Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Mojego Przytulnego"


kropkq

Recommended Posts

Hej, hej :)

 

Olu to znowu ja- niepojętny ogrodnik z Lublina :). Wygoniłam męża, żeby zrobił porządek z tujkami i mamy kolejne pytanie :). Jak grubą warstwę żwirku dawałaś, że np. chodząc po nim nie wychodzi Ci spod niego mata ( wiesz o co mi chodzi ?). Podkradłam mężowi żwir , który miał być do czegoś innego przeznaczony ( o frakcji takiej jak Twój - chociaż mój chyba jest trochę "oszukany", bo drobnica straszna. Będziemy musieli stworzyć sobie jakieś "sito" i chyba po prostu go przesiać) i pomimo pogody ostro realizujemy "plan" :). Nie wiem, jak grubo go podsypać, żeby było stabilnie?

 

Pozdrawiam i udanego weekendu

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, hej :)

 

Jak grubą warstwę żwirku dawałaś, że np. chodząc po nim nie wychodzi Ci spod niego mata ( wiesz o co mi chodzi ?). pomimo pogody ostro realizujemy "plan" :). Nie wiem, jak grubo go podsypać, żeby było stabilnie?

Pozdrawiam i udanego weekendu

Kasia

Witaj Kasiu:)

My zakupiliśmy ok. 25 ton żwirku więc nie żałowaliśmy go posypując od 5-8cm . Tuje są dobrze dociśnięte;) nic nie wychodzi - nawet chwasty ;)

Jak posypiesz za cienką warstewkę to będą się zsuwać i robić prześwity, nawet przy delikatnym chodzeniu. Musisz sama ocenić ile wystarczy ...i nie podkradaj mężowi...;)

A dzisiejszy weekend , no cóż trochę zimny , właśnie zrobiło się biało, bieluteńko :eek: kto by to pomyślał :confused:

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olu,

 

widzę, że już mam pierwszy błąd "w sztuce" - kupiłam na allegro ekobord ( takie coś zamiast kostki granitowej) o wysokości 4,5 cm ( nie chciałam, żeby było widoczne :( ). Najwyżej dam żwirku do maksymalnej wysokości i zobaczymy. I tak potem planuję do tego dostawić kostkę- może wymyślę jakąś dodatkową konstrukcję w razie czego :).

 

PS. U nas narazie jest 30 ton żwiru zwiezionego :) i powiem Ci szczerze, że z tym żwirem to miałaś super pomysł, bo jest taki kolorowy i "naturalny" w porównaniu z tradycyjnym kamieniem ogrodowym.

 

Pozdrawiam zimowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani OLU :)

 

Pierwszy raz do Pani piszę, chociaż przyglądam się dziennikowi budowy już bardzo długo i jestem bardzo zachwycona Pani domem i ogrodem:) Wszystko super!

 

Mam pytanie odnośnie kostki granitowej (obrzeża wokół thuji) czy była jakaś używana zaprawa cement-piasek? żeby ją ułożyć czy tylko wbijana gumowym młotkiem w ziemię . Bo patrzę na zamieszczone zdjęcia i się zastanawiam jak tak ładnie zrobić żeby się trzymała w ziemi ?

A ten drobny kamyczek tj właśnie ten żwirek co jest wysypany wokół drzewek i innych roślin? On się jeszcze jakoś inaczej nazywa, bo piszą też otoczaki.

Czy tj właśnie to, czy ten żwirek co używałaś jest tańszy od tych otoczaków, ma jakąś określona frakcję?

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

 

pełnych wiary, nadziei i miłości.

 

Radosnego, wiosennego nastroju,

 

serdecznych spotkań w gronie rodziny

 

i wśród przyjaciół

 

oraz wesołego "Alleluja"

 

życzy Bogusia

 

 

 

http://www.rotfl.com.pl/data/media/42/kartka-na-Wielkanoc-zajaczek-pisanki-tulipany-jola-01.gif

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kostki granitowej (obrzeża wokół thuji) czy była jakaś używana zaprawa cement-piasek? żeby ją ułożyć czy tylko wbijana gumowym młotkiem w ziemię .

A ten drobny kamyczek tj właśnie ten żwirek co jest wysypany wokół drzewek i innych roślin?

Czy tj właśnie to, czy ten żwirek co używałaś jest tańszy od tych otoczaków, ma jakąś określona frakcję?

 

Witaj Moniko:)

Kostkę granitową układałam na piasku, bez żadnej zaprawy a jak trzeba było dobić to w ruch poszedł ciężki młot i wcale nie gumowy;) -teraz z jednej strony trzyma ją trawa a z drugiej kamyczki lub kora :) trzyma się mocno :)

na skalniakach posypane są szare kamyki ze żwirowni, na mniejszych rabatach te białe kamyczki to chyba grys (nie pamiętam nazwy ale w każdym sklepie ogrodniczym je dostaniesz)

żwir zdecydowanie jest tańszy od otoczaków

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!!

Przeczytałam cały dziennik,obejrzałam zdjęcia i jestem pod wrażeniem całego domu i pięknego ogrodu.

Jak ktoś już napisał wczesniej "ogród jak z bajki" i miał racje,jest po prostu cudowny:)

Przymierzam sie do kupienia projektu bardzo podobnego jest nim Zapach wiosny i w zwiazku z tym mam pytanie,jak zmiesciłas w łazience wanne i prysznic. Bo z tego co sie orientuje w Przytulnym masz malutka lazienke? Mogłabyś podac wymiary łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...