Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka - warto czy nie warto?


Gość

macie zmywarkę?  

331 użytkowników zagłosowało

  1. 1. macie zmywarkę?

    • tak, mam i sobie chwalę
    • nie mam i dobrze mi z tym
    • zamierzam mieć
    • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję
    • mam, ale wolę ręcznie zmywać
      0


Recommended Posts

45 cm ale żona chce do nowego domu 60 cm, mnie wszystko jedno bo mogę częściej ją puszczać ale jak jest wiecej gości to na raz nam wszysko nie wejdzie a tak w rodzinie 2+1 puszczamy jakieś dwa razy na trzy dni, płuczemy naczynia tylko jak sa tłuste albo wiemy ze właczymy nastepnego dnia wieczorem. co do hałasu to słychać, ale zmywarka stoi w kuchni a nie sypialni :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 307
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zamierzam dopiero mieć zmywakę. Jak narazie nie mam na tyle gotówki. Odkryłam natomiast sklep ze sprzętami przecenionymi z powodu uszkodzeń mechanicznych typu obicia i wgniecenia itp. (czasem gorsze). W tym sklepie są zmywarki firm takich jak Candy, De Dietrich, Brandt, w cenie od 500 do 1500 zł (do zabudowy). Fakt, modele nie zawsze są z tych najnowszych, ale za taką cenę ... Nie zawsze jest do tego kompletna instrukcja obsługi, ale w zmywarce wystarczy chyba instrukcja obrazkowa, która jest na programatorze. Dają gwarancję na rok.

Mam ciężki orzech do zgryzienia. Boję się naciąć, ale cena kusi... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że środki stosowane do mycia w zmywarkach są zabójcze dla bakterii z przydomowej oczyszczalni ścieków ???

Ktoś w wątku na temat oczyszczalni pisał, że z tą chemią zagrażającą bakteriom, to mit. I że można lać domestosy i inne temu podobne, byle w rozsądnych ilościach. A jak ktoś się boi o bakterie, to może dodawać specjalne środki, poprawiające warunki dla bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że środki stosowane do mycia w zmywarkach są zabójcze dla bakterii z przydomowej oczyszczalni ścieków ???

 

Nie potrafię odpowiedzieć naukowo :wink: , ale odpowiem z praktyki. Moi rodzice mają oczyszczalnie i już 6 lat używają zmywarki, pralki, płynów do kąpieli itd....

Oczyszczalnia ma się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie planujemy zmywarkę w nowym domu.

 

Nie sądziłem jednak, że urządzenie to wzbudza tak zdecydowany aplauz. O ile nie wyobrażam sobie życia bez pralki automatycznej (ba! życia - 1 prania sobie nie wyobrażam), to wydawało mi się, że funkcjonalność zmywarki nie jest aż tak wysoka.

 

Tak tu jednak zachwalacie zmywary, że po przeczytaniu tego wątku zacząłem się zastanawiać, dlaczego mamy niby czekać z zakupem do zakończenia budowy(?)

Już ją chcę mieć! :D

Zastanawiam się tylko, czy nie będzie problemów z podłączeniem jej w kuchni wynajmowanego mieszkania, gdzie nie przewidziano dla niej złączy (miejsce by się znalazło). Jak sądzicie?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze temat wrocil; wiec pochwale sie, ze mam 2 zmywarki -jedna na lewo jedna na prawo od zlewu!

po co?

ano po to aby uniknąć rozpakowywania! bierzemy naczynia z umytej zmywarki a brudy wrzucamy do drugiej... jak się napełni to włączamy pranie i rozpakowujemy pozostałych KILKA naczyń z tej pierwszej...

czy nie mądre?

 

no nie głupie !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zacznę uzytkowac to urzadzenie....w nowym domku bedzie stał elektrolux szer 60 cm,zabudowany ma program do delikatnej porcelany...ale szczerze to nie wiem co i jak...dopiero bede sie uczyła...

 

jak czytam te posty to wcale nie załuje ze ja zakupiłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...