Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Ladybird76 a orientowałaś ile wyniesie różnica pomiędzy tą dobrą blachą, a dachówką betonową w przypadku twojego dachu? Bo jeśli to jest mniej niż 10 tys. to bym sie nigdy na blache nie zdecydował. Z obserwacji znajomych którzy już kilka lat w domach mieszkają, główną rzeczą którą podają żeby zmienili gdyby jeszcze raz budowali jest właśnie pokrycie z blachy. Jednego wkurza hałas, drugiego nagrzewanie się poddasza, a tylko jednego efekt wizualny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak samo nie rozumię ludzi, którzy nie mają pieniędzy a zaciągają kredyty po to aby pokazać się wszem i wobec i stawiać domy ponad miarę swoich możliwości...

 

vega jeśli stać cię na dachówkę to super :) cieszę się ale Ja mam ograniczony budżet a druga sprawa jeśli masz za dużo kasy to możesz mi dołożyć do tej wręcz nad wyraz wynoszonej ponad niebiosa dachówki - będę wdzięczna teraz i za naście lat.

Jedni lubią blachę inni dachówkę i wybór każdego należy uszanować, doradzić a nie tylko krytykować.

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? Powiedz mi ile zaoszczędzisz na tej blasze? Czy dla paru groszy (blacha nie jest taka tania jak to inwestorzy mają zakodowane) warto jest montować sobie na dachu coś co nie ma zalet? W lecie pod blachą robi się 80C*. Blacha trzeszczy, wykrapla się na niej rosa jak na niczym innym. Podczas deszczów w domu słychać tylko szum. Po grubszym gradzie, blacha może nadawać się tylko do wymiany.

No proszę. Podaj mi zalety blachy. Chyba tylko mały ciężar, ale to też nie do końca taka zaleta. Najczęściej fruwające dachy to te pokryte blachą.

 

A teraz policz sobie dokładnie, ile zaoszczędzisz? Różnica między blachą a dachówką nie jest spora. Pokażesz mi tanią blachę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak Ja ludzi, którzy nie mają pieniędzy a zaciągają kredyty po to aby pokazać się wszem i wobec i stawiać domy ponad miarę swoich możliwości... vega jeśli stać cię na dachówkę to super :) cieszę się ale Ja mam ograniczony budżet a druga sprawa jeśli masz za dużo kasy to możesz mi dołożyć do tej wręcz nad wyraz wynoszonej ponad niebiosa dachówki - będę wdzięczna teraz i za naście lat.

Jedni lubią blachę inni dachówkę i wybór każdego należy uszanować, doradzić a nie tylko krytykować.

 

Chyba Cie roche ponioslo - gdzie Ty tu masz jaks krytyke :confused:.

My budujemy sie bez kredytu (bo nikt by nam go nie dal, wiec kazda zlotowka jest dwa razy obracana zanim wydana) i na dachu mamy dachowke - dach czterospadowy 270m2 - material na dach wyszedl nam 16tys (wiecej chcieli za blache), a robocizna w naszej okolicy w takiej samej cenie: czy klada dachowke, czy blache...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru nikogo urazić. Jednak nie mogę pojąć tej chęci montażu blachy celem zmniejszenia kosztów. W głowach inwestorów, pokutuje przekonanie że blacha jest tania. Wynika to z faktu, że kiedyś faktycznie tak było.

Dziś jednak blacha wcale tania nie jest. Jeśli ma wyglądać jako tako, to trzeba zapłacić jak za dachówkę. O wadach już pisałem. Dodam tylko, że blacha zostawia najwięcej odpadów. W zależności od dachu, może wyjść tego całkiem sporo. Za to też się płaci. Pod blachę idzie membrana. To dodatkowy koszt.

Proszę sobie na spokojnie przeliczyć i porównać. Blacha nie ma zalet i to ją dyskwalifikuje w moich oczach. Oczywiście każdy robi wg. siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie w szczególności do Pana Andrzeja :) Przeglądając forum czasami można zgłupieć co powinno się zastosować w budowie domu a co nie i ta wątpliwość dotyczy również dachu. Projektując mój dom myślałam, że będzie pokryty dachówką ale ze względu na koszty zdecydowaliśmy się z mężem na blachę... w różnorodności i obszernym wyporze na początek stawialiśmy na plannje a obecnie chyba w kierunku blachy ruukki będziemy się kłaniać. Nie wiem i do końca nie jestem pewna czy to dobry wybór... czy może powinnam zainwestować w inną znacznie lepszą blachę? jeśli tak to jaką? Nasz dach będzie dwuspadowy o pow. ok 200m2 z jednej strony od południa wystawiony na słońce a z drugie od północy!

 

Mysle żę Ruukki to jeden z lepszych wyborów jak zmienialismy dach na domu w ktorym obecnie mieszkam też miałem dylemat która blache wybrac i zakupiłem ruukki modelu juz nie pamietam bo było to 6lat temu blacha bardziej sztywna porównujac z innymi producentami, kolor nie płowieje jak narazie wiec polecam. Obecny dom który buduje pokryłem dachówką ceramiczna bo cena dobrej blachy byla większa niż dachówki,nie ufam foliom dachowym i dlatego dach odeskowałem a na to poszła dobra papa (wszystko zrobiłem sam wiec koszt był niewielki)dach 200m2

p.s

jak bys chciała zobaczyc jak wyglada blacha na dachu to daj znac podesle fotke(ciemna zielen)

Edytowane przez neo_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vega dlaczego uważasz, że blacha nie ma żadnych zalet? z czego wynika Twoja opinia na ten temat? Ciekawe dlaczego przy usytuowaniu mojego domu/ dachu względem stron świata ( północno-południowo ) bardziej polecają blachę niż dachówkę tłumacząc to albo ciągłym cieniem i mchem, który ceramika szybciej łapie albo nasłonecznieniem gdzie blacha nie płowieje tak mocno... Ja się nie znam - nie mam żadnego dachu a więc doświadczenie zerowe. Kuzynka ma 5 lat blachę ruukki i wygląda obecnie super to tyle z moich spostrzeżeń :)

 

Na razie nie wyliczałam kosztu dachu z blachy czy blachówki ale wypowiem się więcej w tym temacie jak już będę miała policzone i zobaczę różnice.

Obecnie zbieram opinie, czytam....

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle żę Ruukki to jeden z lepszych wyborów jak zmienialismy dach na domu w ktorym obecnie mieszkam też miałem dylemat która blache wybrac i zakupiłem ruukki modelu juz nie pamietam bo było to 6lat temu blacha bardziej sztywna porównujac z innymi producentami, kolor nie płowieje jak narazie wiec polecam. Obecny dom który buduje pokryłem dachówką ceramiczna bo cena dobrej blachy byla większa niż dachówki,nie ufam foliom dachowym i dlatego dach odeskowałem a na to poszła dobra papa (wszystko zrobiłem sam wiec koszt był niewielki)dach 200m2

p.s

jak bys chciała zobaczyc jak wyglada blacha na dachu to daj znac podesle fotke(ciemna zielen)

 

 

chętnie zobaczę :) mam dach tej samej wielkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vega dlaczego uważasz, że blacha nie ma żadnych zalet? z czego wynika Twoja opinia na ten temat? Ciekawe dlaczego przy usytuowaniu mojego domu/ dachu względem stron świata ( północno-południowo ) bardziej polecają blachę niż dachówkę tłumacząc to albo ciągłym cieniem i mchem, który ceramika szybciej łapie albo nasłonecznieniem gdzie blacha nie płowieje tak mocno...

ja nie uważam. Ja to wiem. A jak uważasz inaczej, to proszę. Napisz jakie to ma zalety ta blacha. A z tym płowieniem to odrobinkę Cię poniosło. Co do mchu to spokojnie, jak porośnie dachówka, to i blacha też się nie oprze. Na to nie ma mocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uważam. Ja to wiem. A jak uważasz inaczej, to proszę. Napisz jakie to ma zalety ta blacha. A z tym płowieniem to odrobinkę Cię poniosło. Co do mchu to spokojnie, jak porośnie dachówka, to i blacha też się nie oprze. Na to nie ma mocnych.

 

 

Lepiej aby mnie nie ponosiło bo to co piszę to jeszcze nie ma nic wspólnego z ponoszeniem... po prostu piszę co inni piszą i gdzie tu człowiek ma być mądry? gdzie prawda leży to mogą chyba napisać użytkownicy blachy i dachówki! Jeśli chodzi zaś o mnie czytam, dowiaduję się a i tak głupia jestem bo co dach i jego właściciel to inna opinia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym kupować "falkę" na dach to byłaby to dachówka na pewno, cena w porównaniu do lepszej "blacho" w zasadzie ta sama, robocizna mooże kapkę droższa (niewiem, 10zł/m2?).

 

Jednak chciałem rąbką na klik, i rozmyślałem czy nie olać nieco wyglądu (degustibus) i nie brać np. dachówki Euronit Kapstadt. Ale jednak jest rąbek, pewnie kosztem trwałości. Akustyka spoko, będzie grubo izolacji nad stropem, poddasze nieużytkowe, powinno być dobrze z tego co słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie zobaczę :) mam dach tej samej wielkości :)

 

na dachu domu który buduje obecnie mam dachówkę ceramiczną( 200m2 dwuspadowy )fotki w dzienniku, a blachą jest pokryty dom w którym obecnie mieszkamy jest to dach kopertowy pow... metrów nie pamiętam,mam jedna fotke z końca 2012r to ci podesle albo jak śnieg stopnieje to zrobie nowe ;) co do powstawania mchu to nie ma zasady sasiad ma blachę pare lat w czarnym kolorze i zielone place na niej

Edytowane przez neo_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest najlepszy dowód jaką blacha ma pozycję w naszym kraju. Wszyscy myślą że jest tania, ładna, nie porasta mchem. Niestety prawda jest inna. Blacha nie jest już tańsza niż inne pokrycia, nie jest ładna (nawet udaje dachówkę - po co skoro można mieć dachówkę w tej cenie) i porasta mchem.

Dodatkowo powyżej wymieniłem szereg jej wad. Zalet brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...