (uwielbia chyba glinę) wyrosła tak z niewielkiej wiosennej sadzonki

Wygląda, na to że posiadam tą roślinkę. Czy ją też trzeba wkładać w kosz? Nie zrobiłam tego sadząc na wiosnę i nie wiem, czy teraz wykopać i wsadzic, czy dam sobie radę z ekspansją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraania - cały sens w kompozycji polegał na tym, by ta trawa nie była silnie niebieska, bo stanowiłaby zbyt silny kontrast na rabacie. Miała być dośc spokojna w wyglądzie, naturalna.

Ale oczywiscie mozna ja zamienic na cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraania - cały sens w kompozycji polegał na tym, by ta trawa nie była silnie niebieska, bo stanowiłaby zbyt silny kontrast na rabacie. Miała być dośc spokojna w wyglądzie, naturalna.

Ale oczywiscie mozna ja zamienic na cos podobnego.

 

Faktycznie, Festuca curvula jest bardziej zielona niż niebieska choć lekki poblask niebieskości ma. Jest też sporawa. Jeśli może być tylko zielona to do kupienia jest np. Festuca ovina, Festuca filiformis, Festuca amethystina ( i jej odmiana 'April Gruen'). Innych nie proponuję bo są nie do kupienia choć przepiękna jest np. Festuca lemanii.

Napisałem kiedyś małe opracowanie o kostrzewach - może się przyda przy podejmowaniu decyzji http://www.trawyforum.eu/viewtopic.php?t=579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images2.fotosik.pl/200/5c41dacfa6b6327f.jpg

ros/z :wink: plenica bujna i piękna (uwielbia chyba glinę) wyrosła tak z niewielkiej wiosennej sadzonki

Wygląda, na to że posiadam tą roślinkę. Czy ją też trzeba wkładać w kosz? Nie zrobiłam tego sadząc na wiosnę i nie wiem, czy teraz wykopać i wsadzic, czy dam sobie radę z ekspansją?

 

Na zdjęciu jest turzyca ptasie łapki a nie rosplenica...

Nie jest ekspansywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...