Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka - warto czy nie warto?


Gość

macie zmywarkę?  

331 użytkowników zagłosowało

  1. 1. macie zmywarkę?

    • tak, mam i sobie chwalę
    • nie mam i dobrze mi z tym
    • zamierzam mieć
    • miałam/miałem ale w nowym domu nie planuję
    • mam, ale wolę ręcznie zmywać
      0


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 307
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zawsze też dbam o dobrej jakości środki do zmywarki, chociaż ostatnio przeszedłem na kostki "Ludwika" 3w1 i też jest okej. Może Twoje sztućce są jakieś "wrażliwe" :o

Używam Calgonitu Classic. Też mi przyszło do głowy że może są "miękkie". Ale od wody się przecież nie rysują :o to wyraźnie są mechaniczne zarysowania w różnych miejscach.

Są różne koszyczki na sztućce - takie z przegródkami na każdą pojedynczę rzecz i takie z podziałem na cztery.

 

Ja mam taki koszyczek z podziałem na cztery i wtedy rzeczywiście wszystkie sztućce ocierają się o siebie.

Mam z przegródkami. Nie zwracam co prawda uwagi czy każda łyżka i nóż stoi pionowo i nie styka się z innymi bo bym chyba zwariował.

 

No nic - póki co sprawa z Archiwum X :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne koszyczki na sztućce - takie z przegródkami na każdą pojedynczę rzecz

 

:o to układanie każdej pojedynczej sztuki musi być bardzo pracochłonne.

 

W naszym koszyku jest 6 przegródek, w każdej mieści się wiązka sztućców - po kilka sztuk.

 

 

A ja mam te cztery przegródki i jak włożę garść sztucców, to one zwykle układają się, tak że są jakby złozone razem - wtedy pewnie gorzej też się myją no i rysują. Przez to moich najlepszych sztućców ;-) nie myję w zmywarce. Czekam na tą nową, z pojedynczymi przegródkami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Calgonitu Classic. Też mi przyszło do głowy że może są "miękkie". Ale od wody się przecież nie rysują :o to wyraźnie są mechaniczne zarysowania w różnych miejscach. [ciach]

No nic - póki co sprawa z Archiwum X :-)

Moim zdaniem, to one niszczą się poza zmywarka a dopiero po dokładnym umyciu w zmywarce rysy zaczynają być widoczne. Ja to mam z talerzami z arcorocu. A te przecież nie mogą się o siebie ocierać w zmywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zmywarke i nie wyobrazam sobie zycia bez niej :)

mysle ze po pralce to najbardziej przydatny sprzet w domu

mam zmywarke o szerokosci 60 cm i jest w miare wystarczajaca, mysle ze 45 cm bylaby za mala - a jest nas 3 w domu (na razie :wink: )

ostatnio widzialam jakas nowosc - zmywarka 90 m szer - i to jest cos dla nas!

zmywam w zmywarce wszystkie naczynia i garnki bez specjalnego plukania wczesniej, ale resztki jedzenia na talerzu zostac nie moga

czasami wkladam tez do zmywarki plastikowe klocki i inne zabawki mojego dziecka

zmywarka na pewno oszczedza oprocz czasu rowniez pieniadze - podobno kilkakrotnie mniej wody potrzeba do umycia naczyn w zmywarce w porownaniu z tradycyjnym myciem

 

jak dla mnie zmywarka nie ma zadnych wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa takie zmywarki w których np. naczynia nie zasychają? (jakaś funkcja zraszania) bo dajmy na to że przez 2 dni będę zbierał te naczynia żeby w końcu zapełnić zmywarkę i uruchomić ją. chyba że nie ma problema z zaschniętymi garami?

 

chyba wiekszosc zmywarek ma taki program wstepnego plukania - pomocny przy zaschnietych naczyniach

chociaz u nas zmywarka jest wlaczana prawie kazdego dnia - nie ma wiec takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sa takie zmywarki w których np. naczynia nie zasychają?

W mojej nie zasychają i wcale ich nie zraszam. Po prostu nadmiar jedzenia, jeśli jest usuwam papierem. Zmywarka po uruchomieniu daje najpierw płukanie. Jak mam podejrzenie, że może coś być przyschnięte to niewielka ilość proszku wysypuję na klapę. Zaczyna on więc działać już w fazie wstępnego płukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam AEG, niby to samo co electrolux a jednak klasę wyżej... w tkz klasie średniej (wyższa to miele i etc) zdecydowanienajleposza jakość, produkowane w niemczech, bije bosha/siemensa...

 

w tanich polecam fagora, świetny stosunek jakość/cena, a fagor także sprzedaje pod marką mastercook...

 

candy też OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 60 elektroluxa....

 

 

zauwazyłam tylko ze na brazowych talerzarz z tzw duralxu robia sie niebieskawe zacieki...ale to chyba wina talerzy - u wiekszosci znajomych taks ie dzieje

U mnie tak się nie dzieje, ale może dlatego, ze ja sól, proszek i nabłyszczacz sypię osobno i dozuje ręcznie, a nie używam żadnych kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się nie dzieje, ale może dlatego, ze ja sól, proszek i nabłyszczacz sypię osobno i dozuje ręcznie, a nie używam żadnych kostek.

 

Też kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do tych kostek, ale się przekonałem. Wyjąwszy sól, bo rozpracowawszy z grubsza działanie tego systemu i tak sypię.

 

do Marek30022, który napisał "Wady: trzeba wkładać i wyjmować naczynia. ta druga czynność jest bardziej nieznośna."

 

to się chyba mało w życiu nazmywałeś :lol:

 

Ja własnie z dziką satysfakcją wkładam i wyjmuję, wkładam i wyjmuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywara obowiązkowo!!!!

w swojej nie widzę wad ...poza tym że następna będzie 60

wrzucamy wszystko (drewno patelnie ... ) a tajemnica tkwi w sztuce pakowania (u nas nawet piętrowo pod samo ramie myjące i wszystko się domywa :))))) i nic nie płuczemy pod zlewem ..leniwce jeteśmy...

ciut wyobraźni i wszystko do opanowania :) nawet w 45 tce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...