Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Witam Panią :D

Zakupiłam w tym roku podobny (jak nie taki sam) basen i mam pytanie na temat wody. Widziałam na zdjęciach, że na zimę basen nie był opróżniony z wody i nic się chyba nie wydarzyło złego z nim, jak często zmieniacie wodę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj OLU!! nie będę się powtarzała jak pięknie to wszystko u Ciebie wygląda. Z każdej strony tak masz dopracowane , że mucha nie siada.

Jeśli mogę CIĘ prosić kilka słów na temat pielęgnacji róż. Nie ukrywam że moim marzeniem jest posiadanie taki okazów jak u CIEBIE.

Powiedz wszystko po kolei, jakich używasz zasilaczy? Z góry dziękuję i życzę miłego mieszkania w swoim wymarzonym domku wśród najbliższych , tworzycie bardzo miłą rodzinę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią :D

Zakupiłam w tym roku podobny (jak nie taki sam) basen i mam pytanie na temat wody. Widziałam na zdjęciach, że na zimę basen nie był opróżniony z wody i nic się chyba nie wydarzyło złego z nim, jak często zmieniacie wodę?

Pozdrawiam.

annlenka to była pierwsza zima kiedy basen nie był składany, przezimował bez problemu;) wodę przefiltrowaliśmy , dolaliśmy do pełna i tak już jest do dziś , jak wychlapiemy dolewamy , czasem deszcz nam w tym pomoże i to wszystko. Kiedy mieliśmy zwykły filtr , zmienialiśmy wodę 2 razy w sezonie teraz filtr jest piaskowy , wodę pięknie oczyszcza, zawsze jest krystaliczna:) Oczywiście trzeba stosować również chlor.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknie u Ciebie i kolorowa ,tak czysto-jak zawsze!

 

czy Ty masz byliny w swym ogrodzie? włókniną masz pokryte rabaty???

Czy mam byliny ? a nie widać na zdjęciach ;) oczywiście, że mam :) bez nich ogród byłby trochę smutny , dzięki nim przez cały sezon coś kwitnie i jest kolorowo :) Wszystkie rabaty są pokryte włókniną , dlatego chwasty nie wyrastają, ja mam więcej czasu na relaks a widocznie roślinką to nie przeszkadza bo pięknie się rozrastają i kwitną obficie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj OLU!! Jeśli mogę CIĘ prosić kilka słów na temat pielęgnacji róż. Powiedz wszystko po kolei, jakich używasz zasilaczy?

 

halszka370

 

znalazłam taki oto artykuł związany z pielęgnacją róż , postępuję bardzo podobnie, czasami stosuję nawóz ( Floramix Róże lub w płynie Florovit) zdarza się, że zapominam (może to źle) ale i tak zakwitają 2-3 razy w sezonie (to dzięki przycinaniu) poczytaj :

http://www.ogrody.gdansk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=56:pielegnacja-roz&catid=25:the-project&Itemid=29

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia ale masz roze. :rotfl:podziwiam, moje jakies takie marne, a najbardziej smuca mnie listki, cale w plamach. ale ja do roz nigdy reki nie mialam, wiec te raczej pojda na zmarnowanie :( szkoda ale co robic?

 

W plamach -to pewno grzyb, kup Amistar i spryskaj raz , drug, powinno pomóc :) Nie spisuj na straty odwdzięczą Ci się pięknymi kwiatami :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam byliny ? a nie widać na zdjęciach ;) oczywiście, że mam :) bez nich ogród byłby trochę smutny , dzięki nim przez cały sezon coś kwitnie i jest kolorowo :) Wszystkie rabaty są pokryte włókniną , dlatego chwasty nie wyrastają, ja mam więcej czasu na relaks a widocznie roślinką to nie przeszkadza bo pięknie się rozrastają i kwitną obficie:)

 

pytam ,bo nie wiem jak sobie poradziłaś z jednej strony z włókniną a z drugiej z bylinami, które widać okresowo gdzie są zasadzone???

ja mam mnóstwo bylin w ogrodzie i na dzień dzisiejszy nie potrafiłabym powiedzieć gdzie rosły już te przekwitnięte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olcia, dzieki za rade, weszlam tez na stronke, ktora polecalas i wyglada na to ze moje roze maja czarna plamistosc, marnieja z dnia na dzien, az boli, bo takie sliczne byly, do tego co zwalcze jedna mszyce pojawia sie kolejna i atakuje roze, kaline, jasminowca a teraz doszla do glogu. dzis robie porzadny oprysk zamszyconych krzaczkow a na roze najpierw chyba decisem a potem cos na plamistosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ,bo nie wiem jak sobie poradziłaś z jednej strony z włókniną a z drugiej z bylinami, które widać okresowo gdzie są zasadzone???

ja mam mnóstwo bylin w ogrodzie i na dzień dzisiejszy nie potrafiłabym powiedzieć gdzie rosły już te przekwitnięte....

Przecież byliny, które przekwitły mają jeszcze listeczki , również ozdobne ... nawet zimą nie wszystkie znikają . Owszem nie wiem do końca w którym miejscu posadzone są hiacynty, tulipany i żonkile ale wystarczy,że odgarnę korę i już wiem gdzie nacięta jest włóknina i musi być tam coś wsadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego co zwalcze jedna mszyce pojawia sie kolejna i atakuje roze, kaline, jasminowca a teraz doszla do glogu. dzis robie porzadny oprysk zamszyconych krzaczkow a na roze najpierw chyba decisem a potem cos na plamistosc.

u mnie mszyce również się pojawiają, spryskuję preparatem i już ....nie mogę poradzić sobie z wiciokrzewem , co roku gdzieś o tej porze zaczynają żółknąc listki, mają plamki a później opadają . Podlewałam preparatem grzybobójczym, pryskałam ale jak widać nic nie pomogło bo w tym roku jest to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu

z tego co pamiętam to pod trawnik daliście siatkę przeciw kretom, prawda?Mam w związku z tym pytanie-czy dawaliście ją też pod rabaty? Bo u nas niestety pojawiły się krety....zryły mi nawet rabatę na której jest włoknina...

I jeszcze jedno-jaką macie siatkę?z tworzywa sztucznego?

Edytowane przez rogbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu

z tego co pamiętam to pod trawnik daliście siatkę przeciw kretom, prawda?Mam w związku z tym pytanie-czy dawaliście ją też pod rabaty? Bo u nas niestety pojawiły się krety....zryły mi nawet rabatę na której jest włoknina...

I jeszcze jedno-jaką macie siatkę?z tworzywa sztucznego?

 

Tak, mamy siatkę z tworzywa sztucznego pod trawnikiem ale na rabatach tylko włókninę. Na włókninie leżą kamyki i to spora warstwa , są ciężkie i kret by sobie nie poradził , to samo z z korą . Dużo jej leży, najpierw drobna a na niej ta gruba .

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, podziwiam twój ogród i chciałam spytać cię o parę rzeczy:

 

1. Miałam klon palmowy, miał już 3 lata, w tym roku w zimie też był owinięty, ale zmarzł chyba tego śniegowego 3 maja. Pień i gałązki wyglądają na zdrowe, nie są suche, ale nie ma w ogóle liści. Czy jeszcze coś z niego będzie czy trzeba go wyciąć?

 

2. W tym roku po raz pierwszy posadziłam też klony: czerwone i zielone, takie jak ty masz u siebie. Czy na zimę jakoś je osłaniasz?

 

3. Mam też trawy, które u ciebie mają takie pałki. Ogrodnik powiedział mi, żebym na wiosnę je nisko ucięła, co tez zrobiłam. Obecnie trawy nie są zbyt wysokie, a tych pałek nie widać.

 

Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...