Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olu powiedz mi proszę co i jak :roll: :oops:

Czy robił wam ktoś projekt ..czy sami?

Czy sami rozkładaliście nawodnienie ogrodu? Bo co do zakładania samego ogrodu to nie ma wątpliwości :D , wszystko widać jak na dłoni :D

Jak odprowadzoną macie wodę z rynien?

dzięki :oops: 8)

 

Za projekt zażyczyli sobie ok. 4tys, dlatego postanowiliśmy zagospodarować działkę sami ...wiedziałam , że muszę od jednej strony drogi odgrodzić się( przejeżdżające rzadko bo rzadko auta- kurzą, posadziliśmy tuje) a w rogu zrobić jakieś zagęstrzenie z drzew żeby powstał taki kącik , później wpadłam na pomysł żeby usypać tam górkę wtedy jest bardziej przestrzennie , obok jest studzienka więc musieliśmy ten teren tak zagospodarować żeby nie było jej tak bardzo widać -powstała druga mniejsza górka ...teraz iglaczki które tam rosną są bardziej widoczne i jedno drugiego nie zasłania

z drugiej strony chciałam odgrodzić się od kącika gospodarczego (drewutnia ) zrobiliśmy okrąg , jak drzewka się rozrosną to zasłonią teren gospodarczy ...na środek wrzuciliśmy kamyki i powstała plaża :lol:

Nieraz sam teren wymusza jakieś rozwiązania , nie jest to trudne :D

 

Darek sam rozkładał nawodnienie , troszkę się narobił ale sporo zaoszczędziliśmy bo koszt nawodnienia to metry działki (całej powierzchni z domem) trzeba pomnożyć przez 11zł :o

woda z rynien odprowadzana jest w 3 miejsca , tam są wkopane w ziemię po dwie dryny ....też sami robiliśmy (gdzieś jest o tym w dzienniku)

 

Pan od zakładania ogrodów kazał nam się przygotować (gdybyśmy skorzystali z jego usług ) na koszty rzędu 40-50tys :o :o :o

Wydaliśmy znacznie , znacznie mniej :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odwodnieniu parę słów pisałam 23-11-2007

Do tego potrzebne były rury pcv fi 110,ponacinane żeby woda przebywając drogę do dryn już w trakcie mogła wsiąkać w glebę .... kamyki którymi obsypane były rury żeby się nie zamulały i taka (chyba) filzelina no i kręgi betonowe ....wkopane na taką głębokość żeby ich nie było widać

u nas do każdego odbiornika spływa woda z dwóch rynien

 

im więcej dryn tym większa pojemność , czyli więcej wody pomieszczą .... a coraz częściej pojawiają się burze z obfitymi opadami

jak daleko ? po obrzeżach działki

 

My zrobiliśmy to w ten sposób inni robią inaczej , ale jak już tego tak dokładnie nie wiem :roll:

 

o nawodnieni to nie za dużo wiem :roll:

mąż się tym zajmował ...kupił odpowiedni wąż z dziurkami pod tuje (nawodnienie kropelkowe) na trawę i inne roślinki maksipafy i takie inne wyskakujące pod wpływem ciśnienia urządzonka :wink:

 

Pewno jak wejdziesz na str, internetową o nawadnianiu to wszystko będziesz miała opisane :lol:

Powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropqo

 

a ja mam gorącą prośbę - masz może gdzieś projekt zagospodarowania Twojego ogrodu? chodzi mi o zgrzebny rysunek z rzutem.

przymierzam się do rozrysowania czegoś u siebie a nie ukrywam że Twój ogród będzie dla mnie inspiracją :oops:

 

Jak się okazuje, nie tylko dla Ciebie, efilo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropqo

 

a ja mam gorącą prośbę - masz może gdzieś projekt zagospodarowania Twojego ogrodu? chodzi mi o zgrzebny rysunek z rzutem.

przymierzam się do rozrysowania czegoś u siebie a nie ukrywam że Twój ogród będzie dla mnie inspiracją :oops:

 

Jak się okazuje, nie tylko dla Ciebie, efilo :lol:

 

hm jak to się stało że przez tyle czasu nie trafiłam jeszcze do Twojego dziennika :roll: zwłaszcza że ma taką pyszną nazwę :D idę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropqo

 

a ja mam gorącą prośbę - masz może gdzieś projekt zagospodarowania Twojego ogrodu? chodzi mi o zgrzebny rysunek z rzutem.

przymierzam się do rozrysowania czegoś u siebie a nie ukrywam że Twój ogród będzie dla mnie inspiracją :oops:

 

Jak się okazuje, nie tylko dla Ciebie, efilo :lol:

 

hm jak to się stało że przez tyle czasu nie trafiłam jeszcze do Twojego dziennika :roll: zwłaszcza że ma taką pyszną nazwę :D idę 8)

 

chodź chodź :D

ogrodu nie ma jeszcze ale z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrowłókninę daje się tam, gdzie rośliny będą rosły punktowo i gdzie bedzie przysypana korą lub kamykami. Na trawniki daje sie siatkę od kretów by trawa rosła i nie wychodziły kopce kretów. To nie chroni przez chwastami :roll:

 

Bardzo trafna odpowiedź :lol: :lol: :lol:

Ciesze się dziewczyny , że jakoś same dajecie sobie radę beze mnie :lol: Ja nie zawsze mam czas, więc jak sobie tak pogawędzicie , odpowiadając na nurtujące Was pytania to bardzo będzie mi miło a przy okazji sama może się czegoś ciekawego dowiem :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...