Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wolnoć Tośku w swoim domku - komenentarze uczesne i nie


tosinek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WicKu o skrętnce nie wspomnę.................... :D :D :D całe autostrady, na niej mają "wiseć" wyłącznik do oświetlenia

A dlaczego te wyłączniki na skrętce - czyżby wszystko sterowane elektronicznie ?

Chyba musicie mnie w sobotę razem odwiedzić - pogadamy , może ja coś u siebie jeszcze dołożę/zmienię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WicKu o skrętnce nie wspomnę.................... :D :D :D całe autostrady, na niej mają "wiseć" wyłącznik do oświetlenia

A dlaczego te wyłączniki na skrętce - czyżby wszystko sterowane elektronicznie ?

Chyba musicie mnie w sobotę razem odwiedzić - pogadamy , może ja coś u siebie jeszcze dołożę/zmienię .

 

A rano koło 10.00 już jesteś i robisz? Bo ja z przyjemnością w niedzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosinek - jak już myślisz o parkiecie na podłogówce to moze takie coś

http://www.allegro.pl/item256246917_parkiet_doussie_wyklada_jak_panele_100_drewno_ss.html

Nadaje się na podłogówkę , jest o połowe tańsze od barlinka i grubością pasuje do płytek ( chyba że dasz grubsze niż standardowe płytki/gres ) .

Ja własnie taki parkiet będę kładł u siebie w całym domu - oczywiście tam gdzie nie będzie kafelków ( hol , łazienki ) .

Mam próbki w debie i jesionie .

Rozmawiałem ze sprzedawcą - mają też pierwszy gatunek ( 80-90 zł/m2 netto ) i ekipę do układania ( 22zł/m2) .

No i zracji że są to deski parkietowe pozwala na dowolne ułożenie ( jakieś wzory , na mijankę , jodełka ) .

Nie wspomnę , że 11 mm na podłogówce o wiele lepiej się sprawdzi niż 15 mm barlinka .

Dodatkowo tu , za 1m2 w klasie 1 na gotowo płacisz mniej niż za 1m2 samej deski barlineckiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosinek - jak już myślisz o parkiecie na podłogówce to moze takie coś

http://www.allegro.pl/item256246917_parkiet_doussie_wyklada_jak_panele_100_drewno_ss.html

Nadaje się na podłogówkę , jest o połowe tańsze od barlinka i grubością pasuje do płytek ( chyba że dasz grubsze niż standardowe płytki/gres ) .

Ja własnie taki parkiet będę kładł u siebie w całym domu - oczywiście tam gdzie nie będzie kafelków ( hol , łazienki ) .

Mam próbki w debie i jesionie .

Rozmawiałem ze sprzedawcą - mają też pierwszy gatunek ( 80-90 zł/m2 netto ) i ekipę do układania ( 22zł/m2) .

No i zracji że są to deski parkietowe pozwala na dowolne ułożenie ( jakieś wzory , na mijankę , jodełka ) .

Nie wspomnę , że 11 mm na podłogówce o wiele lepiej się sprawdzi niż 15 mm barlinka .

Dodatkowo tu , za 1m2 w klasie 1 na gotowo płacisz mniej niż za 1m2 samej deski barlineckiej .

 

Wicku, a kladzie sie to na klej, rozumiem? Jest od razu olejowany, na gotowo? Ciekawa jestem efektu i Twojego zadowolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosinek,

 

z tym podziałem podłogi to nie do końca jest tak, jakby nam sie chciało. Jakby to dobrze napisać, niby tak, ale nie do kónca.

 

Jestem na etapie wylewania podłóg, listew dylatacyjnych, falowych łączeń gresu z drewnem i tak dalej... i ciagle słysze, ze tu sie podłogówki nie da... bo bedzie pekac, a tu to kalfe trzeba ciac bo bedzie pękac... i zeby lepiej to wszysto przemyslec bo potem bedzie bida... tak mi mówia... ale jak mam to zrobic jak wszystko jest juz poprojektowane.

 

Moze popytaj wczesniej speców od tego tematu to dowiesz sie wiecej...

 

bo niby ja mam to co chcialam, ale bedzie chyba zabawa w ciepło-zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, ja też jestem ciekawa jak to wyjdzie, mnie się podoba czereśnia ale zobaczymy co Wumil wymyśli, na razie szukam taniego gresu vel coś podobnego jasnego w normalnej cenie. Potrzebować go będę jakieś 90 m2

A pojedź sobie do Brico , Castoramy itp .- tam od jakiegoś czasu bywają gresy chińskie i ich ceny oscylują okolicy 50-80 zł/m2 .

Pytałem glazurników - ich jakość jest ponoć wysoka .

Sam się nad takimi poważnie zastanawiam .

Toż to 1/3 a może i 1/4 cen gresów polskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosinek,

 

z tym podziałem podłogi to nie do końca jest tak, jakby nam sie chciało. Jakby to dobrze napisać, niby tak, ale nie do kónca.

 

Jestem na etapie wylewania podłóg, listew dylatacyjnych, falowych łączeń gresu z drewnem i tak dalej... i ciagle słysze, ze tu sie podłogówki nie da... bo bedzie pekac, a tu to kalfe trzeba ciac bo bedzie pękac... i zeby lepiej to wszysto przemyslec bo potem bedzie bida... tak mi mówia... ale jak mam to zrobic jak wszystko jest juz poprojektowane.

 

Moze popytaj wczesniej speców od tego tematu to dowiesz sie wiecej...

 

bo niby ja mam to co chcialam, ale bedzie chyba zabawa w ciepło-zimno...

Czy to pękanie to aby nie przesada ?

No bo zastanówmy się :

Latem , nie ogrzewana podłoga ma powiedzmy 15-20 C .

Tę samą podłogę zimą ogrzewamy do 25-30 C max , no niech w rurkach bedzie 45 C .

Czy sądzicie , że 25-30 stopni różnicy może spowodować takie rozszerzenia ( napręzenia ) w płycie podłogowej aby powodować pękanie ?

Jakoś mi się nie wydaje . Ale zawsze mogę się mylić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...