Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Ustronnego


canna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To jest doskonały pomysł, zapraszam serdecznie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Ciekawa jestem, czy robiliście już rozpoznanie w sprawie materiałów na budowę?

Ja byłam w kilku (chyba w 6-ciu, już trochę się pogubiłam) składach i dałam materiały do wyceny. Czekam na odpowiedzi. Na razie mam tylko z jednego.

Rzeczywiście Zgierz jest blisko Złotna i składy okoliczne te same, może już gdzieś byliście?

Możemy wymienić się namiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie robiłam rozpoznania, nie wiem jak sie zabrać do tego, poczekam do spotkania z kier.bud. jak sie nam spodoba to zaczynam już szukać. MM mówi, że ma jeszcze czas wiec nawet nie pytam, ale do Ciebie canna, będę zaglądać żeby być na bieżąco... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeszcze się nie rozglądaliśmy ale pani arch. zaproponowała żeby kupić teraz materiały ( o ile są pieniądze) bo po nowym roku będzie drożej ...chyba dobry pomysł :lol:

tylko, że nie wiemy ile, bo dopiero zamówiłam projekt..ale do końca roku jeszce troszkę mamy czasu...mąż zapyta sie u nas w składzie budowl. VOX bo ma tam układy :wink:

jak coś się dowiem to Ci napiszę

hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nie jestem pewna jak to będzie z cenami.

Na jednym ze składów bardzo miła pani uświadomiła mi, że ceny poszły tak bardzo w górę ponieważ w ubiegłym roku wydano bardzo dużo pozwoleń na budowę. Producenci nie nadążali za popytem i podnosili ceny jak chcieli bez żadnego uzasadnienia. Pewnie nie odkrywam tym Ameryki, ale dopiero się uczę budowania http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_redface.gif

Nie wiadomo jak to będzie na wiosnę. Na razie styropian powolutku tanieje. Doradziła też, żeby jednak wstrzymać się do zimy. Sezon się skończy, ale nie produkcja. Jak nagromadzą sobie materiałów to może będą chcieli je sprzedać za rozsądną cenę zimą, aby mieć zbyt.

Ale to loteria. Muszę dowiedzieć się w zaprzyjaźnionym urzędzie czy nadal tak wielu ludzi stara się o pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj canna!

Fajny ten twój dziennik. Na pewno będę śledził, a powód jest nie prozaiczny, bo jesteś jakieś pół roku przede mną , jeśli to tak mogę ująć, w pracach projektowo - budowlanych.

Mamy zamiar budować się na osiedlu Nowosolna, działka ma 3tys m2. Dużo za duża. Chcemy podzielić na pół. Podobno jest z tym ogromny problem.

I na koniec pytanie. Jaka była rada pana z kolejki w ZE, w przypadku gdy ZE odmówi zapewnienia przyłącza?

 

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów. Z takim nastawieniem jakie prezentujesz przeskoczysz wszystkie problemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czerwone serce http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Jeśli ZE odmówi przyłącza należy dowiedzieć się jaki jest rzeczywisty powód.

Mogą zwyczajnie nie mieć planów prac w tej okolicy na bieżący rok (będzie to wiadome wkrótce po Nowym Roku - tzn. będą wiedziały osoby zajmujące się przyłączami z ramienia ZE). Trzeba się zaprzyjaźnić z kimś wiedzącym. Czy Twoja działka podlega pod Łódź? jeśli tak radzę wysłać ładną, miłą, uśmiechniętą kobietę do pana Jana Pajora w Biurze Obsługi Klienta na Tuwima - tylko on jeden jest tam od warunków przyłączy. Rzeczona kobieta dowie się od niego jak to jest w przypadku Twojej działki.

Jeśli nie ma planów ZE musi poinformować, czy są warunki przyłączenia.

Jak są, ale nie chcą przyłączyć z powodu jw, należy odwoływać się do Dyrekcji - podobno często skutkuje. Jak nie - budować na agregacie - do postawionego domu ZE MUSI podłączyć prąd niezależnie od swoich planów na bieżący rok.

Niestety zdarzyć się może, że jakaś działka leży w tzw "martwej strefie"

są to najczęściej tereny już dawno przyłączone, wybudowane domy są podłączone i tylko jakaś tam działka nie dostanie prądu - bo go dla niej już brakuje. Wtedy klops. ZE będzie zwodził i zwlekał, nie może wyraźnie powiedzieć, że w ogóle nie da prądu, co moim zdaniem byłoby lepsze niż takie zwodzenie. Można oczywiście też budować na agregacie, ale istnieje ryzyko, że wtedy ZE postawiony pod ścianą określi wreszcie termin przyłaczenia - za 15 lat http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, że zostałam tak wyróżniona :lol: :lol:

ale niestety nie widzę zdjęcia bo po wejściu na stronę wyświetla mi się "zaloguj się i hasło" :-?

musisz jak wejdziesz Ty na stronę zrobić zmianę (jest taka opcja) udostępnić do oglądania na forum "Album publiczny"a Ty pewno masz "Album ukryty (nie pojawi sie na liście Twoich albumów i w katalogu"

Chyba o to chodzi, tak mi się wydaje. Sama nie wiem jak ja kombinowałam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...