Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Nie daj się. Postępuj w myśl zasady; Kto płaci , ten wymaga.Powodzenia Jan.

Miło to czytać, ale jakże daleko do rzeczywistości. Wykonawca wystawia fakturę, a inwestor ma płacić bo inaczej komornik zablokuje mu konto lub zajmie budowę. Takie ja mam doświadczenie. Mój wykonawca twierdzi, że dach wykonał dobrze, instrukcja producenta blach to tylko wskazówki, a każdy region Polski ma własne metody, a JA SIĘ CZEPIAM. Teraz słyszę że dach "się poci" bo jest zimno i dlatego są zawilgocenia. Ile jeszcze ciekawostek usłyszę- UFF!!! Zgrzytam zębami!!

PB101436.jpg

PB101464.jpg

PB101414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i się zaczęło :wave:

 

Chłopaki czekali na blachę, rynny i resztę dupereli więc dla zabicia czasu ułożyli trochę dachu :rolleyes:

 

IMG_1609.jpg

IMG_1610.jpg

 

A, jakby ktoś pytał dlaczego na okapach dachówka tak dziwnie leży, to wyjaśniam, że okapy są nadbite....bardzo dobrze to wygląda jak dla mnie:)

Edytowane przez maly77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że marsylka układana z przesunięciem o połowę dachówki między poszczególnymi rzędami. Z czegoś to wynika konkretnego, jakieś zalecenia, czy po prostu ktoś uznał, że tak będzie ładniej (wzór jeszcze drobniejszy).

 

Wydaje mi się, że tak się ją układa....

W każdym bądź razie wygląda super :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maly77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin to nie okno i jego posadowienie jest niezależne od dachówki. Za kominem masz pojedynczą dachówkę natomiast żeby ona nie opadała w stosunku do dachówek na połaci jej dolna krawędź powinna być podparta. Nad oknami służy do tego specjalna blaszana listwa. Za kominem dekarz mógł zastosować taką samą samodzielnie wykonaną uznał jednak, że podłoży górne kawałki przyciętej dachówki i stąd takie wrażenie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedod czy te deski były bite już z pewnym "luzem" czy aż tak się pozsychały? Tam są szpary po 2,3 cm nawet? Czy deska może się aż tak skurczyć? A gdzie wentylacja na kalenicy?

 

Tak deski były specjalnie tak bite żeby poprawić wentylację, ale mam inny przykład u siebie gdzie położono deski prosto z tartaku to po kilku miesiącach też były co najmniej 1-cm przerwy. Dach maa być wentylowany tylko między blachą a folią. W domu planowana wentylacja mechaniczna.

Co do membrany na deskach- trzymam się informacji od producenta. Ale ciekawi mnie jak w praktyce radzicie sobie z takimi wykonawcami? U mnie straszenie niepłaceniem nie działa! Mimo umów itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nabite łaty. Czy wykonawca nie wiedział czym będzie krył? Gąbki spod gąsiorów należy usunąć a w ich miejsce zamontować taśmę pod gąsiory. W przypadku gdy w okapie są gąbki też należy je usunąć a w to miejsce wstawić grzebień. Przy kominie uszczelki wystają spod obróbek. Obróbki komina na połaci na różnych poziomach. Dolny fartuch okna osłonięty paskiem blachodachówki? W jakim celu? Blacha była źle przenoszona i już nigdy dobrze się nie zapnie na połączeniach. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówki mają określone moduły i rozstaw łat powinien być zgodny z modułami. Jak widać na zdjęciach rozstaw łat nie odpowiada modułowi blachodachówki i z tym nie da się już nic zrobić. Reszta tak jak napisałem wcześniej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCF7948.jpg DSCF7950.jpg DSCF7951.jpg DSCF7953.jpg DSCF7954.jpg

 

Witam

Pochwalę się naszym dachem. Dachówka to Creaton Domino kolor łupek, na zdjęciach jest mokra od mgły, jak pogoda dopisze to zrobię lepsze zdjęcia. Do samej konstrukcji dachu, wentylacji, orynnowania, obróbki blacharskiej itp nie mam zastrzeżeń, wszystko jest ok. Ale czy Waszym zdaniem sama dachówka i gąsiory są poprawnie ułożone? Na moje oko jest dobrze, ale wolę zapytać bardziej doświadczonych forumowiczów ;-)

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

 

p.s. w linku w mojej stopce jest więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...