Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Witam,

Ja też mam taki basen w ogrodzie. W zeszłym roku miałam ten sam problem z wodą. Trzeba kupić środek flokujący do basenów, wlać go według instrukcji do wody (najlepiej wieczorem). Na następny dzień cały brązowy brud powinien opaść na dno. Wtedy najlepiej odkurzać dno, a wodę z odkurzacza nie wprowadzać do basenu tylko na zewnątrz (wąż odprowadzający wodę z pompy umieścić na zewnątrz basenu wyżej niż stoi pompa). Potem cały tydzień rano odkurzać, a w ciągu dnia filtrować wodę pompą i czyścić filtr.

Pozdrawiam

malkaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam angela:)

My nigdy takiego problemu nie mieliśmy, lejemy wodę z wodociągu , do zbiorniczka dodajemy chlor i filtrujemy wodę. Chlor niszczy bakterie, przy jego braku woda zaczyna robić się mętna nawet jak jest filtrowana ale nie robi się brązowa. Przykro mi ale nie mogę Ci pomóc, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje i co dalej z tym zrobić . Są sklepy gdzie zajmują się sprzedażą basenów i innych asortymentów potrzebnych do ich pielęgnacji i wody, może poszukaj w swojej okolicy i popytaj -powinni wiedzieć co z tym da się zrobić.

Również serdecznie pozdrawiam :)

 

serdecznie dziękuję Pani za odpowiedź,popytam w sklepach może mi coś doradzą ,jak narazie filtruje ,filtruje ... może to coś pomoże.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam taki basen w ogrodzie. W zeszłym roku miałam ten sam problem z wodą. Trzeba kupić środek flokujący do basenów, wlać go według instrukcji do wody (najlepiej wieczorem). Na następny dzień cały brązowy brud powinien opaść na dno. Wtedy najlepiej odkurzać dno, a wodę z odkurzacza nie wprowadzać do basenu tylko na zewnątrz (wąż odprowadzający wodę z pompy umieścić na zewnątrz basenu wyżej niż stoi pompa). Potem cały tydzień rano odkurzać, a w ciągu dnia filtrować wodę pompą i czyścić filtr.

Pozdrawiam

malkaj

 

 

dziękuję za poradę ,będe testowac,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jaki ten dom piękny, już kiedyś oglądałam ale nie skomentowałam, tymczasem patrzę, że Pani dalej pisze i wkleja zdjęcia. Sama mieszkam w przytulnym od czerwca 2006r. wersja z garażem z przodu. Jednak mój dom urządzony raczej po taniości i z wieloma błędami. Jak już dojdzie do porządnego remontu to Pani dom na pewno będzie dla mnie inspiracją. Najchętniej zbudowałabym go od nowa. Pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, jeśli znajdziesz troszkę czasu, napisz mi, jakie masz roślinki (zwisające) w tych trzech dużych, pięknych, drewnianych donicach? Mój modrzew szczepiony rośnie kiepsko w donicy, chyba go wsadzę normalnie do ziemi. Chciałabym jednak mieć coś typu "pendula", najlepiej iglastego. Pozdrawiam serdecznie. Jola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, jeśli znajdziesz troszkę czasu, napisz mi, jakie masz roślinki (zwisające) w tych trzech dużych, pięknych, drewnianych donicach? Mój modrzew szczepiony rośnie kiepsko w donicy, chyba go wsadzę normalnie do ziemi. Chciałabym jednak mieć coś typu "pendula", najlepiej iglastego. Pozdrawiam serdecznie. Jola

 

Jolu te drzewka to właśnie modrzew szczepiony, radzą sobie dobrze , często je podlewam i raz w roku podsypuję nawozem do iglaków (nie wiem czy dobry ). Ostatnio jeden trochę skromniej rósł, zajrzałam do donicy a tam same korzenie , podsypałam świeżą ziemią i zaczął ładnie odbijać nowe pędy. Zastanawiam się co dalej zrobić , wkopać w ziemię (ale nie mam pomysłu -gdzie? ) albo kupić większe donice a to już spory wydatek. Za szybko urosły;)

Pozdrawiam Ola:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelkae

 

Witam Cię serdecznie :)

"Przytulny" to taki ładny i jak nazwa wskazuje przytulny domek , nie ważne jaka wersja:) Czasami budujemy w pośpiechu lub wykańczamy w zależności od zasobu portfela a przeważnie na ten ostatni etap brakuje już pieniążków. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo jak sama piszesz

Jak już dojdzie do porządnego remontu
urządzisz, zmienisz tak jak będzie Ci teraz odpowiadać. Mnie gonił czas, kasę wolałam zainwestować w ogród a teraz kiedy już mieszkam kilka lat mogę spokojnie przemyśleć co mogę zmienić żeby podobało mi się bardziej , bez pośpiechu. Osobiście lubię takie zmiany więc jakieś niedociągnięcia nie martwią mnie wręcz przeciwnie są pretekstem do nowych zakupów:)

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam częściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03-06-2012 niedziela

 

Zrobiłam dziś taką małą sesje zdjęciową, niektóre zdjęcia powtarzają się a inne pokazują ogród z nowej, innej perspektywy. Uwielbiam fotografować ogród i rośliny a późnej oglądać, porównywać i podziwiać jak pięknie się rozrastają i kwitną. Trudno wybrać z tej ogromnej ilości te najciekawsze, chciałabym pokazać jak najwięcej, każdy szczegół, bo każda roślinka zasługuje na to .....to byłaby ogromna ilość, jak wkleję kilka:)

Zacznę po kolei od widoku znad przepięknie rosnącego buku.

http://foto0.m.onet.pl/_m/b5fc6240b6533875177f40d5ecb18220,21,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/f3604c0d9eb2583adc0fa17cd93819e9,21,19,0.jpg

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/30a9e9714129ac0258bcbcd8847ca355,21,19,0.jpg

 

Teraz widok od frontu domu, ulubione kuleczki:)

http://foto1.m.onet.pl/_m/d511be2d108547ef0961aad8f74a12d1,21,19,0.jpg

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/244e73eda8bf57ee531b9e27ffb3829a,21,19,0.jpg

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/a1082dbe42db6cd66db7f0c57862187a,21,19,0.jpg

 

Strona zachodnia z moim skalniakiem.

http://foto0.m.onet.pl/_m/127528686ca44bb4870aad4ccd1e3130,21,19,0.jpg

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/0c54369434e229f5cbcc5005c7aae35a,21,19,0.jpg

 

witaj

 

piękny jest ten twój ogród i dom

jest dla mnie inspiracja tworzenia widoków wokół mojego domku

 

pytanko moje czy te kulki to danica?? i co ile sadziłaś ją w tych kolach przed domem

ja jestem fanką okrąglaków

mój ogród sie tworzy dopiero

 

jeszcze raz gratulacje i pełen szacunek dla twórczyni ogrodu

 

acha i jeszcze odnośnie tego rozchodzącego sie jałowca czy on jest szczepiony na pniu i jaka to nazwa bo jest cudowny i jak juz sie rozłożył

 

pozdrowienia

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, napisz jeszcze, czy jak kosisz nie nanosi Ci się trawa na kamyki i czym ją ewentualnie usuwasz ? Zastanawiam się nad posadzeniem kilku sosen, ale boję się, że jak już urosną i zaczną gubić igły to nie będę w stanie ich pozbierać z kamyków :).

 

Oczywiście, że jak mąż kosi trawę to czasami "coś" wpadnie na kamyczki, jak na białe to bardziej widać, na te szare mniej. Z białych jak mam akurat chęć, czas i oczywiście spadnie trochę więcej to wybiorę ręką, jak tylko troszeczkę - nie zbieram, po dniu usycha i prawie jest niewidoczna. Z tych szarych wcale nie wybieram. Zresztą to nie są jakieś duże ilości bo przecież kosiarka ma kosz a to co spadnie na kamyki, to to co przyklei się do kół i czasami oderwie.

Na białych kamykach troszeczkę te igły widać ale przecież sosna nie gubi wszystkich igiełek na zimę można co nieco zebrać reszta to przecież nie śmieci tylko igiełki, które po jakiś czasie również znikają.

Z tymi szarymi kamieniami nie ma problemu, dlatego u mnie to one przeważają na większych powierzchniach a białe są bardziej do podkreślenia, uwidocznienia pewnych miejsc. I wszystkim o tym mówię, że wcześniej czy późnej, białe robią się brudne i żeby było naprawdę ładnie trzeba je co kilka lat wymieniać lub czyścić (myć).

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu modrzewie wsadz do ziemii one sie tam na pewno lepiej poczuja niz w donicach i sie odwdziecza pieknym pokrojem, na pewno je dobrze zagospodarujesz i jak cie znam to wybierzesz do donic cos rownie efektownego i ladnego :)

Masz rację donica je ogranicza, zresztą każde drzewko czuje się o wiele lepiej w ziemi

jak na razie nie mam koncepcji gdzie by je przesadzić i co nowego wsadzić do donic :confused: muszą się jeszcze przemęczyć przez ten sezon ....może z wiosną wpadną mi do głowy nowe pomysły :rolleyes:

U Ciebie pięknie coraz piękniej a ławeczka przed domem zapewne zaprasza wszystkich do odwiedzenia Twojego ogrodu i odpoczynku w przytulnym miejscu jakim to miejsce:)

Pozdrawiam serdecznie:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olenko ja bym na twoim miejscu pod koniec lutego oglowila te modrzewie, przez jeden sezon beda krotsze, nieplaczace ale zobaczysz jakich igielek dostana, pozwolisz, ze pokaze ci na przykladzie moich modrzewii pendula? krotkie ciecie dodalo im gestosci koloru i uroku. na forum ogrodniczym proponuja takie strzyzonko kiedy modrzewie sa jeszcze mlode. jakby co to powiedz usune zdjecie, w koncu to twoj watek :)

 

Aparat_2011_201211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). U nas jest jeszcze trochę dziko i zamiast trawnika są chwasty :) Walczyliśmy z zaroślami raz kosiarką i raz podkaszarką. I w sumie najwięcej "bałaganu" podkaszarka robi :).

Olu ja dlatego pytam, bo bardzo chciałabym koło tarasu "las sosnowy" i nie bardzo mam pomysł na czym go posadowić i jak go połączyć z kamykami :). Jeszcze kora chodzi mi o głowie, albo zwykła trawa. Tylko, że trawę pod takim laskiem, jak jest już duży, ciężko się kosi ( szyszki strzelają po nogach :) )

 

Pozdrawiam i jestem oczywiście otwarta na wszelkie "fachowe" sugestie :)

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana to przysiadz choc na chwilke:yes::hug: pozwolisz, ze pokaze ci na przykladzie moich modrzewii pendula?

Oj, przysiadłam sobie na tej ławeczce, było tak miło , zadumałam się :)

pięknie odbiły Ci modrzewie, zimą też chyba podetnę , nie musisz usuwać zdjęć , będę miała cząstkę Twojego ogródka u siebie:) i wcale mi to nie przeszkadza :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

podkaszarka rzeczywiście robi wielki bałagan :o kosiarka prawie wcale.

bardzo chciałabym koło tarasu "las sosnowy" i nie bardzo mam pomysł na czym go posadowić i jak go połączyć z kamykami

 

myślę , że najlepiej sosny wyglądają w korze, lub gdybyś miała dużo szyszek można by było posypać zamiast kory , widziałam takie zestawienie i pięknie wyglądało a to wszystko można oddzielić takimi plastikowymi listwami .http://foto0.m.onet.pl/_m/5e04e841d69e9b874513f45013deec58,21,19,0.jpg

Pozdrawiam Cię Kasiu:)

Edytowane przez kropkq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to modrzewie tnie sie pod koniec lutego poczatek marca kiedy jeszcze sokow nie puszczaja, ale co ja ci tu plote pewnie Ty wytrwala ogrodniczko to wiesz. zostaly dobre fluidy na laweczce:hug:

nawet jak wiem to i tak dziękuję za dobre rady :) po tym jak wygląda Twój ogród mogę sądzić to samo o Tobie :) również wytrwałości Ci nie brakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...