Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka - warto czy nie warto?


Gość

macie zmywarkę?  

331 użytkowników zagłosowało

  1. 1. macie zmywarkę?

    • tak, mam i sobie chwalę
    • nie mam i dobrze mi z tym
    • zamierzam mieć
    • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję
    • mam, ale wolę ręcznie zmywać
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 307
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rzeczy , które sa naprawdę ze stali nierdzewnej nie moga rdzewieć. Jak rdzewieja to znaczy, ze oszukane.

 

Z praktyki wiem skądinąd, że w naprawdę ciężkich, sprzyjających korozji warunkach pojawia się rdza powierzchniowa, nawet na naprawdę wykonanych z nierdzewki elementach. I nie mówię tu o sztućcach, ale o pewnych detalach osprzętu opatrzonych atestami szacownych instytucji klasyfikacyjnych. No i czasu też tu trzeba, to nie są dni, tylko miesiące i lata. Ale aż taką bałaganiarą nasz droga Priscilla chyba nie jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy zmywarek - jak ma się sprawa z podłączeniem zmywarki do ciepłej wody?

Mam już gorącą wodę i może taniej byłoby ją dostarczyć niż żeby podgrzewać zimną elektrycznie?

Można tak zrobić? Czy to zależy od modelu zmywarki?

 

z instrukcji do zmywarki Bosch:

"temperatura wody:

Zaleca się podłączenie dopływu zimnej wody.

Przy podłączeniu dopływu ciepłej wody, maksymalna temperatura może wynosić 60stC"

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmywarkę Whirlpool chyba 852 od jakieś 5 lat i sobie chwalę. Polecam opóźnienie odpalenia zmywarki (zmyje w nocy).

 

Nie trzymam umytych i nie umytych naczyń razem. Umyte wyjmuję do szafek.

 

Wady: Czasami pojawia się biały nalocik na szklankach ale to może wina dawkowania nabłyszczacza.

 

Zdecydowanie polecam, kiedyś nie mogłem przekonać żony. ZMywała ręcznie a imprezy rodzinne wspierane były przez zmywarkę.

Kiedy udowodniłem jej że zmycie 12 częściowego kompletu to 12 litrów wody - to odpuściła.

 

G

 

A ja jestem jeszcze w trakcie zabudowy kuchni. Mam zrobiony dół i między innymi jest zmywarka. Teraz kombinuję, jak skomponować górę. Wychodzi na to, że kompletnie nie pasuje mi szafka nad zlewem. Czy w przypadku "mania" zmywarki taka szafka z ociekarką jest w ogóle niezbędna czy wystarczy ociekarka zlewozmywaka? Skoro po posiłku pakuje się oczyszczone naczynia do zmywarki i z niej wyjmuje je do szafek, to może zbędna będzie dodatkowo szafka na ociekające naczynia? Przecież mam myć w zmywarce, tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku "mania" zmywarki taka szafka z ociekarką jest w ogóle niezbędna czy wystarczy ociekarka zlewozmywaka? Skoro po posiłku pakuje się oczyszczone naczynia do zmywarki i z niej wyjmuje je do szafek, to może zbędna będzie dodatkowo szafka na ociekające naczynia? Przecież mam myć w zmywarce, tak czy nie?

 

W czasach "przedzmywarkowych" mieliśmy zlew dwukomorowy, dodatkowo duża ociekaczka. Obecnie zlew 1.5 komorowy i mała ociekaczka. Coś tam się ręcznie czasem umyje, nie wszystko można w zmywarce, a i nie wszystko się zmieści, mimo, że mamy 60.

Ważna była zmiana sposobu myślenia po zakupie zmywarki. Niełatwo było przez pierwsze miesiące :lol: A bo to i tamto, po co do zmywarki, jak pod ręką zlew i kran z ciepłą wodą. No i mieć zapasy kubków, sztućców, szklanek, talerzy, aby nie zabrakło w ciągu dnia, bo w tej chwili walimy wszystko do maszyny i spokój. A w kuchni duuużo się u nas "produkuje" :lol: Fajny wynalazek taka zmywarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy zmywarek - jak ma się sprawa z podłączeniem zmywarki do ciepłej wody?

Mam już gorącą wodę i może taniej byłoby ją dostarczyć niż żeby podgrzewać zimną elektrycznie?

Można tak zrobić? Czy to zależy od modelu zmywarki?

Jeżeli nie grzejesz wody w bojlerze elektrycznym to wyjdzie taniej.

Ale musisz zwrócić na to uwagę przed zakupem. Jak kupowałem swojego Whirlpoola to nawet o tym nie pomyślałem i okazało się, że nie mogę podawać ciepłej wody. taki przywilej mają wyższe/droższe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"temperatura wody:

Zaleca się podłączenie dopływu zimnej wody.

Przy podłączeniu dopływu ciepłej wody, maksymalna temperatura może wynosić 60stC"

:o

 

A to nie dotyczy maksymalnej tempratury wody podawanej z instalacji, a nie temperatury pracy zmywarki?

 

Przy okazji: miałem przekonywać Żonę do 60, a ona, że już zdecydowała i będzie 60, a jeśli kupujący mieszkanie nie będzie chciał naszej 45 to sie ją sprzeda, lub da np. teściowej w prezencie..... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma zmywarkę

kto sobie chwali

czy to potrzebny sprzęt

czy wyrzucone pieniądze

czy prawdą jest że do mycia w zmywarce naczynia trzeba opłukać

czy?

 

proszę o opinie

 

Jeszcze nie mam ale zamierzam mieć zmywarkę, niewielką ale jednak...

Po pierwsze podobno zużywa się mnie wody, po drugie nie trzeba polerować a naczynia aż błyszczą, a po trzecie oszczędność czasu, włanczasz i się zmywa a Ty masz czas dla siebie :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczy , które sa naprawdę ze stali nierdzewnej nie moga rdzewieć. Jak rdzewieja to znaczy, ze oszukane.

 

Z praktyki wiem skądinąd, że w naprawdę ciężkich, sprzyjających korozji warunkach pojawia się rdza powierzchniowa, nawet na naprawdę wykonanych z nierdzewki elementach. I nie mówię tu o sztućcach, ale o pewnych detalach osprzętu opatrzonych atestami szacownych instytucji klasyfikacyjnych. No i czasu też tu trzeba, to nie są dni, tylko miesiące i lata. Ale aż taką bałaganiarą nasz droga Priscilla chyba nie jest :lol:

 

Nie, miesiacami nie trzymam naczyn w zmywarce :lol:

A co do tej rdzy, to nie jest tak, ze te rzeczy rdzewieja, tlyko pojawia sie na nich taki rdzawy nalot, ktory mozna zmywakiem wyszorowac, tylko wkurza mnie, ze musze czyscic po zmywarce :D

No, ale na razie robie test i staram sie systematycznie wyjmowac te rzeczy po umyciu, a jesli juz nie mam czasu, to przynajmniej zostawiam uchylona zmywarke. Zobaczymy czy to pomoze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy, do których tak szybko można się przyzwyczaić jak do zmywarki, ale ja to już chyba jestem uzależniona. Czasami jak coś jest niedomyte, ale tylko myk pod wodę i już po kłopocie. Kiepska sprawa jest tylko z koperkiem czy pietruszką, lepiej spłukać zanim pochłonie to zmywarka. Etykiety na słoikach też lepiej jednak usuwać wcześniej. Drobiazgi. Uwielbiam czytać książeczkę słuchając jak to coś "odwala za mnie" taką brudną robotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...